• Publicitate

Dr. ZOLTAN BOROCZ-Budapesta - Analize 2012

Explicatii detaliate despre analizele medicale, medici, locatii, formulare, costuri
Răspunde

Re: Sal

Mesajde Lolllipop » 30 Iun 2013, 04:52

mony 2010 scrie:
Asta e intrebare pentru a da apa la moara :) . Daca nu ma insel, tu locuiesti in Bucuresti, dar ai facut AM la Chisinau. Sau ma insel eu? Daca da, scuze. In rest, sunt suficiente relatari despre Madame Mateescu, daca vrei sa-ti faci o idee despre diferente. Eu am mai auzit si relatari de la prieteni care nu scriu de pe forum, dar care nu s-au simtit ""confortabil"" in prezenta dumneaei.

Intr-adevar am facut analizele la Chisinau, dar nu pentru ca " daca imi faceam analizele la Bucuresti nu eram tratata ca atare, sau nu mi se ofereau servicii" . Am avut alte motive, personale.
Am auzit si eu diverse relatari despre madame Mateescu, dar in acelasi timp (inainte sa aleg unde sa fac analizele) am vb cu cel putin 5 persoane care au facut analizele la Bucuresti si care mi-au zis ca totul a fost foarte ok si sunt anumite persoane care scriu pe forum/grup si care exagereaza rau ( si culmea persoane care nu si-au facut analizele la Bucuresti... si nu ma refer la tine Monica).

mony 2010 scrie:Sunt convinsa ca un procent foarte mare din cei care au mers Budapesta au ales pentru ca le era mai aproape sau pur si simplu au vrut o iesire de cateva zile. Si nu pentru ca Madame Mateescu e ""bau-bau"". Oricum fiecare merge pe banii si timpul lui. Nu inteleg aversiunea si cuvintele acide catre cei care au facut analize la Budapesta :roll:

Nu am nicio aversiune sau cuvinte acide catre cei care au facut analizele la Budapesta, Doamne fereste, ai inteles gresit. Mi-am permis sa comentez doar pt ca tot se bate apa in piua ca Mateescu e bau bau si ca cine stie ce poti pati daca iti faci analizele la Bucuresti.
Lolllipop
Imi place aici si raman...

A multumit: 3 ori
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde Lolllipop » 30 Iun 2013, 05:07

shusha scrie:
... Degeaba i-ai sarit in cap lui lolllipop... E moldoveanca, ca si mine, si are dubla cetatenie, in plus poate a avut de vizitat si ea pe cineva prin RM...(Mii de scuze, lolllipop, poate n-a trebuit sa scriu acest lucru,

Nu e nicio problema Shusha :),
oricum, nu tre sa isi ceara nimeni scuze pentru nimic. Daca next007 considera ca asta este idealul meu , e problema lui si ma intereseaza putin spre deloc chiar.

Recunosc si eu, Budapesta este superba si daca aveti ocazia sa imbinati utilul cu placutul go for it. Dar nu mai speriati oamenii ca daca raman in Bucuresti sa faca analizele "vor indura cine stie ce tratamente si nedreptati".
Lolllipop

A multumit: 3 ori

Mesajde next007 » 30 Iun 2013, 07:27

Lolllipop scrie:
shusha scrie:
... Degeaba i-ai sarit in cap lui lolllipop... E moldoveanca, ca si mine, si are dubla cetatenie, in plus poate a avut de vizitat si ea pe cineva prin RM...(Mii de scuze, lolllipop, poate n-a trebuit sa scriu acest lucru,

Nu e nicio problema Shusha :),
oricum, nu tre sa isi ceara nimeni scuze pentru nimic. Daca next007 considera ca asta este idealul meu , e problema lui si ma intereseaza putin spre deloc chiar.

Recunosc si eu, Budapesta este superba si daca aveti ocazia sa imbinati utilul cu placutul go for it. Dar nu mai speriati oamenii ca daca raman in Bucuresti sa faca analizele "vor indura cine stie ce tratamente si nedreptati".

Postarea se referea strict la postarea ta,nu consider pe nimeni de aici batut in cap.Imi limitez gandirea la postari si raspund pe masura.Nu am avut nici un moment in cap sa jignesc pe nimeni,nici macar pe cucuruz.Sunt strict raspunsuri la postari.
Shusha,postarea a inceput cu „daca„,care are un insemn in acea fraza,si dupa raspunsul postat al Lollipopei(am inteles ca este o ea) nu este asa cum am scris....se intelege fara dar si poate.Incercati sa cititi si sa intelegeti ceea ce vrea sa spuna cel care postateaza,cititi intreaga fraza/propozitie.Un „daca„ inseamna mult.Deci nu consider ca am intrecut masura,nu stiu care ar fi masura asta ! Dar daca te face sa te simti bine,poftim...Imi cer scuze Lollipop !!!
CSQ-11.12.2012
D2-21.01.2013
MONTREAL-03.07.2014
next007

A multumit: 0 data

Mesajde tadibanea » 30 Iun 2013, 09:51

Daca sunteti sanatosi si sunteti mai aproape de Bucuresti, mergeti linistiti la OIM! Uite aici relatarea mea despre analizele medicale facute la Bucuresti acum cateva zile la Dr. Mateescu:

http://www.realizat.com/viewtopic.php?p=1041892#1041892

Multa sanatate!
tadibanea
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 3 ori

Mesajde shusha » 30 Iun 2013, 13:26

next007 scrie:...Nu am avut nici un moment in cap sa jignesc pe nimeni,nici macar pe cucuruz.Sunt strict raspunsuri la postari.
Shusha,postarea a inceput cu „daca„,care are un insemn in acea fraza,si dupa raspunsul postat al Lollipopei(am inteles ca este o ea) nu este asa cum am scris....se intelege fara dar si poate.Incercati sa cititi si sa intelegeti ceea ce vrea sa spuna cel care postateaza,cititi intreaga fraza/propozitie.Un „daca„ inseamna mult.Deci nu consider ca am intrecut masura,nu stiu care ar fi masura asta ! Dar daca te face sa te simti bine,poftim...Imi cer scuze Lollipop !!!

Ma simt foarte bine atata timp, cat nu se sare calul si nu se incep atacuri la persoana... Exista o limita oarecare, nu crezi?.... Reciteste-ti mesajul si vezi, cata aciditate ai varsat asupra lui lolllipop. Dar daca consideri, ca prin cuvantul "daca" iti poti scuza atacul, ma rog, fie. Fiecare cu ce poate! Cezarului ce-i al Cezarului!
Numai bine!
shusha
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

I s-a multumit: 4 ori

Mesajde OANAR JURCA » 01 Aug 2013, 02:24

Doctorul Borocz e profesional, calm si serios, nu cauta nod in papura sau tot felul de piedici ,e practic o discutie libera si o verificare medicala rutinara as zice
La Budapesta au introdus si sistemul emedicals
Nu mi a placut deloc spitalul si am avut anumite retineri in ce priveste igiena din cabinetul medical insa a fost in regula la final
Succes tuturor
25/05/2014 Gatineau
Wonderful life
OANAR JURCA

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Canada - Examenul medical pentru dosarul de emigrare