• Publicitate

So, what...who's next?

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

So, what...who's next?

Mesajde cian » 10 Noi 2016, 09:04

Dupa doua socuri, Brexit si Trump presedinte, ce va urma? Alegeri in Franta la anul. L am ascultat pe Hollande cum se gargarisea si isi se umfla ca broasca din fabula dupa ce a cistigat Trump, si mai ales dupa ce l a balacarit pe Trump in fel si chip. De asemenea constat cum dreapta franceza copiaza cu nerusinare si din ce in ce mai mult tot ceea ce zice Marine LePen de ani de zile. Sper sa cistige Marine!
cian
Moderator 'Romani in Cuba'
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Publicitate

Re: So, what...who's next?

Mesajde Sly » 10 Noi 2016, 09:14

What's next e greu de descifrat,Iohannis,Brexit,Trump sunt doar semnale ca populatia s-a saturat de sistemul sclavagist corrupt in care politicienii sunt doar niste marionete ale corporatiilor.
Din pacate dupa alegeri si Iohannis si Brexit-ul si am asa o vaga presimtire ca si Trump o sa fie la fel....s-au cam desumflat. :lol:
Ce sa spun,suntem prosti....da multi si jucam asa cum vor ei.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde Isostar » 10 Noi 2016, 09:47

cian scrie:Dupa doua socuri, Brexit si Trump presedinte, ce va urma? Alegeri in Franta la anul. . Sper sa cistige Marine!

Oricine dar nu Sarkozy...

Imagine
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Mesajde Tavi » 10 Noi 2016, 10:13

La nici 48 de ore de la anuntarea rezultatului alegerilor din SUA reiese ca majoritatea expertilor au anticipat rezultatul, dar nu am inteles noi bine ce voiau ei de fapt sa spuna :)

E usor sa lucrezi (cu) populatii cu short attention span.
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 358 ori
I s-a multumit: 296 ori

Mesajde jean » 10 Noi 2016, 11:07

cian scrie:Dupa doua socuri, Brexit si Trump presedinte, ce va urma? Alegeri in Franta la anul. L am ascultat pe Hollande cum se gargarisea si isi se umfla ca broasca din fabula dupa ce a cistigat Trump, si mai ales dupa ce l a balacarit pe Trump in fel si chip. De asemenea constat cum dreapta franceza copiaza cu nerusinare si din ce in ce mai mult tot ceea ce zice Marine LePen de ani de zile. Sper sa cistige Marine!

Urmeaza Marea Revolutie. :mrgreen:
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 117 ori
I s-a multumit: 181 ori

Mesajde sorro » 10 Noi 2016, 14:26

Tavi scrie:La nici 48 de ore de la anuntarea rezultatului alegerilor din SUA reiese ca majoritatea expertilor au anticipat rezultatul, dar nu am inteles noi bine ce voiau ei de fapt sa spuna :)

E usor sa lucrezi (cu) populatii cu short attention span.

Analiza politică și prognoza vremii sunt cele mai mișto meserii: poți greși 50% din timp și tot ești lăsat să-ți păstrezi jobul. :D

Btw, citeam ieri articolul ăsta legat de motivele pentru care, zice-se, au greșit poll-urile.
Iar concluzia apoteotică este: oamenii sunt de vină că analiștii + jurnaliștii au greșit, că cică asta vor ei să citească în sondaje/ziare...

I’m guilty too – I wrote column after column under the label “sceptical polling”, explainers and videos cautioning against the use of polls, but no one really cared. I carried on describing who was ahead because readers still wanted me to.
Cine e înțelept? Cel care învață de la oricine. Cine e bogat? Cel care se bucură de ceea ce are.
sorro
Moderator 'Copiii si familia in Canada'
Moderator 'Copiii si familia in Canada'

A multumit: 734 ori
I s-a multumit: 493 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni