• Publicitate

Cafeneaua adolescentilor - topicul tinerilor din Canada

Discutii diverse: politica din Canada, stiri de acasa si teme de discutie care nu sunt abordate in celelalte rubrici
Răspunde

Mesajde andreisibiu » 29 Aug 2010, 10:19

hey .... am si eu o intrebare ..... am 14 ani si am auzit ca atunci cand ma inscriu la sc in Canada in Calgary mai exact trebuie sa dau un test/examen in ce consta acest test/examen
andreisibiu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde AdinaGabriela20 » 04 Sep 2010, 01:48

oo . Octavian :> . buna buna . ma mai tii tu minte oare ?:)) ca am fost noi in downtown ?:)) .
Buna Andrei . Sun si eu de aproape 2 luni in Calagry . :D . In Romania urma sa fiu a 7`a :"> ...aici am dat acel examen [ da nu imi vine sa ii zic examen ...e un test \ o evaluare foarteee usoaraaa ] . deci mi`au dat o foaie pentru mate ....cu chestii care erau ptr a 9`a ...da eu le stiam din a 6`a din Romania ... :D ...nu`ti face griji ...fratele meu [ nu chiar frate . whatever ] nu stie deloc engleza ... in Romania urma si el sa intre in a 7`a si aici e a 8`a.... te pun in clasa mai mult dupa varsta decat in urma evaluarii ... pe mine m-a pus sa citesc niste texte ...sa explic ce vad in niste imagini ...cateva exercitii foarte usoare la mate ...si sa compar Calgary cu orasul meu natal [ in engleza ] [ pe fratele meu l`a pus sa faca acelasi lucru ...dar in romana ].
Scoala a incepu de 2 zile ...si sincer ...nu imi place :)) . dar toata lumea spune ca o sa-mi placa si acum e asa pentru ca inca nu am inca prieteni si e totul nou ...sper sa ma obisnuiesc :D . hmmm ... daca vi in Calgary ...te roog vi in aceeasi scoala cu mine ?:)) ar fi bine si pentru mine [ sa mai vorbesc si eu romana la scoala ca m`am saturat de atata engleza ] si pentru tine .. :D :))
AdinaGabriela20
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde AdinaGabriela20 » 04 Sep 2010, 01:50

aa.daca vrea cineva ID .. :D ... [email protected]
AdinaGabriela20
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Angelos » 05 Sep 2010, 03:32

Va salut pe toata lumea! Sunt interesat de ceva romani care locuiesc in Calgary sa imi fac ceva cunostiinte pe acolo si sa aud ceva pareri.
Angelos
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde AdinaGabriela20 » 05 Sep 2010, 13:13

Prezenta ! :)) pareri despre ce ? :)
AdinaGabriela20
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde allegramaria » 22 Mar 2011, 02:24

Buna sunt din Constanta am 13 ani si urmeaza ca in cateva luni sa plec si eu in laval. Chestia este ca imi este foarte frica , nu nea aparat ca o sa imi las prieteni in urma oricum nu sant prea apropiata de ei nu ii cunosc decat de un an. Faza este e ca imi este frica de multe alte lucruri ,de limba ,de oameni de akl ,am auzit ca nu sant prea prietenosi si imi este frica ca nu cumva sa nu imi fac prieteni, imi este frica de cum o sa ma adaptez ,de cum e vremea , dak nu cumva o sa uit limba , intr-un cuv de tot ce este akl imi este frica .

As vrea va rog sa imi rasp si mie cnv care este stabilit in laval de ceva vreme cum este viata akl PUPICI TUTUROR
allegramaria
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 9 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Cafeneaua rezidentilor si cetatenilor canadieni