• Publicitate

Loc de dat cu capu'

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Loc de dat cu capu'

Mesajde capsunar » 05 Feb 2017, 12:04

utilizatorgmx scrie:
capsunar scrie:
utilizatorgmx scrie:Eu consider ca are logica ce am scris eu, dar nu are logica ce ai inteles tu.
"Alta intrebare!"

Logica e ceva complicat.. deci ca sa nu pari ca vorbesti aiurea si ca sa ne intelegem, poti sa definesti ce intelegi prin oameni certati cu legea?

Tu ce ai inteles?

Pai nimic, termenul folosit de tine e prea general si poti sa aberezi ce vrei tu.

Gator scrie:
capsunar scrie:
Gator scrie:Se respecta legea mi mult ca in Ro.

Te referi la aia prinsi si cu caz penal sau asa in general ce vezi tu pe campia din Alberta, ca Joe blow baga niste crack sau ca arunca unu o hartie pe strada?

Ma refer la aia la care ma refer, ca si tine. Ai ajuns sa prezinti Canada ca pe o cloaca fara de lege comparabila cu Romania doar de dragul de a zice si tu ceva penibil.

Ai vreo problema cu chestia asta? Zici ca ai fost profesor si nu esti in stare sa definesti termenii folositi. Pana una alta SUA are cei mai multi cu cazier la mie. Nu ai inteles nimic din lumea libera, liertatea iti da si posibilitatea sa incalci mai mult legea. :lol:
Daca tu esti fericit intr-o bula in care te uiti la TiVi-ul local de Alberta unde nu zice decat de crimele targetate de la tine din oras, caiini maltratati si nimic important e treaba ta. A.. stai ca si Alberta are probleme serioase la capitolul fentanol, da nici nu stii ce e aia. Deci da, la capitolul droguri cand compari cu Ro, Canada e o cloaca de drogati. In caz ca nu stii, drogurile au fost si sant ilegale si nu vrei sa stii procentul celor care au incercat.. sau iau dorguri "social".
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 51 ori
I s-a multumit: 408 ori

Publicitate

Mesajde DonTavo » 05 Feb 2017, 14:01

utilizatorgmx scrie:Asta-i Ro cea iubita, DonTravo?!

DA
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo
Imi place aici si raman...

A multumit: 71 ori
I s-a multumit: 30 ori

Mesajde canin » 05 Feb 2017, 15:09

din pacate ...puteai sa completezi! sau .... JUNGLA cea iubita :wink: !
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 64 ori
I s-a multumit: 108 ori

Mesajde utilizatorgmx » 05 Feb 2017, 15:26

Vezi "contraofensiva". :)
utilizatorgmx

A multumit: 37 ori
I s-a multumit: 21 ori

Mesajde Gator » 05 Feb 2017, 15:47

capsunar scrie:Ai vreo problema cu chestia asta? Zici ca ai fost profesor si nu esti in stare sa definesti termenii folositi. Pana una alta SUA are cei mai multi cu cazier la mie. Nu ai inteles nimic din lumea libera, liertatea iti da si posibilitatea sa incalci mai mult legea. :lol:
Daca tu esti fericit intr-o bula in care te uiti la TiVi-ul local de Alberta unde nu zice decat de crimele targetate de la tine din oras, caiini maltratati si nimic important e treaba ta. A.. stai ca si Alberta are probleme serioase la capitolul fentanol, da nici nu stii ce e aia. Deci da, la capitolul droguri cand compari cu Ro, Canada e o cloaca de drogati. In caz ca nu stii, drogurile au fost si sant ilegale si nu vrei sa stii procentul celor care au incercat.. sau iau dorguri "social".

Bun, Canada e deci o cloaca fara de lege. Nu-ti dai seama de penibilul in care te bagi?

PS: Anul asta ai tras multe perle. Ultima cu libertatea o ai ca sa incalci legea - o sa fie de pomina.

PPS lasa balta atacurile legate de meserie, locatie, si alte presupuneri. Cu siguranta am un big picture dincolo de cazurile tale de fentanol.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 333 ori

Mesajde liviuc10 » 05 Feb 2017, 16:22

Gator scrie:
capsunar scrie:Ai vreo problema cu chestia asta? Zici ca ai fost profesor si nu esti in stare sa definesti termenii folositi. Pana una alta SUA are cei mai multi cu cazier la mie. Nu ai inteles nimic din lumea libera, liertatea iti da si posibilitatea sa incalci mai mult legea. :lol:

Bun, Canada e deci o cloaca fara de lege. Nu-ti dai seama de penibilul in care te bagi?

PS: Anul asta ai tras multe perle. Ultima cu libertatea o ai ca sa incalci legea - o sa fie de pomina.

PPS lasa balta atacurile legate de meserie, locatie, si alte presupuneri. Cu siguranta am un big picture dincolo de cazurile tale de fentanol.

Sincer mai Capsunare chiar aberezi rau. Asta intelegi tu din Canada si lumea libera?
Asa exemplu dai tu la copii ? (ca adultii sigur nu te baga'n seama)
liviuc10
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 7 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni