• Publicitate

Loc de dat cu capu'

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Loc de dat cu capu'

Mesajde utilizatorgmx » 02 Feb 2017, 15:14

DonTavo scrie:1) Facilitatea accesului la servicii medicale. Aici ma refer la sistemul privat care functioneaza ireprosabil din punctul meu de vedere. Timpul de asteptare este undeva la cateva minute iar programarile se fac intr-un timp foarte scurt.

Si despre asta ce comentezi?
utilizatorgmx
Imi place aici si raman...

A multumit: 37 ori
I s-a multumit: 21 ori

Publicitate

Re: Loc de dat cu capu'

Mesajde DonTavo » 02 Feb 2017, 15:35

utilizatorgmx scrie:
DonTavo scrie:1) Facilitatea accesului la servicii medicale. Aici ma refer la sistemul privat care functioneaza ireprosabil din punctul meu de vedere. Timpul de asteptare este undeva la cateva minute iar programarile se fac intr-un timp foarte scurt.

Spre binele tau sper ca intelegi mai bine frazele in limba franceza sau engleza :D
Eu am folosit termenul PRIVAT. Am expus situatia din punctul meu de vedere, nu din al altora. Nu vad de ce simti nevoia sa intervii. O sa gasesti destule locuri de dat cu capul in Canada :lol:
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 30 ori

Mesajde utilizatorgmx » 02 Feb 2017, 15:47

Gandeam ca ajuta cu ceva, iarta-ma!
utilizatorgmx

Mesajde jean » 02 Feb 2017, 16:03

Daca vorbesti de servicii medicale private, compara cu servicii medicale private. In Quebec stiu ca sunt, in Ontario nu am auzit, iar in celelalte provincii nu stiu.
Daca vorbesti de sisteme de sanatate, compara sisteme de sanatate, asta ca sa fim fair.
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean

A multumit: 117 ori
I s-a multumit: 181 ori

Mesajde utilizatorgmx » 02 Feb 2017, 16:18

jean scrie:Daca vorbesti de servicii medicale private, compara cu servicii medicale private. In Quebec stiu ca sunt, in Ontario nu am auzit, iar in celelalte provincii nu stiu.
Daca vorbesti de sisteme de sanatate, compara sisteme de sanatate, asta ca sa fim fair.

Tu nu ai vazut ca alege ce vrea el sa dea bine Ro?
Eu am intrebat ce poate comenta despre legatura din postarea mea.
Dar tu, cum comentezi?
Vrei diferente? Nu o sa ai timp sa le citesti.
El are probleme serioase daca nu vede ce se intampla in tara.
utilizatorgmx

Mesajde Isostar » 02 Feb 2017, 16:27

DonTavo scrie:
utilizatorgmx scrie:

Spre binele tau sper ca intelegi mai bine frazele in limba franceza sau engleza :D
Eu am folosit termenul PRIVAT. Am expus situatia din punctul meu de vedere, nu din al altora. Nu vad de ce simti nevoia sa intervii. O sa gasesti destule locuri de dat cu capul in Canada :lol:

DonTavo, nu mai am cunostiinte despre sistemul de sanatate privat din Romania. Dar poti sa detaliezi putin pana unde merge? Stiu ca iti fac orice fel de analize, cateva operatii banale si altele de genul. Dar la ce nivel se opresc si trebuie sa mergi in sistemul de sanatate de stat? Poti sa nasti la privat dar poti sa faci o inlocuire de sold la privat? Poti sa faci analize la privat, dar te opereaza daca ai dubla factura de tibie si peroneu?

Si daca chiar faca asta (poate 1 -2 locatii), la ce preturi?
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 244 ori
I s-a multumit: 432 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni