• Publicitate

Asteptari Realiste Vs Nerealiste

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Asteptari Realiste Vs Nerealiste

Mesajde Sly » 03 Ian 2018, 15:14

Gator scrie:Asta e standardul, la urma urmei nu e un capat de tzara. Asta e un criteriu de emigrare, vrea omu in tzari cu calorifere in loc de forced air?

Ar trebui sa fie caci aerul ala uscat cum e in special prin Alberta e un health hazard,iti curge sange din nas,te mananca pielea,e destul de nasol si nu oricine poate suporta.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 158 ori
I s-a multumit: 461 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 03 Ian 2018, 15:15

AlexBin scrie:Da am vazut multe cartiere. Mai rau ca in Edmonton nu cred ca exista. Cartiere intregi construite de developeri fara nici o logica in mijlocul orasului si urate, nu stiu cum cineva cumpara asa ceva.
Viata in centru nu este deco vibranta, pentru ca in centru nu prea se construiesc cladiri unde sa locuiasca oamenii si de aia centrele sunt moarte dupa ce iese lumea de la servici. Macar in dt New York locuieste lume :)

N-am fost la Edmonton insa Calgary mi s-a parut cel mai urat oras in care am fost vreodata.Probabil ca Edmonton e pe acelasi calapod.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde Gator » 03 Ian 2018, 15:50

Sly scrie:
Gator scrie:Asta e standardul, la urma urmei nu e un capat de tzara. Asta e un criteriu de emigrare, vrea omu in tzari cu calorifere in loc de forced air?

Ar trebui sa fie caci aerul ala uscat cum e in special prin Alberta e un health hazard,iti curge sange din nas,te mananca pielea,e destul de nasol si nu oricine poate suporta.

Da, e plin de singe si bucati de piele peste tot. Te faci de bafta, sly.

Calgary mi s-a parut cel mai urat oras in care am fost vreodata

Serialul interminabil cu "orasul meu o are mai lunga decit orasul tau". Ca sa vizionez si eu serialul ala, vizita mea la Tor din toamna trecuta nu mi-a aratat nimic impressive: aglomeratie insuportabila (de aia care iti da single pe nas), niste suburbii de o uritenie inimaginabila, tiganeala la tot pasul (m-am simtit ca in Bucuresti pe alocuri), fetze acre si lipsa de amabilitate. Un fel de "la pomul laudat"...
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 55 ori
I s-a multumit: 344 ori

Mesajde capsunar » 03 Ian 2018, 15:57

Gator scrie:Serialul interminabil cu "orasul meu o are mai lunga decit orasul tau". Ca sa vizionez si eu serialul ala, vizita mea la Tor din toamna trecuta nu mi-a aratat nimic impressive: aglomeratie insuportabila (de aia care iti da single pe nas), niste suburbii de o uritenie inimaginabila, tiganeala la tot pasul (m-am simtit ca in Bucuresti pe alocuri), fetze acre si lipsa de amabilitate. Un fel de "la pomul laudat"...

Gatore, cam peste tot pe unde mergi tu sant fetze acre si lipsa de amabilitate. Incep sa ma intreb cat de amabil esti tu ca persoana, stii ca aia care cer de la altii, mai incet cu datul.. :lol:
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 411 ori

Mesajde Sly » 03 Ian 2018, 16:40

Gator scrie:Serialul interminabil cu "orasul meu o are mai lunga decit orasul tau". Ca sa vizionez si eu serialul ala, vizita mea la Tor din toamna trecuta nu mi-a aratat nimic impressive: aglomeratie insuportabila (de aia care iti da single pe nas), niste suburbii de o uritenie inimaginabila, tiganeala la tot pasul (m-am simtit ca in Bucuresti pe alocuri), fetze acre si lipsa de amabilitate. Un fel de "la pomul laudat"...

LMAO,orice oras o are mai lunga decat orasul tau. :lol:
Oricum se pare ca incet-incet ajungem la concluzia ca viitorii emigranti daca vor sa vina in Canada,practic doar Edmontonul ce merita ales drept destinatie. :lol: :lol: :lol:
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde Gator » 03 Ian 2018, 17:36

capsunar scrie:Gatore, cam peste tot pe unde mergi tu sant fetze acre si lipsa de amabilitate. Incep sa ma intreb cat de amabil esti tu ca persoana, stii ca aia care cer de la altii, mai incet cu datul.. :lol:

Pai cine e campion la opinii negative? Tu cu Sly.

Oricum se pare ca incet-incet ajungem la concluzia ca viitorii emigranti daca vor sa vina in Canada,practic doar Edmontonul ce merita ales drept destinatie

Says who? Concluzia nu e rea de loc. Tot n-ai spus, cu ce-ti ocupi tu timpul in orasul ala?
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 55 ori
I s-a multumit: 344 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni