• Publicitate

Ce s-ar putea face pt. rezolvarea unor probleme din SUA/CAN?

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Ce s-ar putea face pt. rezolvarea unor probleme din SUA/

Mesajde Gator » 09 Mar 2017, 23:33

Isostar scrie:
Gator scrie:
baba omida

Perfect corect, un raspuns exemplar cand nu exista argumente.

P.S. Presedintele de care vorbeam a fost JFK, dar probabil ma exprim eu mai greu in limba romana cu timpul trecut...
a incercat (nu "incearca", nu "va incerca")
s-a terminat (nu "se termina", nu "se va termina")

Ce de certitudini. Wikileaks detine adevarul, Stii precis de ce a fost impuscat JFK, cunosti cine pe cine controleaza, e sigur ca trump e inocent in toate cele si raii il vor afara (creadem ca in politica intotdeauna opozitia vrea sa scoata afara pe ceilalti). Vad ca delusionul trumpist e molipsitor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 49 ori
I s-a multumit: 310 ori

Publicitate

Mesajde Isostar » 10 Mar 2017, 09:04

Gator scrie:Ce de certitudini. Wikileaks detine adevarul, Stii precis de ce a fost impuscat JFK, cunosti cine pe cine controleaza, e sigur ca trump e inocent in toate cele si raii il vor afara (creadem ca in politica intotdeauna opozitia vrea sa scoata afara pe ceilalti). Vad ca delusionul trumpist e molipsitor.

Eu raspund pentru ce scriu, ce intelegi tu este problema ta. As mai lucra la empatie, dar cred ca este o cauza pierduta.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde Gator » 10 Mar 2017, 09:38

Isostar scrie:
Gator scrie:Ce de certitudini. Wikileaks detine adevarul, Stii precis de ce a fost impuscat JFK, cunosti cine pe cine controleaza, e sigur ca trump e inocent in toate cele si raii il vor afara (creadem ca in politica intotdeauna opozitia vrea sa scoata afara pe ceilalti). Vad ca delusionul trumpist e molipsitor.

Eu raspund pentru ce scriu, ce intelegi tu este problema ta. As mai lucra la empatie, dar cred ca este o cauza pierduta.

Adica n-ai spus ca JFK a fost impuscat ca s-a legat de servicii, din convingere ca asa este si eu asa am inteles? Nu pui citate din wikileaks din convingere ca asa e si eu asta am inteles? Nu ai afirmat ca serviciile nu ataca GOP pt ca nu ataci pe cine controlezi?

Am empatie multa pt delusional people de pe forum, nu insa si pt cei in pozitii de putere.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde capsunar » 10 Mar 2017, 10:59

Gator scrie:Adica n-ai spus ca JFK a fost impuscat ca s-a legat de servicii, din convingere ca asa este si eu asa am inteles? Nu pui citate din wikileaks din convingere ca asa e si eu asta am inteles? Nu ai afirmat ca serviciile nu ataca GOP pt ca nu ataci pe cine controlezi?

Am empatie multa pt delusional people de pe forum, nu insa si pt cei in pozitii de putere.

Vad ca viata de truckist si-a spus cuvantul la capitolul capacitate de intelegere care e diferita de empatie.
Cand cineva pune un link sau da un citat de undeva exceptand cazul cand scrie explicit ca asta crede el insemna doar ca respectivul considera ca articolul merita atentia celorlalti. Fiecare e dator sa traga ce concluzii vor.

De ex, multe din chesiile care au aparut la wikleaks pt mine nu reprezinta noutati, pot sa scriu code care sa arte ca scris de un rus sau alta natie, asta apropo de chesita cu apacat de unii si invinuit altii si ca poate fi oricine inclusiv kim din NK. Si cand am scris chestia asta parca tu erai ca aia din CSI.. ca stii sigur ca au fost rusii. :lol:
Ca tot vorbim de wikileaks ce m-a surprins e nivelul si scara la care se face, securiatea noastra a fost un mic copil. Welcome to Brave New World.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde Gator » 10 Mar 2017, 12:38

capsunar scrie:Vad ca viata de truckist si-a spus cuvantul la capitolul capacitate de intelegere care e diferita de empatie.

Vorbitul in clisee nu denota prea multa capacitate de intelegere, de fapt denota ingnoranta pe linga aroganta.

Cand cineva pune un link sau da un citat de undeva exceptand cazul cand scrie explicit ca asta crede el insemna doar ca respectivul considera ca articolul merita atentia celorlalti. Fiecare e dator sa traga ce concluzii vor.

Nu serios. iso zicea ca raspunde de ce scrie, tu zici ca scrie ca sa se considere... Cind cineva pune un link sau da un citat de undeva exceptind cazul cind scrie explicit ca il pune pt ca el considera ca articolul merita atentia celorlalti inseamna ca respecticul crede ce scrie acolo. - si putem filozofa tot asa mai departe, despre ce concluzii e dator sa traga fiecare in functie de ce meserie a avut acu 100 de ani.

De ex, multe din chesiile care au aparut la wikleaks pt mine nu reprezinta noutati, pot sa scriu code care sa arte ca scris de un rus sau alta natie, asta apropo de chesita cu apacat de unii si invinuit altii si ca poate fi oricine inclusiv kim din NK. Si cand am scris chestia asta parca tu erai ca aia din CSI.. ca stii sigur ca au fost rusii. :lol:

parca? Pai asa am considerat probabil ca merita considerat, n-am scris explicit ca asa credeam eu...

Ca tot vorbim de wikileaks ce m-a surprins e nivelul si scara la care se face, securiatea noastra a fost un mic copil. Welcome to Brave New World.

Here we go again. Ceausescu a fost un mic copil pe linga Obama la capitolul oprimare si alte capitole... Slava domnului ca n-a avut tehnologia de acum a americanilor, ca ar fi fost in stare sa faca Romania great again.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

Mesajde Isostar » 21 Iun 2017, 13:10

OK, so Canada a rezolvat una dintre probleme critice care ameninta bunastarea acestei tari....

Incheierea articolului suna asa: I’m offended at how easily other people are offended. But something tells me my grievance would fall on aurally-challenged ears within Canada’s parliament

It’s now a “human right” to NOT be offended. Unless you’re the one who’s offended.

In the latest episode of the completely psychotic breakdown of Western values, Canada’s government has just passed a law that champions sexual identity over science.

It’s called C-16, “An Act to Amend the Canadian Human Rights Act and the Criminal Code”.

Both of these codes prohibit discrimination against individuals based on race, gender, sexual orientation, religion, etc.

And this new law includes gender identity in that list.

Great. Nothing wrong with that. All they’re basically saying with these amendments is that transgendered individuals have the same inalienable rights as everyone else.

It’s sad that they actually have to pass a law to enshrine someone’s human rights… and one day our descendants will wonder why that was even necessary, just as today we are appalled that the institution of slavery ever existed.

But as usual there are some problems with the law. Not just the new law, in fact, but with Canada’s entire Human Rights Act.

I found a number of articles online stating that this new law “criminalizes the incorrect use of gender pronouns,” i.e. if someone born a “he” chooses to be “she”, and you say “Mr.” instead of “Ms.,” you’re going to jail.

To be clear, that’s NOT what this new law says. But the danger lies in the incredible ambiguity of the entire Human Rights code.

Continuarea aici

Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni