• Publicitate

Dosar I - Iunie 2016

Etapele emigrarii in Quebec, provincia franceza a Canadei: variantele de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

Re: Dosar I - Iunie 2016

Mesajde Motorola90 » 07 Apr 2017, 14:29

Salutare. A mai primit cineva acest mesaj?

"Monsieur,

À la suite de commentaires d’utilisateurs sur la section Compétences linguistiques dans Mon projet Québec, nous avons revu et amélioré cette section pour permettre d’inscrire correctement chacun des résultats obtenus.
Puisque vous avez déclaré être en mesure de démontrer vos compétences linguistiques en français par un ou plusieurs diplômes ou attestations de résultats de tests d’évaluation en français, nous vous demandons d’inscrire de nouveau tous vos résultats en français dans la nouvelle interface de la section Compétences linguistiques, et ce, dans les 30 jours suivant le présent message.
Vos compétences linguistiques en français seront prises en compte dans l’analyse de votre demande.
De plus, nous vous informons qu’il est possible de mettre à jour d’autres informations de votre demande de Certificat de sélection du Québec. Dès aujourd’hui, vous pouvez donc :
• Mettre à jour vos coordonnées;
• Ajouter ou retirer une personne (conjoint, conjointe ou enfant à charge) si votre situation personnelle a changé depuis la présentation de votre demande;
• Mettre à jour l’information sur les membres de votre famille qui résident au Québec.
Tant que votre demande ne sera pas en traitement, il vous sera possible d’accéder en tout temps à votre compte pour mettre à jour votre demande.

Veuillez recevoir, Monsieur, nos salutations distinguées.

L’équipe de Mon projet Québec"
TEFAQ - 03.14
MPQ depus - 16.08.16
D1 cerut - 01.08.17
D.1 ajuns - 13.09.17
IR - 31.10.17
Motorola90
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 46 ori
I s-a multumit: 5 ori

Publicitate

Mesajde incze eva » 01 Mai 2017, 09:19

Salut ,
si eu am primit ms, am trimis aseara cu submit, dar cum astept pasaportul pt bebe , am selectat iarasi actualizarea dosarului si am iar 90 de zile sa completez.
Mi se pare ca cei de la mon project inca nu au de gand sa se apuce de dosarele noastre....
Eva
CO-C1, CE-C1, EO-C1
IELTS 7.5
D1 16 AUG 2016
AR 17 AUG 2016
incze eva
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data

Mesajde afoxana » 27 Iul 2017, 07:43

Salut. După cum văd pe aici nu sunt prea mulți care au depus in iunie 2016. Eu de asemenea am reușit să depun pentru sora mea. Eu eram numărul 11 000 în rândul de așteptare și cu ajutorul Domnului am reușit! Noi nu avem nici o noutate. Dar nu știți au început să vină listele personalizate? Oare cât vom mai aștepta?

Envoyé de mon LG-H831 en utilisant Tapatalk
Dosar I - 07.04.2010
Dosar II - 2.08.2011
CB-10.08.2011
FM- 22.03.2012
afoxana
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

Mesajde incze eva » 02 Aug 2017, 12:02

Salut,
Ieri a primit sora mea lista de documente personalizata , cu d1 din iunie 2016

deoarece liceul nu aparea in lista de licee recunoscute de pe Mon Project , "L'etablissement ne figure pas dans la liste", s-a cerut "Preuve de reconnaissance officielle de l'etablissement d'enseignement et du programme d'etudes. Ce document doit etre delivre par les autorites competentes en matier d'education du pays ou territoire concerne -copie certifiee conforme"

aceeasi situatie am si eu si sotul pentru facultate,
mentionez ca pentru facultate , de la rectorat upt am aflat ca nu au decat publicarea in monitorul oficial a existentei facultatii, dar asta nu este nici emisa de minister si nici copie certificata conforma

daca are cineva vreo idee cum as putea obtine asa ceva si de la cine? de la ministerul invatamantului? a mai fost cineva in situatia asta?

Multumesc mult pentru raspuns! Toate cele bune!
Eva
CO-C1, CE-C1, EO-C1
IELTS 7.5
D1 16 AUG 2016
AR 17 AUG 2016
incze eva
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde canin » 02 Aug 2017, 14:15

Ce de cacao sunt baietii acum....adica cum verifica existenta facultatilor/liceelor...adica se uita daca sunt autorizate/acreditate....au ei o lista .... omg!

Eva....spune-mi denumirea facultatilor (pentru tine si sotul tau) si voi incerca sa te ajut (sa identificam acreditarile date de Ministerul Invatamantului). Sunt private? Ai licenta obtinuta? Da-mi mai multe detalii!
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 64 ori
I s-a multumit: 109 ori

Mesajde afoxana » 02 Aug 2017, 14:22

incze eva scrie:Salut,
Ieri a primit sora mea lista de documente personalizata , cu d1 din iunie 2016

deoarece liceul nu aparea in lista de licee recunoscute de pe Mon Project , "L'etablissement ne figure pas dans la liste", s-a cerut "Preuve de reconnaissance officielle de l'etablissement d'enseignement et du programme d'etudes. Ce document doit etre delivre par les autorites competentes en matier d'education du pays ou territoire concerne -copie certifiee conforme"

aceeasi situatie am si eu si sotul pentru facultate,
mentionez ca pentru facultate , de la rectorat upt am aflat ca nu au decat publicarea in monitorul oficial a existentei facultatii, dar asta nu este nici emisa de minister si nici copie certificata conforma

daca are cineva vreo idee cum as putea obtine asa ceva si de la cine? de la ministerul invatamantului? a mai fost cineva in situatia asta?

Multumesc mult pentru raspuns! Toate cele bune!
Sora mea de asemenea a primit lista de documente personalizată. Dar ea are de prezentat numai pentru școală soțului.

Envoyé de mon LG-H831 en utilisant Tapatalk
Dosar I - 07.04.2010
Dosar II - 2.08.2011
CB-10.08.2011
FM- 22.03.2012
afoxana
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 0 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea franceza/Quebec