• Publicitate

Pronosticuri

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Pronosticuri

Mesajde cian » 18 Sep 2014, 10:51

Va propun un nou subiect: sa facem pronosticuri si referendumul din Scotia e o ocazie buna; deci cine credeti ca va cistiga? DA sau NU? Eu cred ca NU va cistiga, deci ca Scotia va ramine in UK. ALEA IACTA EST!
cian
Moderator 'Romani in Cuba'
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Publicitate

Re: Pronosticuri

Mesajde sorro » 18 Sep 2014, 12:55

cian scrie:Va propun un nou subiect: sa facem pronosticuri si referendumul din Scotia e o ocazie buna; deci cine credeti ca va cistiga? DA sau NU? Eu cred ca NU va cistiga, deci ca Scotia va ramine in UK. ALEA IACTA EST!

Dupa cum am scris si pe un alt topic, si eu zic NU. Cred totusi ca rezultatul va fi strans.
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 709 ori
I s-a multumit: 471 ori

Mesajde capsunar » 18 Sep 2014, 14:45

pai conteaza cine numara. Cred ca o sa iasa Nu, desi eu sper la un Da.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 402 ori

Mesajde sorro » 18 Sep 2014, 14:54

capsunar scrie:pai conteaza cine numara. Cred ca o sa iasa Nu, desi eu sper la un Da.

Pai tu cine crezi ca numara? Nu crezi ca "numaratorii" au fost deja decisi/numiti?

Btw, cand adun diversele comentarii postate pe aici, eu constat cu tristete ca unii nu prea mai au incredere in NIMIC din ce exista la ora actuala. Totul este masluit, totul ascuns, totul defect (ex: alegeri, referendumuri, statistici, justitie, politie, guvern, mass-media, economie, educatie, sistem medical etc). Just sad... :(
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro

A multumit: 709 ori
I s-a multumit: 471 ori

Mesajde Sly » 18 Sep 2014, 15:40

Si eu cred ca o sa fie NU si sper la un DA.
Trebuie sa fiu de accord cu sorro ca este trist ca am ajuns sa nu mai avem incredere in stapanire,dar cand ai acces la informatii,cand exista wikileaks,cand vezi ce se intampla in jurul tau,trebuie sa fii naiv sa mai ai incredere.
Cat despre cine Numara voturile din Scotia...stapanirea si dupa cum stim nu sunt pro-independent. :D
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 148 ori
I s-a multumit: 429 ori

Mesajde Isostar » 18 Sep 2014, 20:23

Avand in vedere ca sunt aduse urne cu elicopterul din zone izolate, totul este posibil. Mai ales o schimbare in intentia de vot a aprox 5% din votanti cu o zi inainte de referendum. Si in directia dorita de catre cei "bine intentionati".
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 232 ori
I s-a multumit: 418 ori

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni