• Publicitate

Este America (si Canada) un stat totalitar?

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Este America (si Canada) un stat totalitar?

Mesajde Sly » 16 Iul 2017, 12:17

Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 139 ori
I s-a multumit: 415 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 16 Iul 2017, 12:25

Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde sorro » 16 Iul 2017, 18:24

capsunar scrie:ideea e ca lucrurile nu merg in directia buna si asta e ideea topicului.

Mda, ai dreptul desigur la părerea ta. Eu mi-o păstrez pe-a mea: anume că topicul n-are de fapt nicio idee (în orice caz nu vreuna de luat în seamă). El este doar un talmeș-balmeș absurd de povești-uri și clipuri așa-zis ”îngrijorătoare”, adunate de prin colțuri de net și aduse aici pentru a ”demonstra” o aberație, pentru a avea un subiect de lălăială (deh, topic de cafenea) și, poate petnru a speria lumea (cine se sperie, desigur, și nu le pune mental direct la rubrica ”Râsul-plânsul”). Dar în fond -- cum ai zis și tu într-o postare anterioară -- părerile noastre sunt de fapt ”de fițe”, pentru că oricum noi nu contăm. ;)

Duminică plăcută îți doresc (ce a mai rămas din ea) și o săptămână bună!
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 678 ori
I s-a multumit: 456 ori

Mesajde capsunar » 17 Iul 2017, 08:36

sorro scrie:
capsunar scrie:ideea e ca lucrurile nu merg in directia buna si asta e ideea topicului.

Mda, ai dreptul desigur la părerea ta. Eu mi-o păstrez pe-a mea: anume că topicul n-are de fapt nicio idee (în orice caz nu vreuna de luat în seamă). El este doar un talmeș-balmeș absurd de povești-uri și clipuri așa-zis ”îngrijorătoare”, adunate de prin colțuri de net și aduse aici pentru a ”demonstra” o aberație, pentru a avea un subiect de lălăială (deh, topic de cafenea) și, poate petnru a speria lumea (cine se sperie, desigur, și nu le pune mental direct la rubrica ”Râsul-plânsul”). Dar în fond -- cum ai zis și tu într-o postare anterioară -- părerile noastre sunt de fapt ”de fițe”, pentru că oricum noi nu contăm. ;)

Duminică plăcută îți doresc (ce a mai rămas din ea) și o săptămână bună!

Pai mi se pare cam pierdere de vreme sa stai pe un thread care nu are nici o idee fii te rog intelectual si move on pe un thread demn de tine. Daca nu are nici o idee insemna ca tu esti aici sa combati persoanele si nu ideile sau ai alta agenda. ( exemplu propaganda, contrainformaitii etc)
Oi fi tu in lumea reala vreun lider de opinie pt ca vorbesti si aici ca unul din deformatie profesionala mai sus ai un exemplu 100%, da iti reamintesc ca aici fiecare e liber sa se uite la ce vrea.

Si fiindca vorbeam de state totalitare unde dizidentii sant iubiti, iata ca in democratie sant sinucishi..
"Haiti Official Who Exposed The Clinton Foundation Is Found Dead" http://www.zerohedge.com/news/2017-07-1 ... found-dead
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 391 ori

Mesajde Sly » 17 Iul 2017, 09:10

Nici Ceausescu nu era asa de iubit ca si Justin al nostrum:
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde sorro » 17 Iul 2017, 09:18

capsunar scrie:Pai mi se pare cam pierdere de vreme sa stai pe un thread care nu are nici o idee fii te rog intelectual si move on pe un thread demn de tine. Daca nu are nici o idee insemna ca tu esti aici sa combati persoanele si nu ideile sau ai alta agenda. ( exemplu propaganda, contrainformaitii etc)
Oi fi tu in lumea reala vreun lider de opinie pt ca vorbesti si aici ca unul din deformatie profesionala mai sus ai un exemplu 100%, da iti reamintesc ca aici fiecare e liber sa se uite la ce vrea.

Aici n-ai nimerit-o cu concluziile. Am scris mai sus de ce sunt pe thread-ul ăsta: cafenea. Și, desigur, pentru că unele aiureli de pe aici + ”concluziile” aferente chiar sunt distractive.
Oricum, am notat rugămintea ta să mă mut pe alt thread. Dar cum ”fiecare e liber să se uite la ce vrea”, o să-mi exercit și eu această libertate în Canada ”totalitaristă”. :)

Si fiindca vorbeam de state totalitare unde dizidentii sant iubiti, iata ca in democratie sant sinucishi..
"Haiti Official Who Exposed The Clinton Foundation Is Found Dead" http://www.zerohedge.com/news/2017-07-1 ... found-dead

Sau poate chiar se sinucid singuri. În afară de aluzii (presupuneri? suspiciuni?) de foul-play, eu unul nu văd nimic concret în sensul ăsta în articolul ZH.
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro

A multumit: 678 ori
I s-a multumit: 456 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni