• Publicitate

Critici/comentarii neargumentate la adresa Canadei-ce facem?

Conditiile de utilizare a site-ului realizat.com si anunturi importante - citeste inainte de a posta!
Răspunde

Mesajde apetrei florin » 26 Dec 2009, 14:17

Am auzit cu urechile mele noi veniti exclamand: '' Vai, dar cum se poate, exista asa ceva si in Canada?'' Expunerea OBIECTIVA a unor realitati negative, intamplari neplacute, experiente personale cu date precise (cine, unde, cum, ce, de ce) pastrand un ton civilizat si cat de cat neutru pot sa pregateasca ceva mai bine viitorul ''nou venit'' de a infrunta realitatea canadiana. exemplele personale si constatarile obiective vor ajuta!!! oamenii vor fi pregatiti psihic sa digere mai usor prezenta unui cersetor in centre-vile, incompetenta si uneori lentoare unor functionari (repet: unor functionari), timpii de esteptare la ungente, conceptul: lasa-ti anticorpii sa-si faca treaba, de a intelege conceptul: prends ton temps etc!!!
in schimb, sunt de acord cu cenzura alarmistilor, adeptilor teoriilor conspirative, extremistilor in general!!
....parerea mea
fiind baiet, paduri cotrobaiam....
apetrei florin
Imi place aici si raman...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Gator » 26 Dec 2009, 14:27

Eu votez numai pt avertizarea userilor care insulta, cu suspendare la 3-5 avertismente. Butonul albastru sa ramina.
Suspendarea pt critici/osanale nu are logica.

PS Postari exagerate precum cea anterioara a lui crisc trebuie acceptate ca derapaje, eventual ca subiecte de distractie. Nu vad motive de suspendare.
Gator
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 54 ori
I s-a multumit: 333 ori

Mesajde sebastianmarian » 26 Dec 2009, 16:16

Cei care nu reusesc sa comenteze civilizat trebuie banati. La fel cei care abereaza la greu ( Ex: George Contanza, Francois) ). Asta daca se doreste pastrarea forumului ca mijloc de informare.
sebastianmarian

Mesajde rikkyy » 26 Dec 2009, 22:27

apetrei florin scrie: in schimb, sunt de acord cu cenzura alarmistilor, adeptilor teoriilor conspirative, extremistilor in general!!
....parerea mea

De ce trebuie limitata libertatea de gandire ?
Giordano Bruno a fost ars pe rug in 1600 pentru ca nu gandea la fel ca restul turmei, pentru ca era un ganditor liber si non-conformist , pentru ca sustinea idei revolutionare pentru vremea aceea. Sa nu uitam ca toti acesti oameni care au gandit altfel decat marea masa, au adus progresul, multe din teoriile lor s-au dovedit a fi adevarate.

Singura cenzura trebuie sa fie cea a bunului simt.
rikkyy
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 6 ori
I s-a multumit: 8 ori

Mesajde galben » 26 Dec 2009, 22:53

Eu consider ca fiecare user ar trebui sa fie liber sa-si spuna pararea : buna rea, obiectiva sau subiectiva despre Canada. In momentul in care vine persoana X si decide : tu ai exagerat, tu nu spui adevarul despre Canada si ar trebui sa fii eliminat, avertizat sau mai stiu eu ce, se numeste cenzura.
Daca voi considerati ca un user prezinta o realitate falsa, puteti sa scrieti pe acelasi topic si sa-l contraziceti : ce va opreste ?

Pe alta parte vorbind, cine si cum, dupe ce criterii stabileste buna credinta a unui user, si faptul ca el nu exagereaza despre Canada ? Este cenzura .
Si pana la urma, DE CE sa vina cineva sa ne cenzureze ?
galben
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde kenworth » 27 Dec 2009, 06:19

Nici eu nu sunt pentru cenzura!Fiecare are dreptul sa aiba o parere DAR bazata pe argumente reale!Mesaje ca cele ale lui crisc(nu ma refer doar la ultimul,la majoritatea)sunt nefondate,nu se bazeaza pe statistici reale,induc lumea in eroare si parerea mea este ca pentru acest tip de mesaje s-ar cuveni un avertisment!Ca sa va dau un exemplu,mie personal,dupa mesajele pe care le scrie,domnul crisc mi se pare ca este securist,parere bazata pe ceea ce citesc in mesajele domniei lui si ca mai este si mitoman pe deasupra!Insa atata vreme cat nu am la dispozitie dosarul lui de turnator si nici dosarul lui medical nu pot sa spun decat ca aceasta este parerea mea personala despre el bazata doar pe lectura unor texte scrise de el!
Fie painea cat de rea, tot mai bine in tzara mea, Canada!
kenworth
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 2 ori

AnteriorUrmătorul

Înapoi la realizat.com - Anunturi oficiale