• Publicitate

Iarna 2017-2018

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Re: Iarna 2017-2018

Mesajde jean » 25 Noi 2017, 16:19

Isostar scrie:Jeane, zapada ai in GTA vine toata intr-o joi prin Februarie? Ca ma uit la prognoza si cred ca o sa merg la schi pe iarba, ca zapada lipsa...

Nu cred ca scapam doar cu februarie. Mai e Martie, Aprilie, chiar si Mai. Unde te crezi?!
La Kelso Lake e deja zapada pe partii. E drept ca pe margine e tocmai bine de-un picnic. :mrgreen:
"Ce este este, ce nu este nu este."
jean
Imi place aici si raman...

A multumit: 119 ori
I s-a multumit: 189 ori

Publicitate

Mesajde velvet » 27 Noi 2017, 00:05

jean scrie:Iarna normala in BC, mai blanda decat anul trecut, frig de crapa pietrele in Preerii, zapada multa in Ontario si Quebec ca pe vremuri, la Atlantic nimic anormal iar in nord mai cald decat de obicei, daca se poate spune asa. Cam asta ar fi iarna 2017-2018 in Canada. Primavara timpurie?! Poate ceva ca sa visam frumos peste iarna. :mrgreen:

Prognoza completa

jeane sorry da in Preerii nu stiu unde e frigu ala de crapa pietrele, te-au pacalit smecherii de la weather! Au fost 11 grade in Calgary aproape toata saptamana,parol!soare si cald,si azi o zi super 9 grade.
What doesn't kill you makes you stronger
velvet
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 70 ori
I s-a multumit: 39 ori

Mesajde jean » 27 Noi 2017, 07:22

velvet scrie:
jean scrie:Iarna normala in BC, mai blanda decat anul trecut, frig de crapa pietrele in Preerii, zapada multa in Ontario si Quebec ca pe vremuri, la Atlantic nimic anormal iar in nord mai cald decat de obicei, daca se poate spune asa. Cam asta ar fi iarna 2017-2018 in Canada. Primavara timpurie?! Poate ceva ca sa visam frumos peste iarna. :mrgreen:

Prognoza completa

jeane sorry da in Preerii nu stiu unde e frigu ala de crapa pietrele, te-au pacalit smecherii de la weather! Au fost 11 grade in Calgary aproape toata saptamana,parol!soare si cald,si azi o zi super 9 grade.

Cand suntem cuminti ne mai dau cate un bonus. Nu mereu, sa nu ne invatam prea mult cu binele. :mrgreen:
jean

Mesajde Isostar » 27 Noi 2017, 09:57

Trebuie sa recunosc, Jeane si meteorologisti au avut o predictie destul de corect. Am vazut zapada in Ontario in week-endul asta. M-am uitat la Grey Cup 105 si am vazut cu frumos este sa joci pe o asemenea vreme, ningea ca in filmele de Craciun :banghead:

Jeane, o fi zapada la Kelso Lake dar zapada in Toronto nu a fost deloc (oi fi eu mai aproape de tropice)...
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 250 ori
I s-a multumit: 433 ori

Mesajde jean » 27 Noi 2017, 10:14

Pe bune acum, la Kelso e zapada pe partii de 2-3 saptamani deja. Bineinteles ca e artificiala si in jur e totul verde, dar daca vrei sa schiezi nu cred ca e mare problema.
jean

Mesajde velvet » 28 Noi 2017, 08:22

jean scrie:
velvet scrie:

Prognoza completa

Cand suntem cuminti ne mai dau cate un bonus. Nu mereu, sa nu ne invatam prea mult cu binele. :mrgreen:

Ha ha!:) cred ca am fost foarte cuminti noi aci in Calgary!

Adevarul e ca ne-am invatat asa de bine cu vremea de aici ca atunci cand sunt -11 iesim cu o vesta si ni se pare cald, la -18 zicem ca e ca primavara , la -25 ni se pare ca a inceput insfarsit iarna iar la -35 da domle, ne simtim acasa! (e,mai exagerez si eu:)
What doesn't kill you makes you stronger
velvet
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 70 ori
I s-a multumit: 39 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni