• Publicitate

Canada - economia si piata muncii

Discutii pe teme economice: conturi, banci, rate, dobanzi, pensii, asigurari, mediul de afaceri, declaratii de venit, taxe. Educatie si planificare financiara.
Răspunde

Re: Canada - economia si piata muncii

Mesajde canin » 18 Iul 2017, 14:08

Jeane .... nu stiu la cine te refereai in concret mai inainte cand faceai apel la decenta (sper ca nu am deranjat pe cineva cu postarea mea in care faceam o comparatie a limbajului fetelor vs limbajul baietilor), ce pot sa spun este ca ...dupa ce am vazut postarile Dianei ...si mie imi venea sa scriu ..... cam in stilul adoptat de DonTavo :) (insa m-am straduit sa ma abtin bro!) ....
B2 mai 2015
D1 4.11.15
MaJ 22.06.16
CSQ 16.08.16
D2 13.10.16
IUC 30.01.17
FM 14.03.17
AM 27.03.2017
canin
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 64 ori
I s-a multumit: 109 ori

Publicitate

Mesajde togo » 18 Iul 2017, 15:15

Isostar scrie:
geomaticianu scrie:
jean scrie:Apelul la o minima decenta de mai inainte este valabil si pentru tine.

Aceasta e ceea ce eu numesc decenta...i-o spun omului direct in fata.

Ca o constatare, decenta si-a luat zborul de pe acest forum cam in acelasi timp in care Topo ateriza aici...

Poate e sotioara lui ,cine stie
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 77 ori
I s-a multumit: 30 ori

Mesajde togo » 18 Iul 2017, 15:41

Bine perfect ,sa stabilit ca daca vrei sa fi bilionar se poate doar sa te gandesti deci daca ne gandim asa cu toti la economia Canadei putem sa depasim China usor ...
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde Sly » 18 Iul 2017, 18:04

togo scrie:Bine perfect ,sa stabilit ca daca vrei sa fi bilionar se poate doar sa te gandesti deci daca ne gandim asa cu toti la economia Canadei putem sa depasim China usor ...

Adevarul e ca la prima vedere pare hilar si povestea aia cu The Secret e cam trasa de urechi insa personal cred foarte mult in puterea gandirii positive si de-a lungul vietii oridecate ori mi-am dorit ceva si am fost foarte pozitiv in directia respective mi s-a intamplat.Nu vorbesc de castiga la loto sau chestii supranaturale insa de job-uri,de afaceri si alte chestii din viata.
Exista o mare putere in pozitiv.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

Mesajde togo » 18 Iul 2017, 19:09

Sly scrie:
togo scrie:Bine perfect ,sa stabilit ca daca vrei sa fi bilionar se poate doar sa te gandesti deci daca ne gandim asa cu toti la economia Canadei putem sa depasim China usor ...

Adevarul e ca la prima vedere pare hilar si povestea aia cu The Secret e cam trasa de urechi insa personal cred foarte mult in puterea gandirii positive si de-a lungul vietii oridecate ori mi-am dorit ceva si am fost foarte pozitiv in directia respective mi s-a intamplat.Nu vorbesc de castiga la loto sau chestii supranaturale insa de job-uri,de afaceri si alte chestii din viata.

Normal ca pana la un punct e adevarat si normal in orice faci sa te motivezi si sa crezi ca poti castiga ,reusi in ceea ce iti propui dar pana la un punct ,restul treci la alt nivel dar e poveste lunga
Da poti sa fi un sportiv care poate reusi cand sansele nu sunt in favoarea lui ,cand ai notiuni de finante plus fler si anticipatie si investesti si castigi dar sunt multe lucruri care nu mai tin de nimic ,poti sa fi super pozitiv
togo
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde Sly » 18 Iul 2017, 23:27

togo scrie:
Sly scrie:

Normal ca pana la un punct e adevarat si normal in orice faci sa te motivezi si sa crezi ca poti castiga ,reusi in ceea ce iti propui dar pana la un punct ,restul treci la alt nivel dar e poveste lunga
Da poti sa fi un sportiv care poate reusi cand sansele nu sunt in favoarea lui ,cand ai notiuni de finante plus fler si anticipatie si investesti si castigi dar sunt multe lucruri care nu mai tin de nimic ,poti sa fi super pozitiv

Cel mai bun exemplu este Connor McGregor

Sent from my iPad using Tapatalk
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 157 ori
I s-a multumit: 446 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Rubrica economica - Economii, investitii, credite, afaceri