• Publicitate

Critici/comentarii neargumentate la adresa Canadei-ce facem?

Conditiile de utilizare a site-ului realizat.com si anunturi importante - citeste inainte de a posta!
Răspunde

Mesajde crisc » 24 Dec 2009, 16:05

Degeaba tot incercati sa ascundeti realitatea sub pres.Canada da faliment in 2010.Somajul depaseste 25%,casele scad la jumatate,dobanzile variabile cresc la 7-8%,majoritatea romanilor creditaci isi pierd casele si sunt mutati in adaposturi pentru saraci.Sistemul medical intra in colaps,nu mai sunt bani de pensii,inflatia scade valoarea RSP-urilor la cote neimaginabil de mici,se dau lupte de strada si creste numarul actiunilor teroriste.Standardul de viata canadian scade rapid la cel din 1600,cind albii le-au luat pamanturile indienilor.Istoria se repeta,bine ca nu suntem acolo sa retraim acele momente.
crisc
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde valceanu » 24 Dec 2009, 19:17

crisc scrie:Degeaba tot incercati sa ascundeti realitatea sub pres.Canada da faliment in 2010.Somajul depaseste 25%,casele scad la jumatate,dobanzile variabile cresc la 7-8%,majoritatea romanilor creditaci isi pierd casele si sunt mutati in adaposturi pentru saraci.Sistemul medical intra in colaps,nu mai sunt bani de pensii,inflatia scade valoarea RSP-urilor la cote neimaginabil de mici,se dau lupte de strada si creste numarul actiunilor teroriste.Standardul de viata canadian scade rapid la cel din 1600,cind albii le-au luat pamanturile indienilor.Istoria se repeta,bine ca nu suntem acolo sa retraim acele momente.

mai se poate comenta asa ceva?
valceanu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

Mesajde rikkyy » 24 Dec 2009, 19:28

Nu sunt de acord cu selectarea opiniilor utilizatorilor, pentru ca prezentarea numai a laturilor pozitive ar crea falsa impresie ca succesul in Canada ar fi garantat pentru oricine vine aici, ceea ce nu e adevarat. Putini spun cati ani de munca le-au trebuit sa ajunga sa beneficieze de avantajele oferite de aceasta tara, greutatile prin care au trecut, ce calitati personale, profesionale i-au favorizat, etc.
Lucrurile mai putin placute ale acestei societati e mai bine sa fie stiute inainte de a face demersurile de emigrare, decat sa fie aflate aici, s-ar evita astfel multe drame.
rikkyy
Mereu prezent...
Mereu prezent...

A multumit: 6 ori
I s-a multumit: 8 ori

Mesajde ssmarius » 25 Dec 2009, 01:57

Am ceva vechime pe forumul asta si chiar din acest considerent pot spune ca incepe sa sune tot mai tare a 1984 de Orwell. Alte idei?
ssmarius
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

Mesajde ghita stere sorin » 25 Dec 2009, 09:13

adevarul este ca noi cei care vrem sa emigram nu prea stim pe cine sa ascultam si nu stim cine spune adevarul si cine minte asa ca cel mai bine ar fi sa ascultam ambele pareri
ghita stere sorin
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde barbacari2006 » 26 Dec 2009, 09:50

daca depun actelecu sotia iar apoi sotia naste care este procedura?
111111
barbacari2006
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la realizat.com - Anunturi oficiale