• Publicitate

Relatari examen medical dupa noile reguli

Explicatii detaliate despre analizele medicale, medici, locatii, formulare, costuri
Răspunde

Mesajde AndreeaG38 » 27 Feb 2013, 12:02

In mod normal, odata cu primirea FM-urilor, trebuia sa primim si aceasta fisa cu vaccinari.Cand am vazut, ca nu ne-au trimis si aceasta fisa, le-am scris celor de la CIC, pe site-ul lor, si ei mi-au raspuns ca va trebui sa o primesc de la medicul, unde fac analizele.
Cei de la OIM mi-au listat-o atunci cand le-am spus de raspunsul celor de la CIC, desi tipa de acolo a zis ca e clar treaba CIC-ului sa ni le dea, nu a lor!Ma rog! :D
Ideea e, ca e musai sa ai aceasta fisa pt fiecare copil in parte, completata de medicul lor de familie, caci ea iti va fi ceruta la gradinita/scoala ori de cate ori ii vei inscrie.
Aterizare in Moncton 10 iulie 2013
Imi place aici,raman!!!:-P
AndreeaG38
Sunt de-al casei...
Sunt de-al casei...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Mesajde idianag » 27 Feb 2013, 13:41

AndreeaG38 scrie:In mod normal, odata cu primirea FM-urilor, trebuia sa primim si aceasta fisa cu vaccinari.Cand am vazut, ca nu ne-au trimis si aceasta fisa, le-am scris celor de la CIC, pe site-ul lor, si ei mi-au raspuns ca va trebui sa o primesc de la medicul, unde fac analizele.
Cei de la OIM mi-au listat-o atunci cand le-am spus de raspunsul celor de la CIC, desi tipa de acolo a zis ca e clar treaba CIC-ului sa ni le dea, nu a lor!Ma rog! :D
Ideea e, ca e musai sa ai aceasta fisa pt fiecare copil in parte, completata de medicul lor de familie, caci ea iti va fi ceruta la gradinita/scoala ori de cate ori ii vei inscrie.

Multumesc Andreea pentru raspuns.
Eu am fost deja la controlul medical, deci nu stiu cum as mai putea sa fac rost de aceste fise pentru copii. Probabil trebuie sa le scriu celor de la CIC.
Tu de unde ai stiut ca trebuie sa primesti si aceasta fisa?
31.12.'12 D2
11.02.'13 IUC
25.02.'13 AM
3.12.'13 IV
23.12.'13 VIZA
1.03.'14 Montreal
idianag
Imi place aici si raman...
Imi place aici si raman...

I s-a multumit: 0 data

Vaccinuri

Mesajde alinabicoi » 15 Mar 2013, 20:22

idianag scrie:
AndreeaG38 scrie:In mod normal, odata cu primirea FM-urilor, trebuia sa primim si aceasta fisa cu vaccinari.Cand am vazut, ca nu ne-au trimis si aceasta fisa, le-am scris celor de la CIC, pe site-ul lor, si ei mi-au raspuns ca va trebui sa o primesc de la medicul, unde fac analizele.

Multumesc Andreea pentru raspuns.
Eu am fost deja la controlul medical, deci nu stiu cum as mai putea sa fac rost de aceste fise pentru copii. Probabil trebuie sa le scriu celor de la CIC.
Tu de unde ai stiut ca trebuie sa primesti si aceasta fisa?

Daca tot o aveti una dintre voi copiati-o.E o hartie banala pe format A4 care trebuie completata de medicul de familie.Cand ajungeti in Quebec mergeti la CLSC(fiecare arondisment are asa ceva) si cereti o programare pentru verificarea vaccinurilor,care e gratuita.Specilistul verifica hartia si infunctie de asta va vor prescrie vaccinurile care lipsesc.Baiatul meu are 15 ani si ii lipsesc 7 vaccinuri iar fata are 4 si ii lipsesc 4.Eu n-am stiut ce trebuie facut si dupa 1 an si jumatate am intrebat ce trebuie facutr cu hartiile.Faceti treaba asta de cum ajungeti si in plus treceti-va pe listele de asteptare ptr medic de famili.
alinutza
alinabicoi
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

I s-a multumit: 4 ori

Anterior

Înapoi la Canada - Examenul medical pentru dosarul de emigrare