• Publicitate

Rog info despre franciza de curatenie !

Discutii pe teme economice: conturi, banci, rate, dobanzi, pensii, asigurari, mediul de afaceri, declaratii de venit, taxe. Educatie si planificare financiara.
Răspunde

Rog info despre franciza de curatenie !

Mesajde Samadau » 22 Iun 2016, 21:41

Buna sa va fie inima !

V-as ruga mult daca ma puteti ajuta cu informatii privind achizitionarea si rentabilitatea unei francize de curatenie, prin companii de genul Jan-Pro, MOM etc.
Daca ati fost/sunteti in domeniu, mi-ar fi de folos experienta si sugestiile, relatarile dvs.

Merita cumpararea unei francize ?
Care ar fi dezavantajele si subascunsurile ? (daca exista)
Sunt perspective ?

Va multumesc frumos.
Samadau

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Rog info despre franciza de curatenie !

Mesajde adrianasiradu » 08 Iul 2016, 18:09

Jan pro ,niște escroci
Am avut franciza cu ei si am pierdut si bani numai sa ma descotorosesc de nenorocita de franșiza !
Mai bine iti cauti tu singur contracte ,nu sa dai niște bani la nenorociții aia !
adrianasiradu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 4 ori

Mesajde Sly » 09 Iul 2016, 12:59

Si eu sunt de parere ca pentru o afacere de curatenie te descurci mai bine pe cont propriu,poti sa fii mai flexibil cu preturile si o data ce iti faci o clientele nu prea mai ai batai de cap.
Merita o francize atunci cand iei o marca consacrata care investeste la greu in reclama gen McDo,Tim Hortons,samd.
Quand la dictature est un fait,la revolution est un devoir.
Sly
Veteran pe forum
Veteran pe forum

A multumit: 145 ori
I s-a multumit: 422 ori

Mesajde Samadau » 11 Iul 2016, 19:26

Va multumesc amandurora pentru opinii si sfaturi, dar cum obtin contracte, de unul singur, no name ??!!
Bat la porti si le zic : "Buna, sunt nea Caisa, nu ma stiti, dar sunt baiet bun, dati-mi cheile si codurile de alarma de la birourile/locatiile voastre si $20-25/ora si va curat bec, mai tare ca oricare din parcare !" ?...
Cum te prezinti fara un background, o reclama, referinte solide, de la companii cat de cat bazate ?...
Care imi sunt trecutul si experienta, in ochii lor ? In ce calitate apari in fatza lor ? Ce le zic, ca am facut curat la blocul cutare si la tejgheaua cutarica ?...
Am senzatia ca e plin de cei care umbla din usa-n usa, cu mopul si racleta-n portbagaj si, in situatia asta, nu cred ca obtii mai mult de $15, max. $18 la ora, plus garantia e subreda, se pot descotorosi de tine dupa cateva "sesiuni"...
Are sens sa alergi de nebun dupa 2-3 "angajamente", de 2-3 ore/sedinta, 1 data-de 2 ori pe saptamana si sa ceri minimum, ca sa te preia pe tine, din toata gloata de tropotitori pe cont propriu ?...

AdrianasiRadu, in ce a constat escrocheria celor de la Jan Pro ? Care au fost parandaraturile ?

Multumesc, inca o data.
Samadau

Mesajde Samadau » 11 Iul 2016, 19:30

Va multumesc amandurora pentru opinii si sfaturi, dar cum obtin contracte, de unul singur, no name ??!!
Bat la porti si le zic : "Buna, sunt nea Caisa, nu ma stiti, dar sunt baiet bun, dati-mi cheile si codurile de alarma de la birourile/locatiile voastre si $20-25/ora si va curat bec, mai tare ca oricare din parcare !" ?...
Cum te prezinti fara un background, o reclama, referinte solide, de la companii cat de cat bazate ?...
Care imi sunt trecutul si experienta, in ochii lor ? In ce calitate apari in fatza lor ? Ce le zic, ca am facut curat la blocul cutare si la tejgheaua cutarica ?...
Am senzatia ca e plin de cei care umbla din usa-n usa, cu mopul si racleta-n portbagaj si, in situatia asta, nu cred ca obtii mai mult de $15, max. $18 la ora, plus garantia e subreda, se pot descotorosi de tine dupa cateva "sesiuni"...
Are sens sa alergi de nebun dupa 2-3 "angajamente", de 2-3 ore/sedinta, 1 data-de 2 ori pe saptamana si sa ceri minimum, ca sa te preia pe tine, din toata gloata de tropotitori pe cont propriu ?...

AdrianasiRadu, in ce a constat escrocheria celor de la Jan Pro ? Care au fost parandaraturile ?

Multumesc, inca o data.
Samadau

Înapoi la Canada - Rubrica economica - Economii, investitii, credite, afaceri