• Publicitate

Analize medicale pt parinti

Explicatii detaliate despre analizele medicale, medici, locatii, formulare, costuri
Răspunde

Analize medicale pt parinti

Mesajde ATM » 18 Apr 2012, 13:51

am aplicat pt sponzorizarea parintilor acum 4 ani si tocmai au primit formularele pt analizele medicale; in primul rand a fost imposibil sa raspunda la telefon careva de la Buc pt a-si putea face programare....are cineva un nr de tel mai usor accesibil sau detalii in acest sens? deasemenea, orice informatie din situatii similare sunt binevenite; multumim si numai bine tuturor!
ATM
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Hunor » 01 Oct 2012, 04:35

Salut!

Cine ma poate ajuta sa-mi spuna care sunt pasii necesari pt a emigra in Canada?
Multumesc!

O zi minunata!
Hunor
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Nico-teo » 03 Oct 2012, 01:48

buna! aici ai datele de contact pt OIM, programarile se fac incepand cu ora 13.00.
Departamentul Medical OIM Bucureşti

Str. Viitorului nr. 11, sector 2, Bucureşti

(zona Piaţa Gemeni, punct de reper – Spitalul Cantacuzino)

Cristina OLTEANU
I O M – O I M

International Organization for Migration
Office in Romania

11, Viitorului St .
Bucharest 020602
Romania
Tel: +40 21 212 02 59
Fax: +40 21 211 44 54
Email: [email protected]
D2 25.05.2012, SYDNEY-CANADA
AM- 22.08.2012 BUC.
IV - 05.11.2012/V 21.11.2012
Nico-teo
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde giurgiu56 » 10 Ian 2013, 08:21

Pentru ATM.in legatura cu analizele medicale pentru parinti.Se pot face si în Timisoara,noi suntem in aceeasi situatie,numai ca nu am primit formularele pentru analize medicale,le asteptam,tot de 4 ani am depus actele si abia in :roll: octombrie am trimis al doilea dosar cu actele cerute de ei.Căt timp a trecut la voi,
pana au primit parintii formularele pentru analize?Te rog sa-mi scrii si mie,care sunt urmatorii pasi.Iti multumesc anticipat.Giurgiu 56. :roll:
giurgiu56
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde lorry2009 » 14 Ian 2013, 16:42

Buna! Am si eu cateva intrebari legate de parenare. :?:
Am aplicat pt parinti in iunie 2009 pt emigrare pe federal, mai exact Vancouver. In martie 2012 ne-au cerut actele parintilor si aplicatia lor de rezidenta si ca avem timp de 90 zile sa trimitem toate actele sau dosarul se inchide. Am reusit sa trimitem toate la timp in iunie, iar recent dupa inca 6 luni :roll: am primit scrisoare ca dosarul de parenare e acceptat iar procesarea va continua la Bucuresti. Parintii nu au primit nimik in posta sau email. Poate cineva sa-mi spuna care ar fi pasii urmatori si cat mai au de asteptat? Vor primi direct formularele la medicale? Parintii merg la interviu?
Multumesc :D
lorry2009
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Mesajde Lisa1 » 15 Ian 2013, 16:31

lorry2009 scrie:Buna! Am si eu cateva intrebari legate de parenare. :?:
Am aplicat pt parinti in iunie 2009 pt emigrare pe federal, mai exact Vancouver. In martie 2012 ne-au cerut actele parintilor si aplicatia lor de rezidenta si ca avem timp de 90 zile sa trimitem toate actele sau dosarul se inchide. Am reusit sa trimitem toate la timp in iunie, iar recent dupa inca 6 luni :roll: am primit scrisoare ca dosarul de parenare e acceptat iar procesarea va continua la Bucuresti. Parintii nu au primit nimik in posta sau email. Poate cineva sa-mi spuna care ar fi pasii urmatori si cat mai au de asteptat? Vor primi direct formularele la medicale? Parintii merg la interviu?
Multumesc :D

Parintii vor fi contactati fie prin email (daca ai dat un email de contact) sau prin posta normala de catre ambasada din Bucuresti si li se va cere sa trimita cazierele si sa isi faca analizele medicale. Acum ca aveti un numar de dosar se poate verifica online status-ul aplicatiei.
Lisa1
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Următorul

Înapoi la Canada - Examenul medical pentru dosarul de emigrare