• Publicitate

Canada - economia si piata muncii

Discutii pe teme economice: conturi, banci, rate, dobanzi, pensii, asigurari, mediul de afaceri, declaratii de venit, taxe. Educatie si planificare financiara.
Răspunde

Re: Canada - economia si piata muncii

Mesajde Gator » 14 Iul 2017, 16:30

capsunar scrie:
canin scrie:Daca iti place stilul Zavorancai ...ce cauti atunci in USA sau in Canada ?....trebuie neaparat sa emigrezi/sa te reintorci in Ro (raiul pe pamant)..... .... sorry ... nu inteleg cum de invidiezi un asemenea specimen :(

Nu toata lumea viseaza sa munceasca si sa se bage la mortgage pardon sclavie pt o baraca. Unii poate au bifat asta acum se uita in urma, sant onesti cu ei (chestie complicata) si recunosc ce le-ar fi placut sa faca. Toata stima pt persoanele de genul asta.

Zavoranca a folosit o groaza de shortcuts si a ajuns unde a ajuns. Pana una alta zavoranca a bifat mai multe si ca munca ( e la tembelizor) si ca avere sau barbati. Unii o invidiaza unii nu dar probabilitatea ca tu sa ai 10% din ce are ea ca avere e mica tare. Stiu.. tu nu vrei... da sincer esti onest cand spui asta?
Viata nu e numai munca, e si familie si distractie si hobby. Daca e numai munca atunci discutam de un robotel.

Ar fi bine sa realizezi ca poti sa ai success oriunde in lumea asta, numai o mica parte considera aterizat Canada= success pe covorul rosu.

... altfel spus, zavoranca este modelul succesului ...
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 47 ori
I s-a multumit: 300 ori

Publicitate

Mesajde togo » 14 Iul 2017, 16:33

Kardashian&co ...etalon de conduita si viata ,repere pentru tineretul bovin
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 70 ori
I s-a multumit: 22 ori

Mesajde capsunar » 14 Iul 2017, 18:01

Gator scrie:
capsunar scrie:
canin scrie:Daca iti place stilul Zavorancai ...ce cauti atunci in USA sau in Canada ?....trebuie neaparat sa emigrezi/sa te reintorci in Ro (raiul pe pamant)..... .... sorry ... nu inteleg cum de invidiezi un asemenea specimen :(

Nu toata lumea viseaza sa munceasca si sa se bage la mortgage pardon sclavie pt o baraca. Unii poate au bifat asta acum se uita in urma, sant onesti cu ei (chestie complicata) si recunosc ce le-ar fi placut sa faca. Toata stima pt persoanele de genul asta.

Zavoranca a folosit o groaza de shortcuts si a ajuns unde a ajuns. Pana una alta zavoranca a bifat mai multe si ca munca ( e la tembelizor) si ca avere sau barbati. Unii o invidiaza unii nu dar probabilitatea ca tu sa ai 10% din ce are ea ca avere e mica tare. Stiu.. tu nu vrei... da sincer esti onest cand spui asta?
Viata nu e numai munca, e si familie si distractie si hobby. Daca e numai munca atunci discutam de un robotel.

Ar fi bine sa realizezi ca poti sa ai success oriunde in lumea asta, numai o mica parte considera aterizat Canada= success pe covorul rosu.

Daca zici tu dom profesor asa o fi, eu am spus, indiferent daca iti convine sau nu, ca din unele pct de vedere a avut success si aici ma refer la bani, barbati si profesie.
Tu cu ce te lauzi? Cu km parcursi ? :lol:
capsunar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 43 ori
I s-a multumit: 390 ori

Mesajde Dianna130 » 14 Iul 2017, 20:12

Deci mor de ris..adevarul e ca ea e o femeie frumoasa, adica animal.frumos....stiti ceva, eu am casa, am cam tot ce vreau...
However hahah, mi am.propus de ceva timp sa ..hit the jackpot...ori cisting de la 100M in sus...ori nu ma mai joc...sinteti funny...
Sinteti cu capul...stii ce inseamna sa ai $100M in your account, sa te trezesti in fiecare zi dimineata si sa nu stii cum sa mai spargi din bani...si oricit ai sparge...nu se termina. .si nu-mi place porche...imi cumpar aventador, wt*...hahahah

Ma uit.mereu la cele mai scumpe.masini, case, mansions, diamante... (marea majoritate a diamantelor de la 30 M sint is UK pe coroana) ...ce vorbesti...e a whole diiferent world...
Dianna130
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 6 ori
I s-a multumit: 8 ori

Mesajde Dianna130 » 14 Iul 2017, 20:23

Gator scrie:
capsunar scrie:

What are you talking about? Of course...care femeie ar vrea sa fie angajata la patron/ corporatie/ etc sa vina acasa la 2-3 copii mici si saracie...sau sa fie Oana....Come.on...trebuie sa fii nebun. Scoala e o varianta ca sa te rupi de saracie si.munca de jos. Am facut-o toti in ideea ca vine o oportunitate. Urmatorul pas e sa fii bun in ceea ce faci si sa iti faci afacerea ta...si sa scalezi...nationwide...

Cine urmareste Shark Tank dintre voi? I love Kevin O'Leary si Robert si Mark Cuban. Kevin si Cuban sint bilionari btw......e pe.youtube. Eu nu am timp sa fac alt business, miine as face....uitati-va la Shark Tank ...si oameni ca noi...au facut afaceri de.milioane ...dintr o idee idioata. Aia e cheia.succesului...sa faci un produs, sa il patentezi worldwide, mai ales in China si apoi sa vinzi 70 M de unitati...si atunci esti tare....pina atunci sintem ...nobody..Din pacate...si atunci revenim.la.concluzia ca Oana si Kardashianca "e" tare...
Dianna130
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 6 ori
I s-a multumit: 8 ori

Mesajde alina georgescu » 15 Iul 2017, 13:38

on sclavie pt o baraca. Unii poate au bifat asta acum se uita in urma, sant onesti cu ei (chestie complicata) si recunosc ce le-ar fi placut sa faca. Toata stima pt persoanele de genul asta.

Zavoranca a folosit o groaza de shortcuts si a ajuns unde a ajuns. Pana una alta zavoranca a bifat mai multe si ca munca ( e la tembelizor) s

What are you talking about? Of course...care femeie ar vrea sa fie angajata la patron/ corporatie/ etc sa vina acasa la 2-3 copii mici si saracie...sau sa fie Oana....Come.on...trebuie sa fii nebun. Scoala e o varianta ca sa te rupi de saracie si.munca de jos. Am facut-o toti in ideea ca vine o oportunitate. Urmatorul pas e sa fii bun in ceea ce faci si sa iti faci afacerea ta...si sa scalezi...nationwide...

Cine urmareste Shark Tank dintre voi? I love Kevin O'Leary si Robert si Mark Cuban. Kevin si Cuban sint bilionari btw......e pe.youtube. Eu nu am timp sa fac alt business, miine as face....uitati-va la Shark Tank ...si oameni ca noi...au facut afaceri de.milioane ...dintr o idee idioata. Aia e cheia.succesului...sa faci un produs, sa il patentezi worldwide, mai ales in China si apoi sa vinzi 70 M de unitati...si atunci esti tare....pina atunci sintem ...nobody..Din pacate...si atunci revenim.la.concluzia ca Oana si Kardashianca "e" tare...[/quote][/quote]

EXACT DIANA! dar motivarea vine de la Shark Tank sau ..Apprentice..
Dar poti sa faci si firme mai micutze..dar oricum asta e directia..

Dar inainte sa faci milionul trebuie sa fie independenta financiar...care nu e tot aia..

Sunt multi oameni din pacate societatea te face ..sa fie robotzel..no life.

Nu inteleg dece inca e OBLIGATORIU sa avez zile de 8 ore sau 7cand multe lucruri se pot face cu tehnlogia in 5!

dar asta e ....rasa umana e inapoi mult...mai e mult pina departe cand sa ajungem sa fim o rasa umana superioara.si sa...re..organizam prioritatile..
Alina Georgescu, 27 aprilie 1980
alina georgescu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 17 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Rubrica economica - Economii, investitii, credite, afaceri