• Publicitate

Brazilia - 2014

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Brazilia - 2014

Mesajde alssion » 09 Iul 2014, 20:59

adisor scrie:Eu zic ca-i imposibil.

Chiar asa ! Olandezii, iar au trecut pe liga Cupa Mondiala; eu zic ca se vadisera semne de oboseala 'tactica" inca de la meciul cu Costa -Rica. Nu mai le mergea jocul ca sa marcheze.
Or, la penalty -uri se poate rata. Nu inteleg de ce n-a fost in poarta Tim Krul !?
alssion
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 56 ori

Publicitate

Mesajde dromihete » 09 Iul 2014, 21:44

alssion scrie:
adisor scrie:Eu zic ca-i imposibil.

Nu inteleg de ce n-a fost in poarta Tim Krul !?

ca sa mearga mai departe Argentina. cred ca brazilienii vor trage tare in finala mica pentru a mai spala rusinea din semifinala
Sa multumesti pe toata lumea e imposibil, sa-i enervezi pe toti e floare la ureche.
dromihete
Imi place aici si raman...

A multumit: 184 ori
I s-a multumit: 47 ori

Mesajde adisor » 11 Iul 2014, 23:48

"In fiecare secunda a unui meci de adormit copiii, nu de gala, s-a simtit teama de esec! Sau chiar au lasat impresia ca nimeni nu a vrut sa ajunga in finala, ca sa nu se faca de ras in fata Germaniei" au scris nemtii.

Dar pana una alta, avem meciul din finala mica. Brazilienii chiar ar trebui sa traga tare, iar daca olandezii vor ramane la fel de precauti cum au fost in ultimele meciuri, vor trebui sa se multumeasca cu locul patru.

O retrospectiva a sfertului de finala pierdut de catre noi un SUA`94, cand suedezii s-au opus unei semifinale intre echipa noastra si cea a Braziliei:

O privire aruncata spre fotbalul din tara, Steaua a pierdut Supercupa in fata Astrei Giurgiu in urma loviturilor de la 11m.

Simona Halep a castigat in fata lui Arruabarrena în mai puţin de o oră, 6-3, 6-1, deci la BRD Bucharest Open avem o semmifinala romaneasca: Halep - Niculescu.
Ne putem perfectiona,
dar niciodata nu vom fi perfecti!...

Tuturor, numai bine!
adisor
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 101 ori

Mesajde dromihete » 15 Iul 2014, 22:54

campionatul mondial s-a incaheiat, olanda a administrat o noua infrangere la scor braziliei ceea ce a dus la demiterea lui scolari, balonul de aur al acestui campionat a fost acordat lui messi, iar acest fapt e destul de controversat, jucatorul argentinian nefiind nominalizat in echipa de aur al acestui campionat, echipa alcatuita de acelasi for care a acordat si premiul, iar finala castigata de nemti in prelungiri a fost urmarita cu foarte mare interes la vatican ( audienta maxima), a jucat echipa fostului papa cu echipa actualului papa...
Sa multumesti pe toata lumea e imposibil, sa-i enervezi pe toti e floare la ureche.
dromihete

A multumit: 184 ori
I s-a multumit: 47 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni