• Publicitate

Discutii despre politica globala.

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Discutii despre politica globala.

Mesajde Sly » 11 Aug 2014, 07:02

Am citit in ultima vreme sterile despre Peshmerga,cel mai nou aliat al US si m-am gandit ca ar fi interesant sa deschid un topic in care sa discutam despre ipocrizia imperialista a U.S.
In cazul de fata vorbim despre kurzi,un popor oprimat si a caror tara este impartita intre mai multe natii care nici una nu le recunoaste dreptul de a exista ca si stat iar Occidentul are pe lista teroristilor Partidul Muncitorilor din Kurdistan....pana acum cand kurzii au devenit peste noapte oameni buni si prieteni de nadejde. :D
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Publicitate

Re: Discutii despre politica globala.

Mesajde alssion » 11 Aug 2014, 19:06

Eu as zice , de asemenea, sa nu abandonam nici Palestina ( mai ales ca topicul a fost inchis - poate ca "renasterea unei natiuni "nu suna bine pentru unii ! - ma rog, cred ca aici nu suntem in isarel ca sa . . . - mai ales ca si fata de Palestina ipocrizia se face simtita .
Tocmai ce-a fost o demonstratie pro -Palestina, ieri la Montreal- iesisera destui in strada cu steaguri si afise. Reporterita a intrebat pe unii cum e treaba. Aia au raspuns ca trebuie sa opresca blocajul si sa restituie teritoriile ocupate. Atunci cind a intrebat pe anti-demonstrantii- ca erai si de astia ! - aia au raspuns ca Hamas trebuie demilitarizat .
alssion
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 56 ori

Mesajde capsunar » 11 Aug 2014, 22:17

alssion scrie:Eu as zice , de asemenea, sa nu abandonam nici Palestina ( mai ales ca topicul a fost inchis - poate ca "renasterea unei natiuni "nu suna bine pentru unii ! - ma rog, cred ca aici nu suntem in isarel ca sa . . . - mai ales ca si fata de Palestina ipocrizia se face simtita .
Tocmai ce-a fost o demonstratie pro -Palestina, ieri la Montreal- iesisera destui in strada cu steaguri si afise. Reporterita a intrebat pe unii cum e treaba. Aia au raspuns ca trebuie sa opresca blocajul si sa restituie teritoriile ocupate. Atunci cind a intrebat pe anti-demonstrantii- ca erai si de astia ! - aia au raspuns ca Hamas trebuie demilitarizat .

Pai daca evreii decid forumul romanesc.. insemna ca santem pe drumul multiculturalizarii. BTW macar la topicul ala am avut ultimul cuvant :) In plus la teveu a zis aseara ca nu e mare lucru in Palestina, cel putzin un copil a fost ucis. (dar stai ca asta insemna >1 si < 1 milion.. )

Stai linistta ca la Tv sant alese raspunsurile care le convin lor. Stiu deja 2 persoane care au fost intervietae la Tv si erau super suparate ca nu i-a dat. (BTW sant canadezi nascutzi pacilea am aflat inamplator la bere)
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde Sly » 12 Aug 2014, 09:57

Intr-adevar,nu trebuie sa uitam Palestina
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Mesajde Isostar » 12 Aug 2014, 12:23

Politica globala este foarte simpla. Unii (Rothschild, Bilderberg Group, etc...) vor sa controleze pe restul (turmele). Nu are rost sa intram in detalii :)
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde Sly » 12 Aug 2014, 13:13

Din pacate este adevarat.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

Următorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni