• Publicitate

Craciun Fericit romanilor de pretutindeni!

Conditiile de utilizare a site-ului realizat.com si anunturi importante - citeste inainte de a posta!
Răspunde

Craciun Fericit romanilor de pretutindeni!

Mesajde Raluca » 24 Dec 2013, 08:49

Imagine

Va doresc, dragi romani de pretutindeni, care simtiti si traiti romaneste oriunde si oricum ati fi, sa petreceti un Craciun frumos, un Craciun care sa fie pentru copilul din dumneavoastra, un Craciun alaturi de cei dragi sufletului, un Craciun alaturi de cei care v-a fost dor si pe care i-ati regasit.
Raluca
Imi place aici si raman...

A multumit: 30 ori
I s-a multumit: 29 ori

Publicitate

Re: Craciun Fericit romanilor de pretutindeni!

Mesajde Petrica Rusu » 24 Dec 2013, 09:07

Raluca scrie:Imagine

Va doresc, dragi romani de pretutindeni, care simtiti si traiti romaneste oriunde si oricum ati fi, sa petreceti un Craciun frumos, un Craciun care sa fie pentru copilul din dumneavoastra, un Craciun alaturi de cei dragi sufletului, un Craciun alaturi de cei care v-a fost dor si pe care i-ati regasit.

Craciun Fericit Raluca!
M-am intors in Romania sa-mi petrec sarbatorile alaturi de cei dragi. Nicaieri nu e mai bine ca acasa. Nici nu imi mai vine sa ma mai intorc in Canada. Desi sint plecat de putin timp parca a trecut o vesnicie de cind nu am mai fost pe aici. Nimic nu poate inlocui Craciunul traditional romanesc si cred ca oricine simte romaneste ar vrea sa se intoarca acasa macar pentru a petrece sarbatorile alaturi de familie si prieteni. Nasterea lui Hristos sa va fie de folos!
Petrica Rusu
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 69 ori
I s-a multumit: 71 ori

Mesajde Raluca » 24 Dec 2013, 09:49

Multumesc frumos si sa te bucuri de fiecare clipa petrecuta romaneste, in Romania, alaturi de romani, de cei dragi si aproape de sufletul tau! Si sa te gandesti si la noi, cei ramasi prin lume, cand vei ciocni un pahar, cand vei degusta bunataturile traditionale, cand te vor incanta obiceiurile stravechi. :)
Raluca

Mesajde Raluca » 24 Dec 2013, 14:22

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=br6oGAsGACE[/youtube]
Raluca