• Publicitate

Avantajele emigrarii in Canada/Fara vize de la 1.dec 2017

Etapele emigrarii in Quebec, provincia franceza a Canadei: variantele de emigrare, actele necesare, formulare, costuri, teste de limba, informatii si discutii
Răspunde

Re: Avantajele emigrarii in Canada/Fara vize de la 1.dec 201

Mesajde Sly » 23 Oct 2017, 17:56

jean scrie:
Gator scrie:Stie cineva de ce mie mi s-a dat apartament fara toate alea scrise aici? Adica fara credit history in Canada... Si nu numai mie.

Equifax este unul din cele 3 agentii de credit din US si singura din Canada. Cand te-ai mutat din US in Canada probabil ca aveau credit history. Daca le-ai dat SIN-ul aia te-au verificat.

Acum ca se stie ca nu e impenetrabil Equifax poa' sa plateasca un hacker din Valcea si-i baga ala o istorie beton de se califica la super mortgage.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 148 ori
I s-a multumit: 429 ori

Publicitate

Mesajde jean » 23 Oct 2017, 18:06

Sly scrie:
jean scrie:
Gator scrie:Stie cineva de ce mie mi s-a dat apartament fara toate alea scrise aici? Adica fara credit history in Canada... Si nu numai mie.

Equifax este unul din cele 3 agentii de credit din US si singura din Canada. Cand te-ai mutat din US in Canada probabil ca aveau credit history. Daca le-ai dat SIN-ul aia te-au verificat.

Acum ca se stie ca nu e impenetrabil Equifax poa' sa plateasca un hacker din Valcea si-i baga ala o istorie beton de se califica la super mortgage.

Se vorbeste ca i-au recrutat deja pe aia de la Valcea, dar at putea sa-i roage pe aia din Oradea. :mrgreen:
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 111 ori
I s-a multumit: 161 ori

Mesajde Gator » 23 Oct 2017, 18:25

Sly scrie:
thief scrie:Pai pune tu linku cu studiu, Gatore. Sau fa tu un executive summary, de ce-i mai buna viata apres 50 decit avant?

Nu va invatati minte,de ce-i cereti argumente lui gator?
El face doar afirmatii,argumentele-s pentru fraieri.

Afirmatia initiala facuta de capsu cum ca viata cea mai buna e pe la 30 n-a fost demonstrata cu argumente. El a inceput.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 50 ori
I s-a multumit: 322 ori

Mesajde Gator » 23 Oct 2017, 18:27

Sly scrie:
Gator scrie:Aha, te apropii tu cumva, mai trebe o ciorba de burta ...

PS Ala de 55 deja are femeia linga el ... full service, fizic, emotional si multe altele ... si nici nu ramine gravida - asta ca sa raminem in zona sexului lung si tare care "defineste" calitatea vietii. Da poate vorbitorii sint prea ocupati cu inotul dupa cai (iepe) verzi pe pereti si logarea rigiditatii sculei si uita sa "inoate" asiduu si consistent sa "prinda" si sa "tina" femeia care sa-i stea alaturi la 55, 60, 70...

Aici cred ca n-ai prea prins nuanta gatore,nu era vorba daca ai sau n-ai femeie langa tine ci daca ai cu ce sa-i faci femeii aleia.
Iar daca e aceeasi femeie care e acolo de ani de zile,pe langa faptul ca varsta-ti cauzeaza rateuri...mai e si faptul ca e tot aceeasi si mai e si ea atinsa de trecerea anilor,nu doar tu asa ca nici nu te prea mai stimuleaza.
Ce-i drept,poa sa faca de mancare.

Ma rog, daca vrei sa ramii tot numa in sfera sexului...
E vorba chiar daca ai femeie linga tine, si cum ai "inotat" ca s-o tii.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde Gator » 23 Oct 2017, 18:37

jean scrie:

N-am verificat de mult, dar erau 2: Equifax si Credit Union. In State mai era si Experian.

Acu 10 ani juma dupa ce am venit in Canada, m-am uitat de curiozitate pe ambele agentii cu datele mele canadiene - surprise, surprise: nu eram pe nicaieri in US. Acuma am auzit ca s-at fi schimbat.

Cert este ca am primit apt, pe baza unui telefon la complexul unde stateam in Detroit. A, si buiding mgr era romanca. Si stiu si pe altii veniti din Ro fara artificii cu credit carduri pt imigranti.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde Sly » 23 Oct 2017, 18:56

Gator scrie:
Ma rog, daca vrei sa ramii tot numa in sfera sexului...
E vorba chiar daca ai femeie linga tine, si cum ai "inotat" ca s-o tii.

Pai doar despre sex vorbise hotzu'
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 148 ori
I s-a multumit: 429 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Emigrarea pe partea franceza/Quebec