• Publicitate

Formularele IMM - ghid de completare

Etapele emigrarii in Quebec, provincia franceza a Canadei: variantele de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Subiect închis

Mesajde lidiamatei » 29 Noi 2009, 09:15

dutu-mamica scrie:lidiamatei, mentionezi un formular IMM3106, interesant ce fel de formular, si la ce bun e?

Este ghidul de completare, scuze F37106 (am scris gresit-mea culpa). Dar tot nu m-am lamurit daca trebuie sa atasez sau nu diplomele si tot ce am mai atasat pentru dosarul I.

Va multumesc mult
Lidia
lidiamatei
Imi place aici si raman...

A multumit: 27 ori
I s-a multumit: 34 ori

Publicitate

Mesajde dutu-mamica » 30 Noi 2009, 02:46

aha, este ghidul de completare, lidiamatei, vreau sa te intreba ai trecut interviul?, daca da, atunci ofiterul de la interviu a trebuit sa-ti dea un document in care este specificat scurt, clar si lamurit tot ce tb sa atasezi pentru DII,,, cred ca sursa oficiala e mai de incredere nu
dutu-mamica

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Mesajde parnic » 01 Dec 2009, 09:42

Salut la toti cei care urmaresc acelas scop. V-as ruga pe cei care pot sa ne ajute, sa ne dea o explicatie, de ce nu se deschid formularele de completare indicate pe prima pagina (nici in franceza si nici in engleza)?
Va multumesc anticipat.
parnic

Mesajde lidiamatei » 01 Dec 2009, 13:28

dutu-mamica scrie:aha, este ghidul de completare, lidiamatei, vreau sa te intreba ai trecut interviul?, daca da, atunci ofiterul de la interviu a trebuit sa-ti dea un document in care este specificat scurt, clar si lamurit tot ce tb sa atasezi pentru DII,,, cred ca sursa oficiala e mai de incredere nu

Nu am dat interviu, CSQ-ul l-am primit prin posta, si da am un formular atasat in care mi se spune sa depun cererea la ambasada intr-un an de la primirea CSQ, pentru completarea dosarului ma trimit la ghidul de completare. Imi spun de actele de casatorie, certificate de nastere, pasapoarte, toate celelalte formulare dar nu spun nimic de dplome.
Pana la urma se pun sau nu la dosar?
Lidia
lidiamatei

A multumit: 27 ori
I s-a multumit: 34 ori

Mesajde dutu-mamica » 02 Dec 2009, 03:25

dupa interviul trecut reusit, ofiterul da un plic unde este copia CSQ si diploma de studii superioare, plus niste indrumari, ca de ex cum sa procedezi pentru DII, tu ai acest plic sau doar CSQ si documentele cu indrumarile respective??
dutu-mamica

Mesajde dutu-mamica » 02 Dec 2009, 03:27

dupa interviul trecut reusit, ofiterul da un plic unde este copia CSQ si diploma de studii superioare, plus niste indrumari, ca de ex cum sa procedezi pentru DII, tu ai acest plic sau doar CSQ si documentele cu indrumarile respective??
dutu-mamica

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea franceza/Quebec