• Publicitate

Mobila pentru proaspat veniti in zona Montreal. Eu plec!

Etapele emigrarii in Quebec, provincia franceza a Canadei: variantele de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

Mobila pentru proaspat veniti in zona Montreal. Eu plec!

Mesajde ramonacilibiu » 08 Feb 2017, 08:57

Salutare tuturor!
Dupa o perioada in care am incercat sa ating visul canadian, am realizat ca nu pot, si ca atare, pe 27 martie 2017, ma intorc in Romania. In dorinta de a mai recupera cat de cat din enormele cheltuieli facute dupa aterizare, imi scot la vanzare tot: mobila, electronice, masina. Atasez aici documente cu descrierea tehnica a obiectelor pe care le am la vanzare (latimi, lungimi, etc) precum si fotografii. Preturile sunt sub jumatate fata de cele pe care le-am platit (sunt lucruri de calitate si prefer sa le dau unor romani). Locuiesc in Laval, cartierul Sainte-Dorothee. In atasament aveti si numarul de telefon la care pot fi contactat.
Multumesc!
Succes!
ramonacilibiu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 7 ori

Publicitate

Re: Mobila pentru proaspat veniti in zona Montreal. Eu plec!

Mesajde canin » 08 Feb 2017, 10:15

Bafta la readaptarea in RO!
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 64 ori
I s-a multumit: 109 ori

Mesajde DonTavo » 08 Feb 2017, 10:59

ramonacilibiu scrie:Salutare tuturor!
Dupa o perioada in care am incercat sa ating visul canadian, am realizat ca nu pot, si ca atare, pe 27 martie 2017, ma intorc in Romania. In dorinta de a mai recupera cat de cat din enormele cheltuieli facute dupa aterizare, imi scot la vanzare tot: mobila, electronice, masina. Atasez aici documente cu descrierea tehnica a obiectelor pe care le am la vanzare (latimi, lungimi, etc) precum si fotografii. Preturile sunt sub jumatate fata de cele pe care le-am platit (sunt lucruri de calitate si prefer sa le dau unor romani). Locuiesc in Laval, cartierul Sainte-Dorothee. In atasament aveti si numarul de telefon la care pot fi contactat.
Multumesc!
Succes!

Sa nu-ti para rau.... Felicitari pentru atitudine. Poate iti faci timp dupa ce ajungi in Romania sa scrii povestea ta, poate va servi ca sursa de informatii/concluzii pentru cei ce se afla "pe drum".
Presupun ca ai facut-o deja, daca nu iti recomand sa pui si pe kijiji anunturi (eu am scapat de ceea ce am relativ OK). Pentru trimiterea bagajelor inapoi in Romania am folosit firma Atlas Remus de care am fost foarte multumit. Am platit parca 3.5 CAD/kg .

Spor la vanzare !
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo
Imi place aici si raman...

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 30 ori

Mesajde harfang » 08 Feb 2017, 11:10

Visul canadian nu mai exista demult, poate acum 20-30-40 si + de ani mai exista. Doar atunci. Viata era intradevar mult mai usoara, candida, ieftina dar si atunci existau probleme de tzara si societate noua. Lumea noua versus lumea veche In vechea Europa.
Gresala mare sa-ti faci asemenea iluzii.
harfang

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 13 ori

Mesajde sorro » 08 Feb 2017, 11:28

ramonacilibiu scrie:Salutare tuturor!
Multumesc!
Succes!

Salut. Poți să verifici, te rog, documentul pe care l-ai amintit (cu descrierea obiectelor + fotografii)? Mie unul nu îmi apare nimic atașat.
Mult succes la vânzare + proiectul de relocare!
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 734 ori
I s-a multumit: 492 ori

Mesajde utilizatorgmx » 08 Feb 2017, 11:41

La cate se intampla in EU, este bine sa ai alternativa.
utilizatorgmx

A multumit: 37 ori
I s-a multumit: 21 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea franceza/Quebec