• Publicitate

Povesti despre abuzurile politiei din America si Canada

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Mesajde Sly » 24 Oct 2013, 10:43

Aceleasi apucaturi ale politistilor.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jqIFYIcbt40&feature=c4-overview&list=UU-TP6lx_oQyuxsbIaR1-yQg[/youtube]
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 158 ori
I s-a multumit: 461 ori

Publicitate

Mesajde sanjov » 24 Oct 2013, 10:46

sanjov scrie:dar si tu ai o obsesie bolnavicioasa cu astia :P

pe mine nu povesti ma intereseaza de fapt ci alt aspect , l'état policier, statul politist , la cel mai mic incident, discutie in contradictoriu se are , apare imediat reflexul de-a chema politia, ceea ce mi se pare abuziv, un cinism detestabil, niste roboti. un sistem dezumanizat.
plus prezenta peste tot a acestor security , intimidanti, meseria viitorului a lui Big Brother, in tot felul de locuri de la biblioteci, centre culturale, restaurante, cinematografe, care multi se umfla ca curcanii , unii mai si sfideaza ca abuz de puterea ce-o au.
si da, meseria asta de security are legatura cu domeniul militar.
sanjov
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Re: Povesti cu politisti in America de Nord.

Mesajde Radu7777 » 24 Oct 2013, 11:01

Sly scrie:Pentru ca am tot discutat despre politie,am zis sa fac un topic dedicat.
Cred ca o sa devina un topic foarte lung la cat material exista pe net. :lol:

era si timpul ca cineva sa spuna lucrurilor pe nume
sa speram ca o sa aiba la fel de mult succes ca si celelalte subiecte deschise de tine, cum ar fi cel de investitii, de exemplu ... :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde Radu7777 » 24 Oct 2013, 23:58

Sly scrie:Campus police in action,adica un gloryfied badigard ,next step pt. radica al nostru.

Sly, imi cer scuze pentru off-topic, sa stii ca se scrie "glorified", cu I in loc de Y. eh, e de inteles, engleza nu e limba ta materna ... :lol:
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde Radu7777 » 25 Oct 2013, 00:00

sanjov scrie:
sanjov scrie:dar si tu ai o obsesie bolnavicioasa cu astia :P

fain citat :lol:
pe mine nu povesti ma intereseaza de fapt ci alt aspect , l'état policier, statul politist , la cel mai mic incident, discutie in contradictoriu se are , apare imediat reflexul de-a chema politia, ceea ce mi se pare abuziv, un cinism detestabil, niste roboti. un sistem dezumanizat.

la aceeasi concluzie am ajuns si eu ... tot mai fain era acasa, unde probleme se rezolvau barbateste, parte-n parte carevasazica :lol:
plus prezenta peste tot a acestor security , intimidanti, meseria viitorului a lui Big Brother, in tot felul de locuri de la biblioteci, centre culturale, restaurante, cinematografe, care multi se umfla ca curcanii , unii mai si sfideaza ca abuz de puterea ce-o au.

niste bulificatori, asta sunt. cops wannabe, de-aia si abuzeaza de pozitia lor. stiu ce spun, am lucrat in sistemTM aproape 5 ani, nu era zi in care sa nu bat minim 3 (cand lucram in schimbul de noapte bateam chiar mai multi, ii duceam pe aleile de pe hastings. dadeam prin statie si ne adunam 2-3 colegi, blocam aleile cu masinile si api ne faceam de cap. oricum acolo e legea junglei si nimanui nu-i pasa ce se intampla, iar daca cineva chema politia o dadeam la pace cu nazistii, doar eram oarecum colegi)
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde Radu7777 » 25 Oct 2013, 00:16

si inca un mic off-topic : din pacate lumea se duce de rapa, au ajuns unii sa considere un om mai putin important decat un animal ... mare smecherie ca i-a dat un pumn calului, a murit cineva ? un an de inchisoare mi se pare strigator la cer, in cel mai rau caz merita o amenda administrativa (si nici macar aia, avand in vedere ca era un cal nazist) :(
http://www.gandul.info/sport-miscare/hu ... i-11558285
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni