• Publicitate

Transfer bani Canada-Romania

Discutii pe teme economice: conturi, banci, rate, dobanzi, pensii, asigurari, mediul de afaceri, declaratii de venit, taxe. Educatie si planificare financiara.
Răspunde

Re: Transfer bani Canada-Romania

Mesajde Isostar » 09 Feb 2016, 09:57

kronstadter scrie:Eu folosesc transferwise. Nu e gratis dar e un comision mult mai mic decat la banci sau western. Primul transfer de cateva mii este gratis, apoi e un comision.
Eu folosesc UK->RO (gbp-ron si gbp-eur) de mai bine de un an si e cea mai buna solutie pentru mine. Acum am folosit si UK->CA (gbp-cad) ok. De ce crezi ca n-ar merge cad-ron? Ai citit ceva sau ai incercat si nu merge dintr-un motiv sau alltul? Nu de alta dar chiar m-a intrebat cineva din CA si i-am recomandat serviciul.

Nu merge pentru ca nu are optiunea de a trimite bani din Canada. Compania este din UK si ofera serviciul doar in cateva tari (10-15). O sa ajunga intr-un final si in Canada, dar momentan nu se poate.

Este pe prima pagina, incearca sa selectezi transfer din CAD in orice moneda si o sa vezi ca nu se poate. In acelasi timp, poti sa transferi din orice este disponibil in CAD.
Inghetand pe taramuri canadiene
Isostar
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 223 ori
I s-a multumit: 418 ori

Publicitate

Re: Transfer bani Canada-Romania

Mesajde kronstadter » 10 Feb 2016, 02:16

Isostar scrie:
kronstadter scrie:Eu folosesc transferwise. Nu e gratis dar e un comision mult mai mic decat la banci sau western.

Nu merge pentru ca nu are optiunea de a trimite bani din Canada. Compania este din UK si ofera serviciul doar in cateva tari (10-15). O sa ajunga intr-un final si in Canada, dar momentan nu se poate.

Este pe prima pagina, incearca sa selectezi transfer din CAD in orice moneda si o sa vezi ca nu se poate. In acelasi timp, poti sa transferi din orice este disponibil in CAD.

Da, intr-adevar asa-i. Multam' de atentionare! Scuze daca am trimis pe cineva pe piste false. Sper sa-i dea drumu' cat mai repede si in Canada, ca m-am obisnuit cu el si as vrea sa-l folosesc cand voi fi acolo :) .
kronstadter
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 4 ori
I s-a multumit: 9 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Rubrica economica - Economii, investitii, credite, afaceri