• Publicitate

Fapt divers

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Fapt divers

Mesajde crsv » 13 Noi 2017, 15:48

e de "admirat"perseverenta cu care continui cu asta chiar daca 3 persoane ti-au spus ca judeci gresit
oare de cate e nevoie ??
incearca asa - dute la setari si micsoreaza viteza ca parca comentezi altceva ...
crsv
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

A multumit: 12 ori
I s-a multumit: 47 ori

Publicitate

Mesajde cian » 13 Noi 2017, 16:31

SteaDeMare scrie:Cian,cian...nu cred ca toata instruirea unui badeagard consta doar in “accelerator “, cu siguranta putea evita (daca voia) cateva persoane ( ca nu erau prea multe + ca avea si loc in stanga de putea chiar intoarce caruta de BMW,dar deh...poate chiar n a vrut bou’ !

Poate era pe net / sau doar i-a facut pe plac parasutei ce-o “proteja” , si le-a aratat El ce poate face....

Penteu mine tot un MARE BOU ramane....

Cand poti evita,de ce sa n-o faci !? Doar de deagu de a te da MARE BOU !?

Chiar a reusit de data asta !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

nu cred ca toata instruirea unui badeagard consta doar in “accelerator “,
Nu, asta e doar litera A, adica 'basic'-ul...dar in ce crezi tu ca ar consta instruirea unui bodyguard (sofer)? In situatia in care VIP-ul e in fata unui potential pericol, cum crezi tu ca at trebui sa reactioneze soferul?

cu siguranta putea evita (daca voia) cateva persoane ( ca nu erau prea multe + ca avea si loc in stanga de putea chiar intoarce caruta de BMW,dar deh...poate chiar n a vrut bou’ !
Sa inteleg ca a lovit mai multe sau cum? Acuma mai lipseste sa spui ca viteza legala era de 10km in sector si el a depasit viteza...

Acum am sa incerc sa ti explic cam cum e treaba, caci tu nu ai inteles o chestie de baza aci, soferul ala nu e sofer amator , nici de taxi (nici o aluzie) si prioritatea lui este securitatea VIPului, NU a celor care ataca VIPul; asa ca daca e necesar va trece peste cei care incearca sa-l opreasca; de asemenea , politistii care au pistoale, le au ca sa le foloseasca daca e nevoie si deci SA TRAGA. Nici soferul nici security nu sunt acolo ca sa fie baieti buni, intelegatori, cu frica lui Dumnezeu si dragoste de aproape, si nu se ghideaza dupa idea ca daca tragi o palma VIPului, o sa stea sa_i tragi inca una pe obrazul alalalt;au un job de facut si il fac.Ideea la baza Jobului e simpla, sa asigure securitatea ministrei by all the means.
cian
Moderator 'Romani in Cuba'
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Mesajde SteaDeMare » 13 Noi 2017, 16:33

Hahaha,deci conceptia ta comunista este :

Daca 3 persoane ti spun ca esti beat / tu chiar mergi si te culci !?

Man,daca ma luam dupa de”al de tine/ de al de voi...nu mai ajungeam unde am ajuns !!!

Tocmai , incearca ca mine , continua sa “lupti” pentru ceea ce Tu crezi ca e ok...si ai sa vezi cum o sa ri fie !!! Cu mult mai bine !

Pace voua,pacatosilor !!! :))

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 89 ori
I s-a multumit: 70 ori

Anterior