• Publicitate

Criza in Europa?

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Criza in Europa?

Mesajde capsunar » 15 Sep 2016, 08:59

Isostar scrie:Bine ati venit in noul normal.... Cum vede papusa americana viitorul in Franta:

“Every Frenchman suspected of being linked to terrorism, because he regularly consults a jihadist website, or his behavior shows signs of radicalization or because is in close contact with radicalized people, must by preventively placed in a detention center,” Sarkozy said in the interview

Deci daca RT sau ZH sant etichetate ca jihadiste am probleme. :lol: Mama unde s-a ajuns.
Cu ce e diferit asta de jihadisti care s-au luat de charlie?
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 409 ori

Publicitate

Mesajde Sly » 15 Sep 2016, 09:18

capsunar scrie:Deci daca RT sau ZH sant etichetate ca jihadiste am probleme. :lol: Mama unde s-a ajuns.
Cu ce e diferit asta de jihadisti care s-au luat de charlie?

Nu e nici una,asta spun eu intr-una,doar armele si resursele difera in rest vorbim de un razboi intre doua parti la fel de criminale.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde cian » 16 Sep 2016, 13:27

Un grup de refugiati au depus o plingere in justitie impotriva Macedoniei. Dinsii sunt nemultumiti pentru ca Macedonia i a trimis inapoi in Grecia de unde veneau in loc sa i lase sa continue spre Jermania unde umbla cainii cu covrigul in coada.
Pe de alta parte autoritatile germane au deschis niste anchete ca sa verifice niste informatii conform carora unii refugiati au petrecut vacanta ( da domle, si au luat vacante...) in tarile de origine adica de unde tocmai fugisera ca erau in pericol...
cian
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Mesajde cian » 01 Mai 2017, 10:22

cian

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Mesajde astalavistababy » 03 Mai 2017, 09:25

Acum in Europa se intimpla multe incidente legate de noii imigranti. Cele mai afectate par Germania, Franta si UK, in rest parca mai putin. E greu de spus insa daca pt cei ce lociesc acolo asta chiar are un impact major in vietile lor sau este doar ca orice alte crime care se intimpla tot timpul in orice tara.

Ar fi interesant daca coforumistii nostri din Europa ar povesti despre asta, dar vad ca au amutit. Cert este ca pt mine personal turismul in Europa este pt moment on hold, poate doar Portugalia, ceva Spania si bineintels Romania.
astalavistababy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 9 ori
I s-a multumit: 21 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni