• Publicitate

Fapt divers

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Fapt divers

Mesajde cian » 12 Noi 2017, 20:44

SteaDeMare scrie:Bagi careva linq !? N am gasit / da nici n am cautat prea mult....

Iar daca am zis/ cum am zis...o sa raspunda... cu Da sau Nu... e posibil sa dea ok dar tot are de raspuns in fata organelor....

Sent from my iPhone using Tapatalk

https://www.rt.com/news/408782-danish-m ... on-center/
cian
Moderator 'Romani in Cuba'

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Publicitate

Mesajde crsv » 12 Noi 2017, 20:50

da raspunde verbal ca si-a facut job-ul
crsv
Imi place aici si raman...

A multumit: 12 ori
I s-a multumit: 47 ori

Mesajde SteaDeMare » 12 Noi 2017, 22:25

Tot ce pot spune e ca a sofat ca un BOU !

Avea loc sa ocoleasca prin stanga / nu era obligat sa mearga drept ca tampitu !

Nota 2 !

Putea fi chiar o persoana gravida sau doar nervoasa / nu ti da dreptul nimeni sa treci peate OAMENI !

Un bou cu masina de lux !

S a grabit ca sa ce !? Ca nu erau cu pistoalele la capu” VIP ului ce l “pazea vezi doamne “, ploua doar cu injuraturi si palme la cur / dupa cum o vaz pe aia de i ‘ministra” ,pare a fi alta “parasuta” ajunsa numi Ea stie “cum”,undeva unde-i cald si bine !

Ma repet si inchei cu acest “fapt divers”, foarte slab soferul ! varza si reactia / intarziata a militienilor...a plecat ala in viteza de prost ce este !!!

Parea o masina cel putin blindata....NU acea ce dreaq sa pateasca cei aflati deja inauntru !

Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 89 ori
I s-a multumit: 70 ori

Mesajde crsv » 13 Noi 2017, 08:11

tu oare ce video ai vazut de te iei de sofer ?!?
a cazut aia cu un picior sub roata din spate , tu comentezi de parca era in fata si a dat peste ea
crsv

A multumit: 12 ori
I s-a multumit: 47 ori

Mesajde cian » 13 Noi 2017, 10:36

SteaDeMare scrie:Tot ce pot spune e ca a sofat ca un BOU !

Avea loc sa ocoleasca prin stanga / nu era obligat sa mearga drept ca tampitu !

Nota 2 !

Putea fi chiar o persoana gravida sau doar nervoasa / nu ti da dreptul nimeni sa treci peate OAMENI !

Un bou cu masina de lux !

S a grabit ca sa ce !? Ca nu erau cu pistoalele la capu” VIP ului ce l “pazea vezi doamne “, ploua doar cu injuraturi si palme la cur / dupa cum o vaz pe aia de i ‘ministra” ,pare a fi alta “parasuta” ajunsa numi Ea stie “cum”,undeva unde-i cald si bine !

Ma repet si inchei cu acest “fapt divers”, foarte slab soferul ! varza si reactia / intarziata a militienilor...a plecat ala in viteza de prost ce este !!!

Parea o masina cel putin blindata....NU acea ce dreaq sa pateasca cei aflati deja inauntru !

Cred ca ai dreptate; trebuia sa opreasca, s-o ridice pa aia de jos, s-o scuture de praf, si sa-i dea direct pasaport danez. Bine acuma, e drept ca migranta putea s-I bage un deget in ochi sau s- o muste sau s-o scuipe sau ala care se batea cu politistii sa-i sara in spate, sau eventual sa le sara in cap toti aia de pe acolo, dar asta nu e important ca doar de aia e ministra sa ia shuturi in cur si pumni in cap (eventual un cutzit in coaste) de la migrantii care erau acolo plini de dragoste si amor; cat despre sofer, curat bou! cum naiba sa fuga el cu ministra si s-o salveze de un potential pericol (cum zicea un ziarist care era la fata locului) si sa respecte protocolul si tehnica asa cum l-au instruit ,sa apese pe accelerator intr-o situatie de pericol potential (cum zic chinezii ''mieux prevenir que guerrir''). Ma gandesc la fraierul ala de sofer al lui Kennedy , cand la Dallas in loc sa stea pe loc sa mai ia Kennedy vreo doua gloantze, a accelerat ca sa -l scoata din zona de pericol...alt bou care probabil a urmat aceleasi cursuri cu danezul.
Deci acum ca-I facusi praf pe fraierii si jitele alea de danezi (politzai si sofer si minsitra) spune-ne si noua , tu unde ai terminat cursul de body guarzi? Sa le trimitem si lor contactul sa invetze fire-ar ai dreacului de jite proaste
cian

A multumit: 67 ori
I s-a multumit: 98 ori

Mesajde SteaDeMare » 13 Noi 2017, 14:16

Cian,cian...nu cred ca toata instruirea unui badeagard consta doar in “accelerator “, cu siguranta putea evita (daca voia) cateva persoane ( ca nu erau prea multe + ca avea si loc in stanga de putea chiar intoarce caruta de BMW,dar deh...poate chiar n a vrut bou’ !

Poate era pe net / sau doar i-a facut pe plac parasutei ce-o “proteja” , si le-a aratat El ce poate face....

Penteu mine tot un MARE BOU ramane....

Cand poti evita,de ce sa n-o faci !? Doar de deagu de a te da MARE BOU !?

Chiar a reusit de data asta !!!

Vand / schimb / casa mare !
12 camera / 350 mp + 1540 mp teren
150 mii Euroi
* 5145033557
SteaDeMare
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 89 ori
I s-a multumit: 70 ori

AnteriorUrmătorul