• Publicitate

Loc de dat cu capu'

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Loc de dat cu capu'

Mesajde Sly » 05 Feb 2017, 22:47

liviuc10 scrie:. Asta intelegi tu din Canada si lumea libera?
)

:lol:...lumea libera.
Vise placute dragilor,dormiti linistiti...vegheaza.

Sent from my iPad using Tapatalk
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

Publicitate

Mesajde capsunar » 06 Feb 2017, 01:22

Gator scrie:
capsunar scrie:Ai vreo problema cu chestia asta? Zici ca ai fost profesor si nu esti in stare sa definesti termenii folositi. Pana una alta SUA are cei mai multi cu cazier la mie. Nu ai inteles nimic din lumea libera, liertatea iti da si posibilitatea sa incalci mai mult legea. :lol:
Daca tu esti fericit intr-o bula in care te uiti la TiVi-ul local de Alberta unde nu zice decat de crimele targetate de la tine din oras, caiini maltratati si nimic important e treaba ta. A.. stai ca si Alberta are probleme serioase la capitolul fentanol, da nici nu stii ce e aia. Deci da, la capitolul droguri cand compari cu Ro, Canada e o cloaca de drogati. In caz ca nu stii, drogurile au fost si sant ilegale si nu vrei sa stii procentul celor care au incercat.. sau iau dorguri "social".

Bun, Canada e deci o cloaca fara de lege. Nu-ti dai seama de penibilul in care te bagi?

PS: Anul asta ai tras multe perle. Ultima cu libertatea o ai ca sa incalci legea - o sa fie de pomina.

PPS lasa balta atacurile legate de meserie, locatie, si alte presupuneri. Cu siguranta am un big picture dincolo de cazurile tale de fentanol.

Pana una alta tu tragi concluzia si faci afirmatii in numele meu. Daca nu poti sa articulezi ce intelegi prin cloaca fara de lege sau indvizi certati cu legea, nu pot nici sa fiu de acord da nici sa te contrazic.
PS. Daca discutam de comparatii, ar fi interesant sa expui si modul de masura adica cum ai ajuns la concluzia asta.
PPS. Eu zic sa lasi balta pusul in gura mea a chestii care nu-mi apartin.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Mesajde utilizatorgmx » 06 Feb 2017, 04:41

Izolarea guvernului.
utilizatorgmx
Imi place aici si raman...

A multumit: 31 ori
I s-a multumit: 20 ori

Mesajde liviuc10 » 06 Feb 2017, 07:20

Sly scrie:
liviuc10 scrie:. Asta intelegi tu din Canada si lumea libera?
)

:lol:...lumea libera.
Vise placute dragilor,dormiti linistiti...vegheaza.

Poate ca nu e asa libera cum ai vrea tu sa fie , daca vrei ceva mai liber vezi ca Putin recruteaza Romani sa populeze Siberia. Ai libertate acolo cita vrei.

Sent from my iPad using Tapatalk
liviuc10
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 7 ori

Mesajde utilizatorgmx » 21 Mar 2017, 16:31

Creste numarul solicitantilor de azil in Ca.
Capsunare, iti mananca astia toate resursele si nici topografi nu se fac sa plateasca scoala lui fiu-tu'.
utilizatorgmx

A multumit: 31 ori
I s-a multumit: 20 ori

Mesajde Sly » 21 Mar 2017, 17:22

utilizatorgmx scrie:Creste numarul solicitantilor de azil in Ca.
Capsunare, iti mananca astia toate resursele si nici topografi nu se fac sa plateasca scoala lui fiu-tu'.

Din pacate tendinta asta a de crestere azilantilor si a celor care ajung aici illegal cel mai tare o sa-i afecteze pe noii veniti sau cei care inca sunt in Romania.
Nu stiu de ce dar am asa un feeling ca intr-un an-doi toti cei care laudau de zor liberalismul si mul;ticulturalismul si felul primitor al Canazii or sa inceapa sa injure si sa fie suparati ca tocmai din cauza de multiculturalism nu le mai vine si lor randul sa ajunga pe aici. :lol:
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 423 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni