• Publicitate

"Stabilamente sigure" in Ca. Pentru cine?!

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

"Stabilamente sigure" in Ca. Pentru cine?!

Mesajde utilizatorgmx » 07 Feb 2017, 02:12

Se strica lumea pe zi ce trece. Drogurile sunt ilegale, dar legale si in Montr.?
Iata inca o dovada ca cine munceste e prost si nu gandeste, cine nu munceste, primeste.
Cu cat esti mai stricat in societate, cu atat esti mai liber si beneficiator de drepturi in plus.
utilizatorgmx
Imi place aici si raman...

A multumit: 31 ori
I s-a multumit: 20 ori

Publicitate

Re: "Stabilamente sigure" in Ca. Pentru cine?!

Mesajde DonTavo » 07 Feb 2017, 10:24

Cand vei ajunge in Canada vei constata ca drogatii, boschetarii, homosexualii si putorile care nu muncesc si stau pe social si fac copii reprezinta o prioritate pentru societate :)
CSQ aprilie 2014
VIZA : noiembrie 2015
Montreal : Mai 2016
Bucuresti : Octombrie 2016 8)
DonTavo

A multumit: 64 ori
I s-a multumit: 30 ori

Mesajde picoca » 07 Feb 2017, 10:46

Drogatii sunt si ei oameni pe care societatea nu a reusit sa-i vindece si asta-i solutia pe care au gasit-o pentru ei.
Aberant e ca sunt o armata de travailleurs sociali platiti ca sa-i ttina de mana si sa le caute vena.
Si mai aberant a fost prezentarea acestei stiri (cu 3 centre fixe si unul mobil in 2017) imediat dupa stirea cu locuitorii unui orasel care au strans cateva sute de mii ca sa-si cumpere un aparat pentru tratarea cancerului la plamani si-au adus si doctor, iar ministrul sanatatii le-a refuzat achizitia pe motiv ca n-au destule incarcare.

Personal, inca n-am avut intalniri de gradul 3 cu drogati, dar imi pare mai safe unul care-si ia doza regulat si sta fara grija in visele lui, decat unul care a ramas fara, nu are nici bani si da in cap la oricine pentru 20$. Au fost cazuri cand cate unul din asta a sarit la o trupa de politai cu un briceag bont chit ca aia aveau pistoale in maini si nu s-a terminat frumos pentru niciunii.
picoca

A multumit: 2 ori
I s-a multumit: 8 ori

Mesajde harfang » 07 Feb 2017, 10:58

DonTavo scrie:Cand vei ajunge in Canada vei constata ca drogatii, boschetarii, homosexualii si putorile care nu muncesc si stau pe social si fac copii reprezinta o prioritate pentru societate :)

Chair o prioritate n-as zice, sa nu exageram, dar ca li se acorda relativ prea multa importanta , da.
Dar utilisatorgmx nu é inca In Ca ? Parca fuse, se si duse ?
harfang

A multumit: 68 ori
I s-a multumit: 13 ori

Mesajde Isostar » 07 Feb 2017, 12:13

DonTavo scrie:Cand vei ajunge in Canada vei constata ca drogatii, boschetarii, homosexualii si putorile care nu muncesc si stau pe social si fac copii reprezinta o prioritate pentru societate :)

Ca in orice tara civilizata, sunt cei care merg la vot si care sunt cei mai usor de prostit. Asa ca interesul este sa le dai mereu cate un os de ros. Dar ult mai important este sa stie toata lumea cine le de ros.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Mesajde Tavi » 07 Feb 2017, 12:19

Iso: in opinia ta, ce ar trebui sa se intample cu indezirabilii respectivi? Care ar fi solutia optima?
The real purpose of life is to enjoy your limited time.
Tavi
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 350 ori
I s-a multumit: 281 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni