• Publicitate

Asistent medical in Canada - de la zero - se poate?

Universitati, colegii si licee. Sistemul de invatamant canadian.

Moderator: Aurelia Sirbu

Răspunde

Mesajde Doru Simion » 08 Mar 2014, 23:01

vektros scrie:Suna-i. Streseaza-i, nu-i lasa. Astia de la HR sunt niste puturosi.
Bafta! :wink:

Multumesc, dar se pare ca nu merge chiar asa...CV-urile se depun doar online, si nu ai pe cine sa contactezi direct.
Doru Simion
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 2 ori

Publicitate

Mesajde vektros » 08 Mar 2014, 23:05

Doru Simion scrie:
vektros scrie:Suna-i. Streseaza-i, nu-i lasa. Astia de la HR sunt niste puturosi.
Bafta! :wink:

Multumesc, dar se pare ca nu merge chiar asa...CV-urile se depun doar online, si nu ai pe cine sa contactezi direct.

Nu se poate. Suni spitalul, faci 0 sa vorbesti cu receptionista si ii ceri resursele umane. Eu asa am facut. :)
vektros
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde NoraDora » 09 Mar 2014, 05:02

Dorule, sa caute sotia ta Journées Carrières, targuri de joburi in sanatate si sa mearga in persoana. Si eu trimisesem CV-uri in disperare in ultimele luni de scoala si nu a sunat nimeni, dar cand s-a organizat la noi la scoala un mini targ de joburi din asta am reusit sa impresionez doi angajatori. E dur, dar asta e. Unul e centrul unde lucrez si acum si altul e CSSS de Verdun unde am trecut toate etapele, teoretic sunt angajata de la sfarsitul lui octombrie "pe lista de rezerve" insa nici acum nu au sunat (nici nu ma mai duc la ei chiar daca suna, dar asta e alta poveste)

Intra pe link in josul paginii, poate se leaga ceva, important e sa impresionezi face to face, mai greu cu CV-urile online, depinde f mult de noroc si de conjunctura , Site-ul se actualizeaza in mod regulat. http://www.emploisprofessionnelsensante ... s-carriere
You see, in the final analysis, it is between you and God. It was never between you and them anyway.
NoraDora
Imi place aici si raman...

A multumit: 12 ori
I s-a multumit: 1 data

Mesajde Doru Simion » 09 Mar 2014, 11:36

NoraDora scrie:....

Merci mult, ne vom ocupa si de asta :)
Doru Simion
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde irina_P » 10 Mar 2014, 09:37

Doru, am mai auzit asta si de la altii. Fara experienta locala te cheama mai greu ca CEPI insa odata ordinal luat cu siguranta esti chemat la interviu.
Eu sunt in mediu francofon si as vrea sa incerc si in mediu anglofon sa vad cum e insa trimit cam degeaba cv-uri...
irina_P

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Mesajde Doru Simion » 12 Mar 2014, 11:22

irina_P scrie:Eu sunt in mediu francofon si as vrea sa incerc si in mediu anglofon sa vad cum e insa trimit cam degeaba cv-uri...

Te-ai gandit la un curs de engleza intensiv, pentru infirmiere?
Nu stiu in ce zona esti tu, dar stiu ca la Jewish General Hospital, in Montreal, mediu 70 % anglofon, se cauta si infirmiere si au si cursuri de engleza.
Doru Simion
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Studii si formare profesionala