• Publicitate

Caut furnizor - importator de produse alimentare Romanesti

Discutii pe teme economice: conturi, banci, rate, dobanzi, pensii, asigurari, mediul de afaceri, declaratii de venit, taxe. Educatie si planificare financiara.
Răspunde

Care este cel mai ravnit produs de Romanii departe de tara ?

Pufuleti
3
7%
Eugenia
2
5%
Glucoza
0
Niciun vot
Ciocolata Rom
3
7%
Zacusca
2
5%
Dulceata
2
5%
Branza telemea
10
24%
Branza de Burduf
7
17%
Cremvursti
2
5%
Altele
11
26%

Voturi totale : 42

Caut furnizor - importator de produse alimentare Romanesti

Mesajde emos » 08 Iul 2009, 21:01

Caut furnizori de produse alimentare Romanesti pentru un nou DELI. Produse de calitate si care sunt cele mai iubite de Romanii departe de casa.
De fapt, care sunt cele mai ravnite produse pentru Romanii departe de casa?
Ce credeti ?
Multzam frumos!
<a href="http://www.deli-international.com">DELI International Produse Romanesti </a>
emos
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Caut furnizor - importator de produse alimentare Romanes

Mesajde vele » 19 Iul 2009, 22:55

emos scrie:Caut furnizori de produse alimentare Romanesti pentru un nou DELI. Produse de calitate si care sunt cele mai iubite de Romanii departe de casa.
De fapt, care sunt cele mai ravnite produse pentru Romanii departe de casa?
Ce credeti ?
Multzam frumos!

Pufuleti, eugenia, glucoza..........hahahahahahaha.........sper ca lista cu "topul" alegerilor a fost la misto!!!!!!!!! Altfel, sincer, daca vrei sa-ti deschizi un magazin alimentar cu specific romanesc DOAR cu produsele enumerate mai sus, iti prevad un insucces rasunator. Ce dreaq, pana si in cel mai prapadit magazin satesc uitat de lume din Romania gasesti mai multe de cumparat.......... Ori aveti impresia ca cei din Canada au emigrat toti in anii '80, cand se vindeau pufuleti la pilosi?!!?!! :D :lol:
Orice emigrant roman care se respecta cat de cat, la asemenea oferta, iti va rade in nas. Diversificati-va oferta, aici gasesti pe piata tot ce vrei si ce nu vrei, nu va limitati la stereotipuri. Apropos, cate tone de eugenii si de pufuleti trebuie sa vindeti pentru a deveni rentabili :lol: ?!!?!!
Nu va fie teama sa aduceti ceva nou, dar care sa fie de calitate, si la un pret concurential. Chiar daca romanilor nu le place produsul respectiv, sigur se va gasi cineva caruia sa-i placa..............

Multa bafta, si nu radeti de opinia mea (sunt un gurmand, asa ca stiu ce vreau :lol: !!!!!!!!!!!)
vele
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 12 ori

Mesajde emos » 21 Iul 2009, 13:09

Merci mult !:(
Pai in afara de exercitiul esuat de sarcasm, nu stiu de ce ai mai postat...
ca n-ai spus mai nimic. Nu mai te obosi in viitor !
<a href="http://www.deli-international.com">DELI International Produse Romanesti </a>
emos
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Radu7777 » 21 Iul 2009, 14:07

bere eftina, frate. daca aduci bere din rromanika la preturile de acolo te-ai scos ;)
Radu7777
Veteran pe forum
Veteran pe forum

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde emos » 21 Iul 2009, 21:40

Aici da ai dreptate ! Problema e ca am un furnizor de produse Romanesti care are Ursus in vama si nu poate sa-l atinga de 2 luni din cauza formalitatilor superidioate din Ontario. Quebec aceeasi situatie. Monopol !!!!!!
emos
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde vele » 23 Iul 2009, 19:19

emos scrie:Merci mult !:(
Pai in afara de exercitiul esuat de sarcasm, nu stiu de ce ai mai postat...
ca n-ai spus mai nimic. Nu mai te obosi in viitor !

Nu e nici o oboseala, amice, si nici sarcasm. Daca vezi rezultatele sondajului de opinie pe care tu insuti l-ai creat, vei constata ca cele spuse de mine se regasesc acolo. Si chiar daca consideri ca n-am spus nimic, nu-i bai :lol: ...............
Ca sa fiu in ton cu cerinta ta, mi-ar place branza de oaie.........mezeluri prospete, afumate si picante........sunt carnivor, sorry :lol: !!!!
Succese inevitabile, dar inca un sfat: evita atitudinea de precupet oparit in relatiile cu clientii, altfel vei constata urgent ca obiceiurile mioritice nu au mare succes pe plaiuri canadiene!!!!!!!! :twisted:
vele
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 12 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Rubrica economica - Economii, investitii, credite, afaceri