• Publicitate

Cours de franceza pentru examenele de ordine profesionale

Universitati, colegii si licee. Sistemul de invatamant canadian.

Moderator: Aurelia Sirbu

Răspunde

Cours de franceza pentru examenele de ordine profesionale

Mesajde ancu27 » 19 Mar 2014, 08:29

Centrul de francizare Pauline-Julien ofera un cours de nivel avansat care se adreseaza celor care au in vedere sustinerea examenului de franceza pentru admiterea in diverse ordine profesionale. Cursul vizeaza in special viitorii profesori, ingineri, infirmieri, dar si alte ordine profesionale.

Cursurile sunt oferite dimineata (8h15-12h45) sau seara (17h50-10h10). Centrul est situat pe Cote-des-Neiges. Inscrierile sunt in desfasurare in aceasta perioada si mai sunt cateva locuri disponibile.
[/size]

Informatii legate de curs: http://centre-pauline-julien.csdm.ca/
514 736-8105
ancu27
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

CUrs de franceza- pentru ordinele profesionale + francizare

Mesajde ancu27 » 02 Sep 2014, 17:25

Centrul de francizare Pauline-Julien ofera un cours de nivel avansat care se adreseaza celor care au in vedere sustinerea examenului de franceza pentru admiterea in diverse ordine profesionale. Cursul vizeaza in special viitorii profesori, ingineri, infirmieri, dar si alte ordine profesionale. (TECFÉE)

Cursurile sunt oferite dimineata (8h15-12h45) sau seara (17h50-10h10). Centrul est situat pe Côte-des-Neiges. Inscrierile sunt in desfasurare in aceasta perioada si mai sunt cateva locuri disponibile.

514 736-8105

Pentru septembrie 2014 inscrierile sunt in desfasurare, grupa de dimineata e confirmata, cea de seara nu e sigura.
De asemenea, cursul de dimineata poate fi facut prin Emploi Québec.
60$ pentru 3 sesiuni (6 luni).

Centrul organizeaza de asemenea cursuri de francizare (toate nivelurile).
ancu27
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Re: Cours de franceza pentru examenele de ordine profesional

Mesajde ancu27 » 10 Iun 2015, 12:04

ancu27 scrie:Centrul de francizare Pauline-Julien ofera un cours de nivel avansat care se adreseaza celor care au in vedere sustinerea examenului de franceza pentru admiterea in diverse ordine profesionale. Cursul vizeaza in special viitorii profesori, ingineri, infirmieri, dar si alte ordine profesionale.

Cursurile sunt oferite dimineata (8h15-12h45) sau seara (17h50-10h10). Centrul est situat pe Cote-des-Neiges. Inscrierile sunt in desfasurare in aceasta perioada si mai sunt cateva locuri disponibile.
[/size]

514 736-8105

Cursul de pregatire pentre TECFÉE, examenul de franceza pentru viitorii profesori va fi reluat in septembrie 2015
ancu27
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Înapoi la Canada - Studii si formare profesionala