• Publicitate

Schimbari privind examenul medical pentru emigrare !

Explicatii detaliate despre analizele medicale, medici, locatii, formulare, costuri
Răspunde

Rezultate medicale

Mesajde limo » 27 Dec 2012, 05:48

nicoleta81 scrie:Daca ati observat de pe la sf de august-inceput de septembrie nu s-au mai trimis FM-uri, drept este ca nici D2 nu sunt foarte multe in derulare.
Nu am studiat vechile cerinte pt medicale si nu prea pot sa-mi dau seama ce este nou. Cei care le-au efectuat deja pot sa ne zica mai multe detalii Formulare in plus sunt cu siguranta ..... http://bartlaw.ca/node/38

Daca va ajuta cu ceva vreau sa va spun ca eu am facut analizela la OIM Bucuresti in 29.11.2012 .Azi am verificat E-cas pe situl CIC si surpriza:Medical results have been recevied! Deci 4 saptamani.Referitor la ce formulare a completat dna doctor habar nu am pt ca nu am fost atent la asta. Succes tuturor!
limo
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Rezultate medicale

Mesajde mihaela_janine » 27 Dec 2012, 10:51

limo scrie:
nicoleta81 scrie:Daca ati observat de pe la sf de august-inceput de septembrie nu s-au mai trimis FM-uri, drept este ca nici D2 nu sunt foarte multe in derulare.
Nu am studiat vechile cerinte pt medicale si nu prea pot sa-mi dau seama ce este nou. Cei care le-au efectuat deja pot sa ne zica mai multe detalii Formulare in plus sunt cu siguranta ..... http://bartlaw.ca/node/38

Daca va ajuta cu ceva vreau sa va spun ca eu am facut analizela la OIM Bucuresti in 29.11.2012 .Azi am verificat E-cas pe situl CIC si surpriza:Medical results have been recevied! Deci 4 saptamani.Referitor la ce formulare a completat dna doctor habar nu am pt ca nu am fost atent la asta. Succes tuturor!

Poti sa ne spui in ce a constat controlul medical? Asta ca sa ne facem o parere, dupa noile reguli. Nu am mai vazut pe nimeni care sa relateze cum s-a desfasurat controlul medical dupa schimbarea din 01.11. Suntem cateva familii care vom face controlul in ianuarie . Este un topic deschis pt. noile relatari: http://www.realizat.com/viewtopic.php?t=273454
PCNB-17.03.'12
D2-27.08.'12;IUC-23.10.'12
FM-18.12.'12/CM-10.01.'13
IV-19.03/VIZA-02.04.'13
mihaela_janine
Imi place aici si raman...

Medicale oim bucuresti

Mesajde limo » 27 Dec 2012, 13:55

Citind postarile anterioare referitoare la examenul medical efectuat inainte de 1/11/2012 nu mi s-a parut cu nimic diferit fatza de ceea ce am facut in 29/11.Proba de urina,sange,verificarea vederii constand in citirea unor litere de pe un tabel atarnat pe o usha la aprox 3m,examen fizic general:masurare inaltime,greutate verificare mobilitate ,semne de nastere,cicatrici si bineinteles intrebari despre boli avute,boli psihice,fumator-nefumator(eu fumator 30buc/zi de 20 ani-am raspuns sincer).Atmosfera f relaxata si binevoitoare din partea dnei asistente si a dnei doctor(Mateescu presupun,pt ca nu am retinut exact numele).Port ochelari dar nu mi-a cerut reteta cu toate ca o aveam pregatita.La Medsana asteptat o ora pana am fost invitat la subsol sa ma radieze cu vechitura de facut poze la plamani.Dupa alta ora de asteptat invitat din nou la o doza de X pt ca dna doctor a observat niste umbre.Facut tura a 2a ,asteptat inca o ora cu vestea buna ca e ok si pot pleca.Etapa de la Medsana e singurul lucru pt care mi-as face probleme in cazul in care v-ati hotari sa faceti analizele la OIM.In rest nu vad nici un impediment.
limo
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

Re: Medicale oim bucuresti

Mesajde nicoleta81 » 28 Dec 2012, 03:14

limo scrie:Citind postarile anterioare referitoare la examenul medical efectuat inainte de 1/11/2012 nu mi s-a parut cu nimic diferit fatza de ceea ce am facut in 29/11.Proba de urina,sange,verificarea vederii constand in citirea unor litere de pe un tabel atarnat pe o usha la aprox 3m,examen fizic general:masurare inaltime,greutate verificare mobilitate ,semne de nastere,cicatrici si bineinteles intrebari despre boli avute,boli psihice,fumator-nefumator(eu fumator 30buc/zi de 20 ani-am raspuns sincer).Atmosfera f relaxata si binevoitoare din partea dnei asistente si a dnei doctor(Mateescu presupun,pt ca nu am retinut exact numele).Port ochelari dar nu mi-a cerut reteta cu toate ca o aveam pregatita.La Medsana asteptat o ora pana am fost invitat la subsol sa ma radieze cu vechitura de facut poze la plamani.Dupa alta ora de asteptat invitat din nou la o doza de X pt ca dna doctor a observat niste umbre.Facut tura a 2a ,asteptat inca o ora cu vestea buna ca e ok si pot pleca.Etapa de la Medsana e singurul lucru pt care mi-as face probleme in cazul in care v-ati hotari sa faceti analizele la OIM.In rest nu vad nici un impediment.

multumim limo
NBPNP:10.03.2012/CC:13.09.12/D2:21.09 /IUC: 13.11.12/AM 25.01.13,IV 27.03.13, VIZA 12.04.2013
nicoleta81

Re: Medicale oim bucuresti

Mesajde mihaela_janine » 28 Dec 2012, 09:54

limo scrie:Citind postarile anterioare referitoare la examenul medical efectuat inainte de 1/11/2012 nu mi s-a parut cu nimic diferit fatza de ceea ce am facut in 29/11.Proba de urina,sange,verificarea vederii constand in citirea unor litere de pe un tabel atarnat pe o usha la aprox 3m,examen fizic general:masurare inaltime,greutate verificare mobilitate ,semne de nastere,cicatrici si bineinteles intrebari despre boli avute,boli psihice,fumator-nefumator(eu fumator 30buc/zi de 20 ani-am raspuns sincer).Atmosfera f relaxata si binevoitoare din partea dnei asistente si a dnei doctor(Mateescu presupun,pt ca nu am retinut exact numele).Port ochelari dar nu mi-a cerut reteta cu toate ca o aveam pregatita.La Medsana asteptat o ora pana am fost invitat la subsol sa ma radieze cu vechitura de facut poze la plamani.Dupa alta ora de asteptat invitat din nou la o doza de X pt ca dna doctor a observat niste umbre.Facut tura a 2a ,asteptat inca o ora cu vestea buna ca e ok si pot pleca.Etapa de la Medsana e singurul lucru pt care mi-as face probleme in cazul in care v-ati hotari sa faceti analizele la OIM.In rest nu vad nici un impediment.

Multumim!
PCNB-17.03.'12
D2-27.08.'12;IUC-23.10.'12
FM-18.12.'12/CM-10.01.'13
IV-19.03/VIZA-02.04.'13
mihaela_janine

Re: Rezultate medicale

Mesajde 10Julie » 08 Ian 2013, 14:13

limo scrie:

Buna Limo,

deci ce vrei sa spui ca a durat 4 sapt de cand doctorul a trimis analizele la CIC? Asta in Bucuresti dar oare la Budapesta oare cat dureaza?

O zi buna!
Interviu NB: 19.06.12
Dosar: 04.09.12;
Taxa CIC: 03.04.13
AM: 28.05.13
IV: ?
10Julie

AnteriorUrmătorul