• Publicitate

Ex. medical in Mtl,pentru rezidenta- cost si durata?

Explicatii detaliate despre analizele medicale, medici, locatii, formulare, costuri
Răspunde

Ex. medical in Mtl,pentru rezidenta- cost si durata?

Mesajde ankann » 27 Mai 2013, 18:15

Salutare,

Suntem aici cu viza de munca si ne pregatim pentru a aplica pentru viza de rezidenta. Stie cineva ce presupune un examen medical facut pentru asta, aici in Montreal? Mai exact vreau sa stiu ce presupune, cat ar costa (aproximativ) si cam cat dureaza. Multumesc
ankann
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 5 ori
I s-a multumit: 0 data

Publicitate

Re: Ex. medical in Mtl,pentru rezidenta- cost si durata?

Mesajde mony 2010 » 28 Mai 2013, 01:32

ankann scrie:Salutare,

Suntem aici cu viza de munca si ne pregatim pentru a aplica pentru viza de rezidenta. Stie cineva ce presupune un examen medical facut pentru asta, aici in Montreal? Mai exact vreau sa stiu ce presupune, cat ar costa (aproximativ) si cam cat dureaza. Multumesc

Lista medicilor agreati din Quebec:

http://www.cic.gc.ca/dmp-md/medecinsinf ... ame=Canada

Alte info: http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... /index.asp

Examenul medical consta in: examen clinic general pentru adulti si copii pana la 7 ani, examen urina adulti si copii de la 7 ani, analize sange adulti si copii peste 11 ani parca(sper sa nu gresesc) si raza pulmonara pentru adulti doar.

Despre tarife trebuie sa suni si sa intrebi; difera cu mici diferente intre cabinete. Undeva la 190 CAD adult(aici in Estul Europei). La copii mai putin, pe categorii de varsta.
DCS: long time ago
mony 2010
Moderator 'Romani in Germania'
Moderator 'Romani in Germania'

A multumit: 13 ori
I s-a multumit: 6 ori

Mesajde ankann » 28 Mai 2013, 06:47

mony 2010 scrie:

Lista medicilor agreati din Quebec:

http://www.cic.gc.ca/dmp-md/medecinsinf ... ame=Canada

Alte info: http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... /index.asp

Examenul medical consta in: examen clinic general pentru adulti si copii pana la 7 ani, examen urina adulti si copii de la 7 ani, analize sange adulti si copii peste 11 ani parca(sper sa nu gresesc) si raza pulmonara pentru adulti doar.

Despre tarife trebuie sa suni si sa intrebi; difera cu mici diferente intre cabinete. Undeva la 190 CAD adult(aici in Estul Europei). La copii mai putin, pe categorii de varsta.

Multumesc frumos pentru raspuns si promptitudine. Salutari
ankann
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 5 ori

Mesajde bogdana.stefan » 21 Noi 2013, 09:32

Buna ziua, am citit ca dvs. suntenti in Canada cu viza de munca. Noi suntem o familie care acum locuim in Spania si am vrea sa emigram in Canada, daca ne puteti spune cum putem obtine o viza de munca v-a multumi mult.

O zi frumoasa!
bogdana.stefan
Am aflat de voi...
Am aflat de voi...

A multumit: 0 data

Înapoi la Canada - Examenul medical pentru dosarul de emigrare