• Publicitate

cu un job se supravietuire ma poate ajuta cineva

Etapele emigrarii in Quebec, provincia franceza a Canadei: variantele de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

cu un job se supravietuire ma poate ajuta cineva

Mesajde sportivu07 » 10 Mai 2017, 03:16

Salut, estimez ca ajung pe la jumatatea lui iunie in Montreal, este cineva care m-ar putea ajuta cu un job de supravietuire pana iau si eu cateva guri de aer prin Montreal sa pot emite pretentii la mai mult? adresa mea de e mail este : [email protected] multumesc!
25 .11.2010 dcs
25.05.2011 acc+ouv
sportivu07
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: cu un job se supravietuire ma poate ajuta cineva

Mesajde alina georgescu » 14 Iun 2017, 11:37

sportivu07 scrie:Salut, estimez ca ajung pe la jumatatea lui iunie in Montreal, este cineva care m-ar putea ajuta cu un job de supravietuire pana iau si eu cateva guri de aer prin Montreal sa pot emite pretentii la mai mult? adresa mea de e mail este : [email protected] multumesc!

DA!

uite cum poti sa gasesti REPEDE un job de supravietuire:

1) cum ajungi iti faci ALERTE pe KIJIJI pe ce de pricepi tu, cateva exemple service clientele, mannutention (asta e munca fizica), etc poti sa spui si programtor ca sunt! si iti vin in fiecare zi si APLICA imediat primul ...sosit e bine!! decat cel mai bun!

2) CV- Numele ..api adresa..apoi..spui....ce ai facut ...appoi cronologia..si pui la MALL_uri la magazine, TOY R US, WALMART, etc si alea mai mici dar la astea mai mari ai mai multe sanse.au mai multe posturi si RULAJUL e MARE!! la toyr us e cam 10.75-12 $ / ora..la mannutention poate fi si 12-13 nu mai mult..daca stii sa folosesti un motostivuitor..atunci 14-15..sau din alea eelctrice.scari..foarfeca..

3) apoi pe EMPLOI Quebec pui alerte..

4) Cauta tot asa alerte..pe JObbilico..mai ales pentru regiunea Quebec asta e beton...

Da rapid f rapid cu MUTARI si Curatenie..pe Kijiji...si alerte emploi Quebec si JObbilico..!!

DAR cel mai important..CV concis in franceza si engleza.
Alina Georgescu, 27 aprilie 1980
alina georgescu
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 18 ori

Re: cu un job se supravietuire ma poate ajuta cineva

Mesajde bhl8 » 14 Iun 2017, 18:40

sportivu07 scrie:Salut, estimez ca ajung pe la jumatatea lui iunie in Montreal, este cineva care m-ar putea ajuta cu un job de supravietuire pana iau si eu cateva guri de aer prin Montreal sa pot emite pretentii la mai mult? adresa mea de e mail este : [email protected] multumesc!

Companie in plina expansiune, in domeniul vopselurilor si "coating", cauta muncitor in produtia de vopseluri. Salariu de la 17-18$ + posibilitare de crestere+ asigurare medicala.

Cv la adresa de email: [email protected]
....era pus pe aci
bhl8

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 11 ori

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea franceza/Quebec