• Publicitate

Hepatita B, impediment la medicale?

Explicatii detaliate despre analizele medicale, medici, locatii, formulare, costuri
Răspunde

Mesajde anastasiab » 03 Feb 2014, 05:06

emiadriana scrie:Buna! Caut si eu raspuns aici, pe forum, la intrebarea mea, dar nu am gasit nici o relatare a vreunei persoane cu hepatita C care sa fi trecut prin etapa CM. Fapt care ma mira, pentru ca nu sunt deloc putine persoanele cu o astfel de maladie. In cazul nostru, am descoperit, dupa CSQ, ca sotul este bolnav de hepatita cronica virala de tip C. As ruga frumos pe cei care au trecut controlul medical avind astfel de probleme de sanatate sau pe cei care cunosc pe cineva cu o situatie similara care s-au prezentat la controlul medical sa-mi spuna daca au trecut, daca au avut complicatii sau tergiversari si cit au durat acestea din urma?
Va multumesc!

Buna,spunete-mi va rog ati declarat HepC la medicale si daca ati facut un tratament?
anastasiab
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde garamel » 23 Feb 2014, 01:24

Buna ziua,am si eu o mica intrebare ,am un tatuaj in zona buricului,la analizele medicale o sa il vada ,pot sa nu il declar ,se face control corporal sau iti poti lasa maieul pe tine ???????,sunt foarte curioasa,,,,,,,,,,,,multumesc celor care o sa imi raspunda........................
garamel
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde laura23 » 24 Feb 2014, 01:51

Eu am facut controlul medical la bucuresti si s-a cerut sa ma dezbrac pana la chilot. Daca ai tatuaje sau piercing,se fac in plus transaminazele(TGO si TGP) care nu costa foarte mult.
laura23
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde garamel » 03 Mar 2014, 10:30

laura23 scrie:Eu am facut controlul medical la bucuresti si s-a cerut sa ma dezbrac pana la chilot. Daca ai tatuaje sau piercing,se fac in plus transaminazele(TGO si TGP) care nu costa foarte mult.

Multumesc laura,ptr ca nu pot scrie mesaje private am sa o fac public,oricum nu conteaza ptr ca vreau sa aflu mai multe detalii si de la ceilalti,deci daca am tatuaj sigur doar cele doua analize ma pun sa le fac,ptr ca deja le-am facut si mi-au iesit bine.............................intrebarea mea este ptr a ma asigura ca doar cele doua si doar atat TGO si TGP da??????
cine are tatuaje si s-a dus deja la control vreau va rog sa imi raspundeti ce fel de analize a-ti mai facut,multumesc din suflet.............
garamel
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde EricM » 04 Mar 2014, 03:47

Hmmm... buna intrebare pusa pe acest topic. Situatia mea e urmatoarea: am avut hepatita B la 3 ani jumate, am urmat tratament, si din cate am inteles s-a cronicizat. La 23, respectiv 25 de ani, am nascut doi copii sanatosi. In timpul sarcinii mi-au facut toate analizele bolilor infectioasem inclusiv hepatita b, dar absolut toate mi-au iesit negative, desi eu le-am spus celor de la Infectioase ca am avut hepatita... Mai este mult pana vom ajunge noi la faza analizelor, dar daca tot s-a ivit ocazia va intreb, ce fac? Declar ca am avut hepatita B, sau ma fac ca ploua, ca si asa am trecut prin doua sarcini si nu s-a vazut nimic, plus ca am avut-o la 3 ani. o varsta de la care oricum sunt mici sanse sa mai imi amintesc ceva? Merci de raspunsuri!
DCS-30.12.13
ACC-02.05.14
CSQp-23.07.15
D2-02.09.15
IUC-19.11.15
AM-16.12.15
V-22.02.16
Ca-26.08.16
EricM
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 13 ori
I s-a multumit: 65 ori

D2

Mesajde umbella » 04 Mar 2014, 09:26

Daca ai tatuaje sau/si piercinguri se mai fac in plus analizele pt hepatitele B si C, adica anticorpii!!!!!! nu doar TGO si TGP!!!!
umbella
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Examenul medical pentru dosarul de emigrare