• Publicitate

Formularele IMM - ghid de completare

Etapele emigrarii in Quebec, provincia franceza a Canadei: variantele de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Subiect închis

Mesajde petrovaseatom » 13 Feb 2010, 05:15

NU,pai dupa ce ai fost acceptata,doar alte probleme,de natura medicala,sau vreo interdictie de a intra in Canada iipot determina sa nu te accepte.Altfel,chiar de nu vrei,tot te accepta.
petrovaseatom
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde varuna » 13 Feb 2010, 06:38

Salut, am fost angajata pentru 3 luni, am avut contract de munca inregistrat la ITM, dar nu a fost trecut in cartea de munca...cum procedez la completarea formularului? Amintesc perioada sau nu? In DCS-ul trimis la Viena am uitat complet si nu am trecut-o....
DCS:15.09.09/CSQ:18.05.10/DII:27.05.10/CB:11.06.10/FM:06.07.10/AM:12.07.10/I.V: 14.10.10/V:10.11.10
varuna
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde nechiforvally » 14 Feb 2010, 12:52

salutare!!
Ma alatur si eu la cei care ti-au adus cuvinte de multumire pentru elaborarea acestui ghid de completare, m-am ghidat si eu de el in completarea formularelor IMM si tin sa-ti multumesc, ai facut un lucru mare!
Si totusi, am citeva nedumeriri:
-In formularul Demande de residence permanente au Canada, la rubrica: Bureau des visas demande pour le traitement de votre demande- ce scriu daca sunt din Rep Moldova?
-In unele formulare IMM se specifica ca in rubricile care nu se refera la noi, trebuie de scris ''neant'', dar in ghid este indicat sa scrim ""S/O", cum procedam in asa situatii?
Merci
nechiforvally
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde dolbination » 17 Feb 2010, 16:36

Salutare tuturor.
Sunt din Moldova.
Am niste intrebari pe care va rog foarte mult sa ma ajutati la completarea dosarului 2.
1. Studii: am invatat din cl. 1-3 la o scoala, apoi conform programei de invatamint am sarit peste o clasa si am facut cl. 5 la un alt liceu, apoi cl. 6-12 le-am facut iarasi la prima scoala. (Am diploma de 9 clase si diploma de BAC)
La universitate am facut anii 1-2 la Univ. de Criminologie care s-a inchis si am continuat studiile anii 3-4 la Univ ULIM si am diploma.
Intrebare: Cum ar fi mai bine sa scriu in formular?
2. Am lucrat la o firma in timpul studiilor dar fara carnet de munca. Primeam salariu si plateam impozitele. Acuma lucrez la o alta firma cu carnet de munca.
Intrebare: Este oare necesar sa indic firma la care am lucrat fara carnet? Se va reflecta undeva info despre faptul ca am lucrat in alta parte si am platit impozitele?

Cam asta tot.
Va rog foarte mult sa ma ajutati!
MERSI ANTICIPAT.
dolbination
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde mohialex » 07 Mar 2010, 12:08

sal ce fel de dovezi sunt nevoie pt concubinaj?abia fac primele acte shi sunt cam dezorientat incerc incet sa ma familiarizez cu denumirile shi sistemul de emigrare
mohialex
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Anterior

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea franceza/Quebec