• Publicitate

Cum sa stopam Rusia

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Cum sa stopam Rusia

Mesajde Gator » 08 Oct 2017, 02:47

Sly scrie:
Gator scrie:
Sly scrie:Pentru cineva care cat de cat a fost atent la istoria recenta e foarte clar ca a fost mult mai multa pace in lume in timpul razboiului rece decat in acesti ani de "pax americana"

Ori n-ai numarat bine ori chiar n-ai fost deloc atent la istoria recenta

Ti-as zice sa numeri tu insa stim cu totii ca sa aduci argumente in favoarea afirmatiilor pe care le faci nu e punctul tau forte.

Afirmatiile initiale au fost facute de tine fara argumente. Eu n-m de dovedit nimic

Sent from my iPhone using Tapatalk
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 55 ori
I s-a multumit: 349 ori

Publicitate

Mesajde Gator » 08 Oct 2017, 02:52

Sly scrie:
Gator scrie:Cam simplist. Daca citesti despre razboiul corean, NK exista este pt ca lui MacArthur nu i s-a dat aprobare sa dea cu bomba in ei. Intr-adevar, politica Americana gresita.

.

O mostra din gandirea trumpiana a lui gator.
Care tocmai ne spunea intr-un alt post ca de fapt america produce pace in lume...probabil se gandeste la o pace nucleara in care nu mai ramane nici praf pe pamant....sau doar praf.
Insa fara sa vrei gator tocmai descrii ce inseamna "politica" internationala americana,invazie si imperialism.Singura natiune care a folosit bomba atomica....un simbol al pacii si prieteniei sunt americanii astia.

Referirile la persona mea nu tin loc secetei de argumente care e marca sly. Exemplul cu bomba e locul unde ti se opreste marca

Sent from my iPhone using Tapatalk
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 55 ori
I s-a multumit: 349 ori

Mesajde crsv » 08 Oct 2017, 05:10

vali_atanasiu scrie:CU toata simpatia pe care ti-o port (in tacere) de ani de zile, trebuie sa spun ca m-ai lasat "masca"!
Tu chiar crezi propaganda khazara?
Tu chiar nu vezi ca in ultimii aproape 30 de ani SUA si "pretenii" din NATO au devastat tarile apropiate Rusiei si si-a facut baze militare.... adica impresoara FARA MOTIV?
In ultima suta de ani SUA a distrus tari si a intervenit brutal in zeci de tari pentru a-si creste aria de control militar si economic, nu Rusia.
CE SA OPRESTI LA RUSIA????
Cred ca ai uitat principiul de drept preluat de britanici din Dreptul Roman, de a asculta ambele parti sau - post factum - sa asculti si ce are de spus si cealalta parte.
Nu a urmarit toate interventiile tale (de peste 10 aqni de cand m-am inregistrat...) si nu pot pune mana in fic daca esti familist si ce fundament spiritual impartasesti dar aici constat ca esti nedrept.
Iti urez sa te luminezi prin informare si sa nu mai cantaresti cu principiile de bizniz occidentale viata ca sint eretice, adica sint eronate.
Cu drag, din Vancouver....

pari cam orb cand e vorba de rusia sau poate se trage de la indoctrinare ?!?
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_w ... ing_Russia pt aducere aminte
crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 12 ori
I s-a multumit: 47 ori

Mesajde Sly » 08 Oct 2017, 09:42

crsv scrie:

pari cam orb cand e vorba de rusia sau poate se trage de la indoctrinare ?!?
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_w ... ing_Russia pt aducere aminte

Eu cred ca-s doar fapte pe care poti sa le accepti sau nu.[url]=https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_the_United_States[Aceeasi lista insa legata de pacifistii americani este de cateva ori mai lunga /url] desi acopera doar vreo 300 de ani fata de 8-900 de ani cati erau in lista cu Rusia.
Dar asta este talentul pe care americanii il au la marketing pot sa va spele pe creier si sa va faca sa credeti ca ei de fapt sunt niste pacifisti.Recent au avut un american get-beget care a omorat mai multi americani decat a omorat ISIS in ultimii 5 ani adunat insa daca intrebi pe multi de aici de pe forum au sa-ti spuna ca in Europa e Isis si e periculos pe cand in US e pace si prietenie si mai ales siguranta personala.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 158 ori
I s-a multumit: 462 ori

Mesajde crsv » 08 Oct 2017, 10:24

eu nu am spus ca americanii ar fi porumbeii pacii , era doar raspunsul intrebarea ce sa opresti la rusia
sunt 2 puteri mondiale care-si impart zonele de influenta deci sa dai cu parul doar in unul si sa spui ca e "fara motiv " denota doar naivittate sau propaganda
btw chiar nu pot intelege cum niste iubitori asa de infocati ai rusiei au emigrat in na ?!? sunteti infiltrati ???
crsv

A multumit: 12 ori
I s-a multumit: 47 ori

Mesajde Sly » 08 Oct 2017, 10:43

crsv scrie:eu nu am spus ca americanii ar fi porumbeii pacii , era doar raspunsul intrebarea ce sa opresti la rusia
sunt 2 puteri mondiale care-si impart zonele de influenta deci sa dai cu parul doar in unul si sa spui ca e "fara motiv " denota doar naivittate sau propaganda
btw chiar nu pot intelege cum niste iubitori asa de infocati ai rusiei au emigrat in na ?!? sunteti infiltrati ???

Alta mostra de gandire trumpiana...deci daca observi niste fapte esti iubitor al Rusiei?!!!
Practic ar trebui sa ignoram tot ce se intampla in jurul nostru si sa strigam USA...USA...the greatest country!!!
Oricum asta cu opritul Rusiei e o aberatie de-a lui topo la care toti ati pus botul,eu am ales sa ignor topicul insa spre rusinea mea m-am lasat atras in discutiile astea.
Asta cu opritul Rusiei imi aminteste de discursul lui Trump legat de Coreea de Nord,tipa cu totii pe toate canalele cum ca Coreea cauta scandal ca alea-alea si ca o sa-i rada de pe fata pamantului insa ce e foarte ciudat pentru o natiune asa de pacifista...nu am auzit nici macar o singura data pe cineva cat de cat important de la Washington sa sugereze macar ca ar dori sa stea la discutii si sa caute o cale amiabila de aplanare a situatiei.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 158 ori
I s-a multumit: 462 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni