• Publicitate

Probleme medicale...un sfat va rog

Explicatii detaliate despre analizele medicale, medici, locatii, formulare, costuri
Răspunde

Probleme medicale...un sfat va rog

Mesajde [email protected] » 18 Mai 2013, 08:25

Am locuit in Ca o perioada(sunt inca rez perm)...m-am intors in Ro m-am casatorit si am si un copil(sotia si copilul) nu sunt rezid perm...nici nu au fost vreodata in Canada.as vrea sa ma intorc si sa incerc sa ii iau si pe ei ..insa am ceva prob medicale cu copilul si aproape sigur cred ca va fi respins la medicale....daca eu sunt rezident permanent nu imi pot aduce propriul copil din cauza motivelor medicale?el ar trebui sa stea langa parinti pt ca are nevoie de noi..
Va multumesc
[email protected]
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Probleme medicale...un sfat va rog

Mesajde bogdan8604 » 26 Mai 2013, 00:21

[email protected] scrie:Am locuit in Ca o perioada(sunt inca rez perm)...m-am intors in Ro m-am casatorit si am si un copil(sotia si copilul) nu sunt rezid perm...nici nu au fost vreodata in Canada.as vrea sa ma intorc si sa incerc sa ii iau si pe ei ..insa am ceva prob medicale cu copilul si aproape sigur cred ca va fi respins la medicale....daca eu sunt rezident permanent nu imi pot aduce propriul copil din cauza motivelor medicale?el ar trebui sa stea langa parinti pt ca are nevoie de noi..
Va multumesc

Normal ai dreptate, dar depinde si de ce sufera copilul tau. Ti-as recomanda da suni la OIM Bucuresti si sa ii intrebi acolo daca problemele medicale a copilului tau pot duce pana la imposibilitatea de a intra pe teritoriul canadian. Parerea mea.... Mult succes si sanatate!
bogdan8604
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data
I s-a multumit: 0 data

Înapoi la Canada - Examenul medical pentru dosarul de emigrare