• Publicitate

Aterizare pe partea federala: pareri,sugestii !

Etapele emigrarii in Quebec, provincia franceza a Canadei: variantele de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

Re: Aterizare pe partea federala: pareri,sugestii !

Mesajde Gator » 25 Aug 2017, 10:33

canin scrie:
Gator scrie:
Sly scrie:Fentat,driblat si alte gatorisme...Canada este una singura si viza este acordata de Canada nu de QC sau alta provincie.
Majoritatea celor pe care-i cunosc au aterizat in TO cu vize "francofone",nu am auzit nici macar un singur caz in care cuiva sa i se fi facut mizerii din cauza asta cunoaste cineva vreun caz?
Nu este ilegal sa intri si sa te asezi oriunde vrei in Canada odata ce ai viza.

Sly, tu esti? Nu te mai recunosc...

Poate avea ceva la bord cand a scris postul ..... si eu mi-am pus aceeasi intrebare Gatore!

Acuma imi pun serios problema ca sly de fapt e mai multi - numa ce a incurcat usernames. - pina acuma mi-am zis hai domle ca nu e nimeni asa de dus sa isi ia nume diferite ca sa posteze opinii complet opuse. Da mai stii, am mai auzit pe unu care a votat intr-un fel ca ministru si in alt fel ca parlamentar.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 25 Aug 2017, 10:41

@gator
Cand vreodata am fost eu de parere ca esti obligat sa aterizezi in provincia pt. care ai aplicat si mai ales cand am spus eu ca daca nu faci asa te penalizeaza astia (canadezii)?
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde Gator » 25 Aug 2017, 10:53

Sly scrie:@gator
Cand vreodata am fost eu de parere ca esti obligat sa aterizezi in provincia pt. care ai aplicat si mai ales cand am spus eu ca daca nu faci asa te penalizeaza astia (canadezii)?

Ei, lasa, fii oleaca mai atent.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Mesajde EdwardS » 25 Aug 2017, 12:24

cosmin2 scrie:Domnule va inteb din nou................plecati in Quebec sau ramaneti aici?
Am sa plec in Quebec!
Simplu...................le spui ce vor sa auda dar am inteles de la alte persoane ca nu au fost intrebati nimic!

Pentru ca el chiar crede ca te vei stabili in provincia pentru care ai aplicat

Sly scrie:Nu este ilegal sa intri si sa te asezi oriunde vrei in Canada odata ce ai viza.

Dreptul sa te asezi oriunde in Canada il ai ca PR, iar tu nu esti PR cand aterizezi pe aeroport. Teoretic exista sansa se ti se refuze intrarea. Stie cineva vreun caz in care s-a aplicat pentru Quebec, aterizat in Canada anglofona, si i-a spus ofiterului de pe aeroport "nu domn'le, ne-am razgandit, am aplicat pentru Quebec, dar nu mai vrem acolo", si totusi a primit PR ? Asta e intrebarea ... Pentru ca daca ai mintit si ai obtinut ceva ce nu aveai dreptul, inseamna ca tocmai ai comis o frauda.
EdwardS
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 14 ori

Mesajde capsunar » 25 Aug 2017, 12:42

EdwardS scrie:Dreptul sa te asezi oriunde in Canada il ai ca PR, iar tu nu esti PR cand aterizezi pe aeroport. Teoretic exista sansa se ti se refuze intrarea. Stie cineva vreun caz in care s-a aplicat pentru Quebec, aterizat in Canada anglofona, si i-a spus ofiterului de pe aeroport "nu domn'le, ne-am razgandit, am aplicat pentru Quebec, dar nu mai vrem acolo", si totusi a primit PR ? Asta e intrebarea ... Pentru ca daca ai mintit si ai obtinut ceva ce nu aveai dreptul, inseamna ca tocmai ai comis o frauda.

Nu cred ca o sa gasesti pe cineva sa recunoasca... dar stiu pe unu care s-a insurat cam cu o luna inainte sa aterizeze in Ca si s-a apucat sa spuna la intrarea in Ca.. si l-au trimis inapoi in Ro dupa 3 zile de stat in BiSi. Ca fapt divers a zis ca nu regreta ca nu i-a placut deloc ce a vazut.

@Gator, fiecare om dupa ce bea un pahar devine alt om care la randul sau are dreptul sa bea un pahar...
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde geomaticianu » 25 Aug 2017, 12:56

Gator scrie:Acuma imi pun serios problema ca sly de fapt e mai multi - numa ce a incurcat usernames. - pina acuma mi-am zis hai domle ca nu e nimeni asa de dus sa isi ia nume diferite ca sa posteze opinii complet opuse. Da mai stii, am mai auzit pe unu care a votat intr-un fel ca ministru si in alt fel ca parlamentar.

Sly,mai inventeaza tu un personaj nou si ceva subiect pe masura ca forumul a devenit 'plat',cum zice quebecosul pentru ceva neinteresant.
Fac curse ilegale de melci :!:
geomaticianu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 105 ori
I s-a multumit: 119 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea franceza/Quebec