• Publicitate

Iată în ce constă examenul medical actual la Chişinău !

Explicatii detaliate despre analizele medicale, medici, locatii, formulare, costuri
Răspunde

Mesajde Cristina Boxy » 06 Dec 2013, 04:02

Buna tuturor. Toti scriu ca daca esti insarcinata nu-ti face radiografie la plamani. Si atunci ce se intampla? Ramane dosarul in stand-by pana nasti si iti poate face radiografie? Sau trimite analizele asa incomplete si mergem mai departe?
DCS 02/06/2011
CSQ 26/09/13
D2-18/11/13 Sydney
IUC-08/01/14
FM/CM 04/14
IV 12/05/2014
Cristina Boxy
Imi place aici si raman...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 5 ori

Publicitate

Mesajde Pufux2 » 06 Dec 2013, 04:10

Cristina Boxy scrie:Buna tuturor. Toti scriu ca daca esti insarcinata nu-ti face radiografie la plamani. Si atunci ce se intampla? Ramane dosarul in stand-by pana nasti si iti poate face radiografie? Sau trimite analizele asa incomplete si mergem mai departe?

N-am intrebat, imi pare rau. Daca ar fi sa dau cu presupusul, as spune ca veti fi pusi in stand-by pana se naste copilul. Birocratia e la putere si se pune mare pret pe proceduri, din cate am observat.

Cel mai simplu ar fi sa dai un telefon, sa intrebi. Pe site-ul CIC gasesti toate informatiile de contact: http://www.cic.gc.ca/pp-md/pp-list.aspx
Z - Martie
Pufux2

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 1 data

Mesajde simona moisii » 07 Dec 2013, 13:29

Multumim de relatare Pufux.Cu siguranta si noi,tot la Chisinau vom efectua analizele medicale.Plus ca aparatura ar fi mult mai performanta decat la Bucuresti sau Timisoara,deci cu o mai mare precizie............cel putin asa se 'zice'.Bafta mai departe!!!
D1- 15.03.2011
D2- 21.11.2013
IUC-16.01.2014
FM-14.04.2014
AM-28.04.2014
V- 04.02.2015
Z-25.02.2015
simona moisii

A multumit: 24 ori
I s-a multumit: 37 ori

Mesajde Pufux2 » 07 Dec 2013, 17:43

simona moisii scrie:Multumim de relatare Pufux.Cu siguranta si noi,tot la Chisinau vom efectua analizele medicale.Plus ca aparatura ar fi mult mai performanta decat la Bucuresti sau Timisoara,deci cu o mai mare precizie............cel putin asa se 'zice'.Bafta mai departe!!!

Multumim, si voua bafta si rabdare!
Da, CDG-ul este dotat cu aparatura moderna (de la Siemens era radiograful). Asteptam schimbarea statusului si invitatia la viza de-acum :)
Daca aveti nevoie de ceva, nu ezitati :)
Z - Martie
Pufux2

I s-a multumit: 1 data

Mesajde paradise3net » 02 Ian 2014, 11:50

Pufux2 scrie:
Cristina Boxy scrie:Buna tuturor. Toti scriu ca daca esti insarcinata nu-ti face radiografie la plamani. Si atunci ce se intampla? Ramane dosarul in stand-by pana nasti si iti poate face radiografie? Sau trimite analizele asa incomplete si mergem mai departe?

N-am intrebat, imi pare rau. Daca ar fi sa dau cu presupusul, as spune ca veti fi pusi in stand-by pana se naste copilul. Birocratia e la putere si se pune mare pret pe proceduri, din cate am observat.

Cel mai simplu ar fi sa dai un telefon, sa intrebi. Pe site-ul CIC gasesti toate informatiile de contact: http://www.cic.gc.ca/pp-md/pp-list.aspx

Dar ce legatura are birocratia cu analizele la plamani?
Razele sunt foarte periculoase pt copil. ati vrea sa iasa cu malformatii sau probleme serioase de sanatate? e un risc prea mare pe care nimeni nu si-l asuma, cu atat mai putin canadienii ...desi, viitoarele mame ar trebui sa fie primele care SA REFUZE razele in cazul in care sunt insarcinate.
paradise3net
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 10 ori
I s-a multumit: 8 ori

Analize medicale

Mesajde umbella » 03 Ian 2014, 05:17

am citit undeva pe forum ca o familie a prezentat la analizele medicale efectuate la chisinau si scrisoare medicala de la doctorul de familie cu istoricul medical. asa este?
umbella

I s-a multumit: 0 data

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Examenul medical pentru dosarul de emigrare