• Publicitate

Happy 150th, Canada!

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Happy 150th, Canada!

Mesajde togo » 07 Iul 2017, 16:03

capsunar scrie:
togo scrie:Back to Canada ...bine ca macar este vara desi numai vara nu poti sa o numesti anul asta deja imi si pregatesc bagajul pentru Antigua ,nu pot sa mint si trebuie sa recunosc ca I Love Canada,mai ales cand plec ,ciudat sentiment dar asta e realitatea.
De la 1 ianuarie Canada va fi tara mea adoptiva doar pentru 6 luni pe an ,trebuie sa stai 6 luni ca altfel iti taie astia asigurarea de sanatate plus insuransul la casoaie ,hehe ca tot e la moda (all must be big)eu totusi prefer calitatea inaintea marimi,la fel si nevasta-mea,desi cu femeile niciodata nu se stie exact ce vor de fapt .Vreo 2-3 luni prin Romania la munte ,mare ,sport ,pronosport restul England +Europa and Caribe a must.I loveeeee Canadaaaa Happy Birthday Canada

Sa inteleg ca te pensionezi. Felicitari! Eu mai am cativa ani pana sa pot sa bifez ceva de gen.
Nu stiam chestia asta cu asigurarea la casa, nu cred ca in Vanc e asa e plin de case goale. Nu am vazut scris nicaieri scris ceva de gen la mine in asigurare. Poate te referi la cmhc sau cum ii zice. Se pierde insa sigur GIS complet iar OAS doar daca nu ai stat in Ca 20 ani. Eu mai am ceva ani ma gandesc mai excact ce si cum o sa fac.
Cat timp sant platit bine.. Happy Birthday Canada!

Da ,nu chiar pensionare per sei ,dar semipensionare ,mai activez dar la relanti si mai rar .
Asigurarea la casa creste daca nu traiesti in ea tot timpul dar daca nu le spui nimic e ok ,nu se schimba nimic
Partea frumoasa ca nu am condo fee ca un prieten sarb din Toronto chiar mi-a spus acum cateva zile ca le dubleaza condo fee-ul care nu plateste out le pune apartamentul la vanzare si sa hotarat sa vanda ca si el sta 4 luni iarna in Caraibe si nu prea renteaza sa il tina
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 74 ori
I s-a multumit: 28 ori

Publicitate

Re: Happy 150th, Canada!

Mesajde capsunar » 07 Iul 2017, 16:24

geomaticianu scrie:
Sly scrie:
geomaticianu scrie:Daca e atat de rau in Canada tovarase capsunaru,de ce stai sa te plangi pe forum de zeci de ani?Esti atat de incapabil sa pleci si sa ne lasi?

Topo,tu ai mari problem ori cu cititul ori cu intelesul.
Cand vreodata s-a plans capsu' ca I-ar fi lui rau in Canada ori cand s-a plans de ceva in general?

Aveti cea mai plictisitoare viata din Canada

In primul rand nu sant in Canda, momentan traiesc viata de expat. :lol:
Daca ai fi umblat nitzel ai fi stiut ca degetu ala postat de mine in ziua canadei e caracteristic pt Trafalgar Square colt cu house of Canada. Asa ca ciocu mic si vezi de gainile alea de pe le cresti la tarla.
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 399 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni