• Publicitate

Cat dureaza pana iti vine invitatia la viza dupa medicale?

Explicatii detaliate despre analizele medicale, medici, locatii, formulare, costuri
Răspunde

Cat dureaza pana iti vine invitatia la viza dupa medicale?

Mesajde radoescu » 26 Iul 2010, 08:35

deschid acest topic cu rugamintea ca,cei care au trecut prin asta ori au cunostinte,cat dureaza pana iti vine invitatia la viza dupa efectuarea analizelor medicale.eu am efectuat analizele medicale in aprilie,mi s-a cerut efectuarea unui test de sputa si repetarea radiografiei pulmonare lucru care l-am facut pe data de 19 iulie.cei de la oim au spus ca dosarul meu v-a pleca spre viena vineri 23 iulie.acum sunt curios cam cat mai am de asteptat,deoarece aceasta amanare de 3 luni m-a cam deceptionat ....
radoescu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde ekuboy » 28 Iul 2010, 05:51

Buna!
Sa sti ca nu vorbesc in cunostinta de cauza, dar parerea mea este ca problema o constituie analizele facuta la Bucuresti! Sa demostrat ca cei care au facut analizele la Budapesta au primit invitatia la viza considerabil mai repede decat acei care le-au facut la Bucuresti. Poate iti confirma cineva care a trecut prin faza asta. Poate o sa spui ca nu merita cheltuiala, dar eu iti spun ca un bilet de tren Bucuresti-Budapesta, dus-intors costa 65 euro. Eu zic ca merita sa faci sacrificiul asta si sa-ti faci analizele in Ungaria.
Nu privi înapoi!
primul dosar ajuns la Syndey: 09.07.2010
raspuns negativ: 20.07.2010
ekuboy
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde romeoc28 » 28 Iul 2010, 06:00

Noi deja avem 3 saptamani de la analizele de la Budapesta si inca nimic,asteptam(rabdarea e de aur)
romeoc28
Imi place aici si raman...

Mesajde venusiana_ok » 31 Aug 2010, 02:06

Buna , imi poti da te rog adresa exacta unde poti sa-ti faci analizele in Budapesta si un mod de contactare ?
Mersi mult si bafta
emigrez
venusiana_ok
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde radoescu » 06 Sep 2010, 13:47

buna ziua am intrat in a 8 a sapt de la repetarea unei parti a examenului medical(radiografiile) si inca nici o veste..... daca stie careva ,ori a trecut prin situatie similara,rog sa-mi spuna si mie e normal sau sunt e cazul sa-mi fac griji????
radoescu
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde lidiamatei » 07 Sep 2010, 10:13

radoescu scrie:buna ziua am intrat in a 8 a sapt de la repetarea unei parti a examenului medical(radiografiile) si inca nici o veste..... daca stie careva ,ori a trecut prin situatie similara,rog sa-mi spuna si mie e normal sau sunt e cazul sa-mi fac griji????

Ai trimis vreun mail la ambasada? Ai verificat statusul dosarului on-line? Unii au scurtat asteptarea dupa ce au timis mail la ambasada, le-a venit si invitatia pt viza.
Lidia
lidiamatei

A multumit: 27 ori
I s-a multumit: 34 ori

Următorul

Înapoi la Canada - Examenul medical pentru dosarul de emigrare