• Publicitate

Discutie deschisa - cum definim "plangaciosii" de pe forum?

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Discutie deschisa - cum definim "plangaciosii" de pe forum?

Mesajde Isostar » 16 Mar 2016, 09:06

Am luat asta pe de topicul economic, pentru ca era off-topic. Dar parca ar merge discutat nitel pe subiect. Cum se definesc "plangaciosii" de pe forum? Nu ma intereseaza nume, pentru ca numele pot fi diferite in functie de fiecare utilizator si ceea ce este un plangacios pentru Geomaticianul poate fi total diferit pentru Cainozaur sau pentru Petrica sau pentru mine.

Ce este un "plangacios" pe forumul Realizat?

Petrica Rusu scrie:
geomaticianu scrie:Exista un gen de oameni care sunt mereu inadaptati oriunde ar fi.Ei cauta oriunde in alta parte problema si cauza nefericirii lor decat sa caute la ei insisi.Mereu vor gasi o scuza,o cauza pentru a-si justifica esecurile si nefericirea lor.Aceste persoane cred ca universul comploteaza impotriva lor,ca totul este o conspiratie si de aceea nu mai fac nimic,ca nu mai are sens.Este atat de aberant sa intri pe un forum ce vorbeste despre vise si realizari si tu mereu sa critici si sa te plangi.Daca te uiti la postarile lor,vei vedea ca 90% din comentarii,din subiectele abordate sunt subiecte negative.Ti se intampla in viata exact ceea ce gandesti,asa ca bine ar fi sa evitam negativistii.

Si paradoxal, oamenii astia care "se pling" aici pe forum, o duc mai bine dpdv financiar si profesional decit restul celorlalti care "nu se pling" ci doar gindesc pozitiv.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Publicitate

Re: Discutie deschisa - cum definim "plangaciosii" de pe for

Mesajde Sly » 16 Mar 2016, 09:18

Plangacios=Frustrat.
O specie nasoala care populeaza forumul si care sunt amarati,fara viata sociala,fara viata personala,fara bani si fara dumnezeu si mai presus de toate care musca mana canadiana care le-a aruncat un os.
Rusine lor.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde Gator » 19 Mar 2016, 09:18

[quote="Isostar"]
Ce este un "plangacios" pe forumul Realizat?

Un "nerealizat"
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 333 ori

Mesajde velvet » 21 Mar 2016, 00:13

Sly scrie:Plangacios=Frustrat.
O specie nasoala care populeaza forumul si care sunt amarati,fara viata sociala,fara viata personala,fara bani si fara dumnezeu si care musca mana canadiana care le-a aruncat un os.
Rusine lor.
b
Ce exprimari de sedinta de partid din epoca de aur: " musca mana canadiana care le-a aruncat un os" mai urmeaza sa ceri tovarase sa li se retraga carnetu de membru PCR Ti-o fi aruncat tie tovarase Sly "mana canadiana un os" , in ce ma priveste am fost acceptata ca skilled worker
Da o fi si asta o cale de emigrare cu aruncatu osului, nu stiu, poate o arati dumneata unde e pe care site , eu stiu doar de aplicatii care costa multi bani si unde tre sa scrii ce stii ce sa faci, ce scoli ai facut, facultati etc. Dupa care vinzi tot ce ai si incepi sa cheltuiesti din buzunaru propriu mii de dolari: pe bilete de avion, chirie, mancare, masina, carnet de conducere, etc etc etc, pana gasesti un job.
sau tu ai avut gratis tot?
Ps.sa nu uiti sa scrii aci site unde tre sa te duci si doar sa fii pe faza sa prinzi osu aruncat de mana canadiana, si gata! Esti realizat in Canada, sa cerem sa inlocuiasca site-ul oficial , ca aplica toti ca fraierii acolo in loc sa stea la coada sa prinda osu !
What doesn't kill you makes you stronger
velvet
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 70 ori
I s-a multumit: 39 ori

Mesajde Sly » 21 Mar 2016, 08:49

velvet scrie:Ce exprimari de sedinta de partid din epoca de aur: " musca mana canadiana care le-a aruncat un os" mai urmeaza sa ceri tovarase sa li se retraga carnetu de membru PCR

Ai dreptate velvet,am uitat asta desi au fost multe voci aici pe forum care sustineau ca ar trebui sa li se ridice cetatenia celor care-s nemultumiti si care au tupeul sa critice mama Canada care ne-a binecuvantat pe toti.
Sustin aceasta propunere.
Si cum spune o vorba clasica aici pe forum,una din favoritele mele dealtfel...."Cui nu-I convine,sa plece inapoi in Romania".
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde Alessandro Farnese » 28 Mar 2016, 19:09

... adica tocmai l-ai citat pe Farnese ??

Cred ca ti s-au termenat doftoriile.

Zburati inalt... ( spre Romanila, desigur ).
}{
Pentru zborul lui Sukhoi, pentru leganarea intrebatoare a papadiilor...
Alessandro Farnese
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 1 data
I s-a multumit: 2 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni