• Publicitate

Studiile din Ro recunoscute in Ca

Universitati, colegii si licee. Sistemul de invatamant canadian.

Moderator: Aurelia Sirbu

Răspunde

Re: Studiile din Ro recunoscute in Ca

Mesajde cpitis » 09 Apr 2017, 10:05

canin scrie:Sal Cpitis, oriunde ai fi ... important e si ce si cum stii sa faci (cat de bun esti!) ...oricare ar fi ea/meseria!!

Stiu ca sunt off topic dar sunt curios cum te-ai descurcat pana acum ?... cautai la un moment frenetic job pe site apoi ai disparut complet de pe site!

Pai aici cautatul unui job e un job in sine....full time. Nu pot sa spun ca am cautat frenetic aici pe grup, am dat o data un anunt mai mult ca sa vad ce se intampla. Bineinteles ca am gasit intre timp....Nimic cu care sa ma laud, dar aste e....
Eram convins de niste lucruri inca din tara, dar stii cum e....Ne facem ca nu vedem si nu intelegem ce scriu altii pentru ca fiecare vrem sa ne incercam sansa.
D1 : 03 Mart 2013
IV : 24 Aug 2016
VIZA : 21 Sept 2016
Montreal : 27 Oct 2016
cpitis
Imi place aici si raman...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 11 ori

Publicitate

Mesajde canin » 09 Apr 2017, 10:11

Cpitis .... plecatul in sine reprezinta o mare schimbare, o incercare de a gasi altceva, o experienta ... si pana la urma ce ar fi viata noastra fara aventura ... ca in fapt asta este! Daca ai avut curajul sa faci pasul acesta trebuie sa stii ca ai deja puterea de a "face" ceva pentru tine (pentru familia ta) ... Urmeaza calea si vei ajunge la liman! Bafta multa si sunt convins ca intr-o zi vei gasi ceva ce te va multumi intr-un fel sau altul!
D1 4.11.15
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
AM 27.03.2017
IV 20.12.2017
V 2.01.2018
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 70 ori
I s-a multumit: 114 ori

Mesajde cpitis » 09 Apr 2017, 10:17

canin scrie:Cpitis .... plecatul in sine reprezinta o mare schimbare, o incercare de a gasi altceva, o experienta ... si pana la urma ce ar fi viata noastra fara aventura ... ca in fapt asta este!

Corrrect ! Nu mai suportati rutina ? Banalitatea cotidiana a devenit de nesuportat ? On vous attend ! Veniti aici ! Cat mai multi ! Va garantam ca va veti reinventa si va veti descoperi aptitudini nebanuite.

canin scrie:Daca ai avut curajul sa faci pasul acesta trebuie sa stii ca ai deja puterea de a "face" ceva pentru tine (pentru familia ta) ... Urmeaza calea si vei ajunge la liman! Bafta multa si sunt convins ca intr-o zi vei gasi ceva ce te va multumi intr-un fel sau altul!

Teoria din RO e intotdeauna optimista.....Mult succes tuturor a o transpune in practica aici in Quebekistan.
cpitis

Mesajde DonTavo » 09 Apr 2017, 10:27

canin scrie:Sal Cpitis, oriunde ai fi ... important e si ce si cum stii sa faci (cat de bun esti!) ...oricare ar fi ea/meseria!!

Stiu ca sunt off topic dar sunt curios cum te-ai descurcat pana acum ?... cautai la un moment frenetic job pe site apoi ai disparut complet de pe site!

Daca nu stii sa citesti printre randuri.... vei afla cand ajungi ;)
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 31 ori

Mesajde DonTavo » 09 Apr 2017, 10:34

cpitis scrie:
canin scrie:Cpitis .... plecatul in sine reprezinta o mare schimbare, o incercare de a gasi altceva, o experienta ... si pana la urma ce ar fi viata noastra fara aventura ... ca in fapt asta este!

Corrrect ! Nu mai suportati rutina ? Banalitatea cotidiana a devenit de nesuportat ? On vous attend ! Veniti aici ! Cat mai multi ! Va garantam ca va veti reinventa si va veti descoperi aptitudini nebanuite.

canin scrie:Daca ai avut curajul sa faci pasul acesta trebuie sa stii ca ai deja puterea de a "face" ceva pentru tine (pentru familia ta) ... Urmeaza calea si vei ajunge la liman! Bafta multa si sunt convins ca intr-o zi vei gasi ceva ce te va multumi intr-un fel sau altul!

Teoria din RO e intotdeauna optimista.....Mult succes tuturor a o transpune in practica aici in Quebekistan.

Omule, eu iti recomand sa te intorci daca ai posibilitatea... nu te crampona aiurea de visul "cacadez" . Cei din RO nu pot sa conceapa cata minciuna si propaganda falsa se gaseste in procesul de emigrare/integrare sau mizeria care este Montrealul cu "multiculturalitatea" sa, cat de inapoiati si batuti in cap sunt canadienii, mizeriile de case in care locuiesc si rahaturile pe care le mananca ;). Trece timpul si banii investiti pana acum la pierderi si cauta o alta destinatie acum pana nu va fi prea tarziu .
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 31 ori

Mesajde cpitis » 09 Apr 2017, 10:44

DonTavo scrie: .... Cei din RO nu pot sa conceapa cata minciuna si propaganda falsa se gaseste in procesul de emigrare/integrare sau mizeria care este Montrealul

Discutabil, de la caz la caz....am stiut exact unde vin si la ce vin, am avut la dispozitie ani de zile ca sa ma informez, am fost foarte bine informat si nu pot sa spun ca am fost mintit cu ceva.

DonTavo scrie:cu "multiculturalitatea" sa,

Asta nu ma deranjeaza.

DonTavo scrie:cat de inapoiati si batuti in cap sunt canadienii

True, true....

DonTavo scrie: mizeriile de case in care locuiesc si rahaturile pe care le mananca ;)

True, 100%

DonTavo scrie:Trece timpul si banii investiti pana acum la pierderi si cauta o alta destinatie acum pana nu va fi prea tarziu .

Nu-i trec inca la pierderi, stau doar ca sa-i recuperez si apoi imi vad de drum.
Nu neaparat in RO, as fi dispus sa incerc si in alte parti, e atat de mare tara asta si frumoasa.....dar in shithole-ul asta de Qc nu e de trait.
cpitis

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Studii si formare profesionala