• Publicitate

Jobs - Domeniul Constructiilor - Alberta - Alaturativa!

Cereri si oferte de locuri de munca in provincia Alberta (Calgary, Edmonton, Red Deer, Fort McMurray)
Răspunde

Jobs - Domeniul Constructiilor - Alberta - Alaturativa!

Mesajde geoneg » 24 Feb 2014, 16:55

Eu sint viitor imigrant, la moment activezi in calitate de Maistru de Santier si Devizier in R. Moldova. Cunosc AutoCad-ul si Microsoft Office (Word, Excel). Insa as dori sa cunosc Situatia de acolo, din Alberta, voi putea gasi un job chiar si ceva mai simplu si ca muncitor in domeniul dat. Cunoaste cineva astfel de informatii???
geoneg
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Jobs - Domeniul Constructiilor - Alberta - Alaturativa!

Mesajde visitor1 » 25 Feb 2014, 11:20

geoneg scrie:Eu sint viitor imigrant, la moment activezi in calitate de Maistru de Santier si Devizier in R. Moldova. Cunosc AutoCad-ul si Microsoft Office (Word, Excel). Insa as dori sa cunosc Situatia de acolo, din Alberta, voi putea gasi un job chiar si ceva mai simplu si ca muncitor in domeniul dat. Cunoaste cineva astfel de informatii???

Nu lucrez in domeniu si am dat o cautare pentru maistru constructii (construction foreman):
http://ca.indeed.com/cmp/Nucor-Systems- ... a6e5a21d77

As recomanda sa incepi cu agentii de recrutare, dar poti trimite resume si direct la firme, evident. Oricum, ca idee generala, in Calgary se gasesc jobs destule..
visitor1
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 5 ori

Re: Jobs - Domeniul Constructiilor - Alberta - Alaturativa!

Mesajde geoneg » 26 Feb 2014, 15:34

visitor1 scrie:
geoneg scrie:Eu sint viitor imigrant, la moment activezi in calitate de Maistru de Santier si Devizier in R. Moldova. Cunosc AutoCad-ul si Microsoft Office (Word, Excel). Insa as dori sa cunosc Situatia de acolo, din Alberta, voi putea gasi un job chiar si ceva mai simplu si ca muncitor in domeniul dat. Cunoaste cineva astfel de informatii???

Nu lucrez in domeniu si am dat o cautare pentru maistru constructii (construction foreman):
http://ca.indeed.com/cmp/Nucor-Systems- ... a6e5a21d77

As recomanda sa incepi cu agentii de recrutare, dar poti trimite resume si direct la firme, evident. Oricum, ca idee generala, in Calgary se gasesc jobs destule..

Merci pentru raspuns!
geoneg
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde geoneg » 27 Feb 2014, 11:23

Datimi va rog un model de CV pentru Alberta....
geoneg
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde ALINANEG » 11 Mar 2014, 19:34

salut la toti!! si pe mine m-ar interesa domeniu constructiilor in Alberta!! cineva care activeaza sau care urmeaza si are mai multa info poate sa se impartase!!! mersi mult
ALINANEG

Înapoi la Canada - Alberta - Bursa locurilor de munca