• Publicitate

Povesti despre abuzurile politiei din America si Canada

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Mesajde Sly » 29 Noi 2013, 22:17

Si inca o poveste despre cum si cu cata asprime sunt trasi la raspundere politistii. :lol: :lol: :lol:
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 158 ori
I s-a multumit: 461 ori

Publicitate

Mesajde Radu7777 » 29 Noi 2013, 23:07

Sly scrie:Inca o dovada a ipocriziei acestor politisti.

tru, tru ... :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Mesajde Radu7777 » 04 Dec 2013, 14:09

inca o dovada ca politia nu are alt scop decat de a fi cainele de paza al stapaniriiTM ... :lol:

http://m.theglobeandmail.com/news/world ... ice=mobile
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 3 ori

Povesti cu politisti in America de Nord.

Mesajde togo » 05 Dec 2013, 10:25

Tare de tot cu militienii astia de Quebec ,cica ieri un copil de 10 ani se juca cu un pistol de jucarie care pistol si arata ca unul de jucarie ,si gaborii au scos armele din dotare l-au imobilizat pe pusti si i-au pus catusele si l-au bagat in duba unde l-au tinut vreo 20 de minute iar pe mama lui nici nu au lasat-o sa se apropie de masina militiei
Copilul e in soc de atunci.
Oare de unde-i recruteaza pe militieni astia nu imi dau seama dar sigur sunt retardati rau de tot .
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 77 ori
I s-a multumit: 31 ori

Re: Povesti cu politisti in America de Nord.

Mesajde capsunar » 05 Dec 2013, 10:32

togo scrie:Tare de tot cu militienii astia de Quebec ,cica ieri un copil de 10 ani se juca cu un pistol de jucarie care pistol si arata ca unul de jucarie ,si gaborii au scos armele din dotare l-au imobilizat pe pusti si i-au pus catusele si l-au bagat in duba unde l-au tinut vreo 20 de minute iar pe mama lui nici nu au lasat-o sa se apropie de masina militiei
Copilul e in soc de atunci.
Oare de unde-i recruteaza pe militieni astia nu imi dau seama dar sigur sunt retardati rau de tot .

Pai e destul de simplu, daca te duce capul atunci te faci altceva, jobul asta ramane pt cei cu muschi si 3 neuroni, nu potzi sa ai multe pretentzii.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 411 ori

Re: Povesti cu politisti in America de Nord.

Mesajde sorro » 05 Dec 2013, 11:00

togo scrie:ieri un copil de 10 ani se juca cu un pistol de jucarie care pistol si arata ca unul de jucarie

Hmm, uite stirea completa aici: http://globalnews.ca/news/1010570/polic ... t-gunpoint

Intr-adevar, poza din articol arata intr-adevar un pistol de jucarie. Mai este insa o chestie: "Elias had put black tape over his toy gun to make it look more authentic." Nu cumva pistolul chiar arata autentic cand politistii l-au vazut? Just saying... Politia nu a intervenit singura ("The 11-year-old boy was playing with a toy gun when someone spotted him and called 911.")

Singura chestie aparent problematica in opinia mea este ca, se pare, politistii i-au pus catuse si l-au tinut 20 de minute in masina DUPA ce au constatat ca era doar un pistol de jucarie. O fi fost intr-adevar asa sau nu, ramane de determinat -- articolul spune si ca va urma o varianta oficiala a politiei si eu o astept... Chiar si daca asa a fost, sincer eu unul am mixed feelings: pe de o parte drepturile incalcate (pe care mama le invoca), iar pe de alta parte potentialul educational al actiunii = cred ca parintii si pustiul ar trebui sa invete ceva din "dusul rece". Btw, cred ca in general ne protejam mult prea mult copiii si asta poate duce la multe chestii rele in the long run, dar asta e deja o alta discutie...

Pana atunci, uite si un comentariu:
The mom says "He didn’t do anything wrong."? I thought he put tape over a gun to make it look real then proceeded to play with the real looking gun on the streets? Maybe now the idiot parents will actually teach their child(ren) about actions and consequences.
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 745 ori
I s-a multumit: 496 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni