• Publicitate

Criza in Europa?

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Criza in Europa?

Mesajde cian » 13 Sep 2015, 15:31

E un subiect de actualitate; unii vorbesc de o invazie, altii sunt mai moderati si altii cu suflet bun, sunt gata sa accepte o marire a impozitelor ca sa se poata crea fonduri pentru primires valului de migranti care invadeaza Europa (oups, cred c-am exagerat putin la urma,lolll)
cian
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Publicitate

Re: Criza in Europa?

Mesajde Gator » 13 Sep 2015, 16:36

cian scrie:E un subiect de actualitate; unii vorbesc de o invazie, altii sunt mai moderati si altii cu suflet bun, sunt gata sa accepte o marire a impozitelor ca sa se poata crea fonduri pentru primires valului de migranti care invadeaza Europa (oups, cred c-am exagerat putin la urma,lolll)

Cu totii sintem bucurosi ca am fost primiti in Canada, in ciuda faptului ca sintem diferiti de localnici. Cred ca de aia ar fi mai bine sa ne abtinem de la alte judecati.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 333 ori

Mesajde cian » 13 Sep 2015, 17:29

Gator scrie:
cian scrie:E un subiect de actualitate; unii vorbesc de o invazie, altii sunt mai moderati si altii cu suflet bun, sunt gata sa accepte o marire a impozitelor ca sa se poata crea fonduri pentru primires valului de migranti care invadeaza Europa (oups, cred c-am exagerat putin la urma,lolll)

Cu totii sintem bucurosi ca am fost primiti in Canada, in ciuda faptului ca sintem diferiti de localnici. Cred ca de aia ar fi mai bine sa ne abtinem de la alte judecati.

Te simti chiar atit de diferit de ''localnici''? Sa ne abtinem de judecati...crede si nu cerceta? Mergem cu turma?
cian

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Mesajde Sly » 13 Sep 2015, 20:31

cian scrie:Te simti chiar atit de diferit de ''localnici''? Sa ne abtinem de judecati...crede si nu cerceta? Mergem cu turma?

Crezi ca majoritatea refugiatilor alora sunt mai diferiti de localnici decat esti tu fata de localnicii de aici?
Sincer de cand a inceput campania asta pe retelele de socializare cu frica de islamizare,pentru prima oara in viata imi e rusine ca sunt roman,cand vad cata stupizenie si cat rasism poate sa fie in randul conationalilor mei,deja imi vine sa imi desfiintez contul de FB.
Nenorocitii aia ar trebui sa fie primiti fara nici un comentariu caci sunt oameni care fug ca sa-si salveze vietile si familiile,oameni care au pierdut tot iar UE incluzand Romania are o mare obligatie morala pentru ca au facut parte din cardasia care a cauzat acest dezastru.
Insa cea mai mare obligatie morala o au US si as dori sa-i vad ca se implica mult mai mult in ajutorarea refugiatilor si sa primeasca in US cea mai mare parte dintre acestia.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde xplaur » 13 Sep 2015, 22:13

Eu zic să ne arăți chiar tu ce inimă mare de român ai tu și să iei acasă la tine niște sirieni orposiți de soartă, că așa „haidem să munciți” oricine e în stare......
xplaur
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 389 ori
I s-a multumit: 151 ori

Mesajde Sly » 13 Sep 2015, 22:15

xplaur scrie:Eu zic să ne arăți chiar tu ce inimă mare de român ai tu și să iei acasă la tine niște sirieni orposiți de soartă, că așa „haidem să munciți” oricine e în stare......

Asta ai inteles tu ca trebuie sa iei pe vreunul acasa la tine?

Sent from my iPad using Tapatalk
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni